11:59 | 21.05.13 | Նորություններ | 5202
Անդրեյ Պոնոմարյովը նշանակվել է ԱրմենՏել-ի (Beeline ապրանքանիշ) ֆիքսված կապի բլոկի տնօրենի պաշտոնում:
Ընկերությունում սա նոր պաշտոն է եւ ստեղծվել է հաստատված ռազմավարության համաձայն, որի շրջանակում ԱրմենՏել-ի ֆիքսված կապի բիզնեսն այսուհետ հանդես կգա որպես առանձին բլոկ` նպատակ ունենալով ապահովել ենթակառուցվածքների կայուն զարգացում եւ նոր կոմերցիոն առաջարկների իրագործում լարային կապի շուկայում, հայտնել են ընկերությունում:
Հեռահաղորդակցության ոլորտում Անդրեյ Պոնոմարյովն աշխատում է ավելի քան 15 տարի: Հեռահաղորդակցության ընկերություններում նա ունի ղեկավարման բազմամյա աշխատանքային փորձ, ինչպես նաեւ իրականացրել է մի շարք հաջողված կոմերցիոն եւ տեխնիկական խոշոր ծրագրեր ֆիքսված եւ բջջային կապի ոլորտներում:
«Ինձ համար շատ կարեւոր է այս նշանակումը, քանի որ այն հնարավորություն է ընձեռում օգտագործել իմ աշխատանքային փորձը եւ գիտելիքները ԱրմենՏել-ի ֆիքսված կապի բիզնեսի զարգացման եւ կատարելագործման համար: Վստահ եմ, որ ընկերության ֆիքսված կապի բլոկի աշխատակիցները կարող են Հայաստանի հեռահաղորդակցության շուկային առաջարկել ինչպես գրավիչ կոմերցիոն ծառայություններ, այնպես էլ առաջադեմ տեխնոլոգիական լուծումներ»,- նշել է Անդրեյ Պոնոմարյովը:
Հեռահաղորդակցության ոլորտում իր աշխատանքային ուղին նա սկսել է 1997թ. «Ուրալի բջջային կապ» ՓԲԸ-ում, որտեղ զբաղեցրել է տարբեր պաշտոններ` սկսած նյութատեխնիկական բաժնի պետից մինչեւ կոմերցիոն տնօրեն: 2003-2009թթ. գլխավորել է «ՎիմպելԿոմ» եւ «Գոլդեն Տելեկոմ» ընկերությունների խմբի մասնաճյուղերն Ուրալում, ինչպես նաեւ զբաղեցրել է տնօրենների խորհրդի նախագահի պաշտոնը Հեռահաղորդակցությունների գործակալությունում Պերմում:
2009թ-ից մինչեւ 2012թ-ը ներառյալ Անդրեյը զբաղեցրել է “Ֆոռաթեք Քոմունիքեյշն” (ք. Եկատերինբուրգ) ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնը, որը 2010 թ-ին միացել է «ՎիմպելԿոմ»-ին եւ ինտեգրվել «ՎիմպելԿոմ»-ի Եկատերինբուրգի մասնաճյուղին: 2010թ-ին նա նշանակվել է Եկատերինբուրգի մասնաճյուղի տնօրեն եւ արդյունավետ իրականացրել երկու ընկերությունների ղեկավարումը միաժամանակ:

11:59 | 21.05.13 | News | 4410
The position is a new in the company and was established by the strategy within which ArmenTel's landline business is separated into a particular bloc for stable and gradual development of the infrastructure and introduction of commercial offers on the wired network market.
Andrey Ponomarev has been working in the communication sphere for over 15 years. He has long years of experience as a leader in major telecommunication companies as well as successful implementation of large and effective commercial and technical projects in the segments of landline and mobile network.
"This appointment is very important for me, as it allows me to use my experience and knowledge to develop and improve ArmenTel's landline business. I am sure the company's landline department team will manage to offer the Armenian telecommunication market both attractive commercial products and leading technological solutions", noted Andrey Ponomarev.
He started his career in the telecommunication sphere "Ural Mobile Networks" CJSC in 1997 where he began his path as a head of material and technical provision and was promoted to the commercial director.
In 2003- 2009, Ponomarev headed branches of "Golden Telecom" and "VimpelCom" companies in the Ural region and held the post of the Chairman of Board of "Telecommunications Agency" CJSC (city of Perm).
In 2009- 2012 inclusive, Andrey held the post of the General Manager of "Foratec Communications" (city of Yekaterinburg) which merged with "VimpelCom" and was integrated into the Yekaterinburg branch of "VimpelCom". Andrey Ponomarev had to conduct the process of integration as he was appointed the Director of the Yekaterinburg branch and effectively led both companies simultaneously.