13:24 | 23.05.13 | Նորություններ | 3891
“Ամեն ինչ առավել քան անորոշ է”. այսպիսի գնահատական է տվել ՀՀ վերահսկիչ պալատը Գյումրու տեխնոպարկի կառուցման ծրագրի իրականացմանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր այս մասին ասել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանը՝ ներկայացնելով Վերահսկիչ պալատի կողմից իրականացված ՝ նախարարության 2012թ. գործունեության ուսումնասիրության արդյունքները;
Նախարարը հավելել է, որ, ըստ Վերահսկիչ պալատի, այն նպատակները, որոնք դրված են եղել ծրագրով, չեն իրականացվել: Նախարարը նշել է, որ համաձայն է այս գնահատականի հետ:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հարցին, թե արդյո՞ք այս ծրագրի շրջանակներում եղել է ֆինանսների փոշիացում, Վահրամ Ավանեսյանը պատասխանել է, որ Վերահսկիչ պալատից նման գնահատական չի եղել:

13:24 | 23.05.13 | Новости | 3983
«Все более чем неопределенно»: такую оценку дала Контрольная палата Армении реализации программы строительства Гюмрийского технопарка.
Как сообщает Медиамакс, сегодня об этом заявил министр экономики Армении Ваграм Аванесян, представляя итоги проверки деятельности министерства за 2012 год, осуществленной Контрольной палатой Армении.
Министр отметил, что, согласно Контрольной палате, цели, поставленные в программе строительства технопарка, осуществлены не были. Министр заявил, что согласен с этой оценкой.
На вопрос премьер-министра Тиграна Саркисяна о том, произошло ли распыление средств в рамках программы, Ваграм Атанесян ответил, что Контрольная палата такой оценки не давала.--