13:24 | 23.05.13 | Նորություններ | 3891
“Ամեն ինչ առավել քան անորոշ է”. այսպիսի գնահատական է տվել ՀՀ վերահսկիչ պալատը Գյումրու տեխնոպարկի կառուցման ծրագրի իրականացմանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր այս մասին ասել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանը՝ ներկայացնելով Վերահսկիչ պալատի կողմից իրականացված ՝ նախարարության 2012թ. գործունեության ուսումնասիրության արդյունքները;
Նախարարը հավելել է, որ, ըստ Վերահսկիչ պալատի, այն նպատակները, որոնք դրված են եղել ծրագրով, չեն իրականացվել: Նախարարը նշել է, որ համաձայն է այս գնահատականի հետ:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հարցին, թե արդյո՞ք այս ծրագրի շրջանակներում եղել է ֆինանսների փոշիացում, Վահրամ Ավանեսյանը պատասխանել է, որ Վերահսկիչ պալատից նման գնահատական չի եղել:

13:24 | 23.05.13 | News | 3885
"Everything is more than uncertain" - such an assessment was given by the Armenian Control Chamber to the implementation of program for Gyumri Technopark construction.
Armenian Minister of Economy Vahram Avanesyan said this today presenting the results of the research on the Ministry's operation in 2012 conducted by the Control Chamber, Mediamax reports.
The Minister added that according to the Control Chamber, the goals the program aimed at weren't fulfilled. The Minister noted that he agrees with the assessment.
Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan asked whether there was diminishing of amounts and Vahram Avanesyan answered that the Control Chamber didn't give such an assessment.