13:23 | 31.05.13 | Նորություններ | 4473
ԱրմենՏելը (Beeline ապրանքանիշ) եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամը համատեղ անցկացնում են Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան նվիրված «Համեցի´ր մեր աշխարհ» խորագրով ցուցահանդես-միջոցառում:
Այն տեղի կունենա հունիսի 1-ին, ժամը 12:00-ին Հայաստանի նկարիչների միության ցուցասրահում (ք.Երեւան Աբովյան 16), հայտնել են ընկերությունում:
Ցուցահանդեսին ներկայացված են Մանկական զարգացման հիմնադրամի հատուկ կարիքներով երեխաների աշխատանքները: «Համեցի´ր իմ աշխարհ» ծրագիրը մեկնարկել է 2013թ ապրիլի 1-ին: Ծրագրի նպատակն է արվեստի միջոցով խթանել հատուկ կարիքներով երեխաների զարգացումը:
«Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրն աշխարհի ամենապայծառ տոներից մեկն է: Յուրաքանչյուր երեխա երջանիկ լինելու իրավունք ունի, ինչն ապահովելը բոլորիս համար պետք է հանդիսանա գերնպատակ: Որպես սոցիալապես պատասխանատու օպերատոր ԱրմենՏելը մեծ նշանակություն է տալիս այն ծրագրերին, որոնք նպաստում են հասարակության մեջ հատուկ կարիքներով երեխաների ինտեգրմանը: Ընկերությունն աջակցելով «Համեցի´ր իմ աշխարհ» ծրագրի անցկացմանը, օգնում է հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաներին շփվել արվեստի եւ գեղեցիկի հետ, բացահայտել այն հսկայական մտավոր եւ ֆիզիկական ներուժը որով օժտված են նրանք` նպաստելով նրանց պայծառ ապագայի կերտմանը», - նշել է ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:

13:23 | 31.05.13 | Новости | 3698
АрменТел (торговая марка Beeline) и Фонд детского развития проведут выставку детского творчества «Добро пожаловать в наш мир», которая приурочена к Международному Дню защиты детей.
Открытие выставки состоится в полдень 1 июня 2013 года в ереванской галерее Союза художников Армении по адресу ул. Абовяна 16, сообщили в компании.
На мероприятии представлены работы воспитанников Фонда детского развития. Проект «Добро пожаловать в наш мир» стартовал 1 апреля 2013 года и призван содействовать развитию детей с помощью искусства.
«Международный День защиты детей – один из самых светлых праздников в мире. Каждый ребенок имеет право быть счастливым, а мы в свою очередь стараемся создавать условия для этого. Являясь социально-ответственным оператором, АрменТел придает большое значение тем проектам, которые помогают детям с особыми потребностями интегрироваться в общество. Поддерживая проект «Добро пожаловать в наш мир», наша компания помогает детям приобщиться к искусству, открыть в себе огромный духовный и физический потенциал, ведущий к яркому будущему», - отметила руководитель службы по связям с общественностью компании Ануш Беглоян.
Проект «Добро пожаловать в наш мир» реализуется при содействии компании «АрменТел» и международной благотворительной организации «Ворлд Вижн Армения». Гостями мероприятия станут представители Министерства науки и образования Армении, мэрии города Еревана, Национального института образования, общественных организаций, занимающихся глобальными вопросами инвалидности, представители шоу-бизнеса и  искусствоведы.