17:53 | 06.06.13 | Նորություններ | 6101
«Նոր անուններ» պատանի երաժիշտ-կատարողների 3-րդ միջազգային փառատոնը ամփոփել հերթական տարին: Երաժշտահանդեսը նպաստել է շնորհալի պատանիների կատարողական վարպետության բացահայտմանը:
Փառատոնը նախաձեռնել եւ կազմակերպել է Հայաստանի «Նոր անուններ» ծրագիրը (ղեկավար` «Մշակույթի գործիչների ընկերակցության» նախագահ, ՀՀ Մշակույթի վաստակավոր գործիչ Սիլվա Մեքինյան), իսկ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ստանձնել է փառատոնի գլխավոր հովանավորությունը, հայտնել են ընկերությունում:
«Յուրաքանչյուրն ունի այս կամ այն ոլորտում ինքնադրսեւորվելու հնարավորություն: Անհրաժեշտ է ուղղակի նպաստել շնորհալի մարդկանց բացահայտմանը, ինչին ձգտում ենք` տարբեր կազմակերպությունների հետ համագործակցությամբ: Եթե ամեն տարի հնարավոր լինի բացահայտել 2-3 նոր անուն` կարելի է հպարտությամբ արձանագրել, որ փառատոնը ծառայել է նպատակին: Միասին մենք նպաստում ենք ստեղծագործող, բարեկիրթ եւ աշխարհին ասելիք ունեցող քաղաքացու այդ տեսակի կայացմանը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ներկայացուցչական հավաքին այս անգամ մասնակցել է մինչեւ 18 տարեկան շուրջ 40 պատանի կատարող Ռուսաստանից, ԱՄՆ-ից, Կուբայից, Բելառուսից, Ղազախստանից, Մալթայից, Սիրիայից, Վրաստանից, Հայաստանից: Մասնակիցները եղել են միջազգային եւ հանրապետական մրցույթների ու փառատոների բազմակի դափնեկիրներ՝ տարբեր հիմնադրամների կրթաթոշակառուներ, որոնք բազմիցս ելույթներ են ունեցել աշխարհի տարբեր երկրներում:

17:53 | 06.06.13 | News | 6099
The Festival has been initiated and organized by Armenian “New Names” program (directed by the President of the Association of Cultural Workers, Honored Worker of Culture Silva Mekinyan), the general sponsor of the festival was VivaCell-MTS, the company informs.
“Everyone has an opportunity to express oneself in a certain area. One just needs to support in revealing talented people, and that’s what we do by cooperating with a broad range of organizations. Even 2 or 3 new names revealed every year will give us the right to proudly say that the festival has achieved its goal. Together, we contribute to bringing up a citizen, who is creative, courteous and capable of presenting his own view to the world,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
This year about 40 young (up to 18 years old) musicians and performers from Russia, the United States, Cuba, Belarus, Kazakhstan, Malta, Syria, Georgia, and Armenia participated in the festival. Most of them are laureates and participants of various international and national competitions and festivals and winners of scholarships, and have performed in different countries.