17:53 | 06.06.13 | Նորություններ | 6101
«Նոր անուններ» պատանի երաժիշտ-կատարողների 3-րդ միջազգային փառատոնը ամփոփել հերթական տարին: Երաժշտահանդեսը նպաստել է շնորհալի պատանիների կատարողական վարպետության բացահայտմանը:
Փառատոնը նախաձեռնել եւ կազմակերպել է Հայաստանի «Նոր անուններ» ծրագիրը (ղեկավար` «Մշակույթի գործիչների ընկերակցության» նախագահ, ՀՀ Մշակույթի վաստակավոր գործիչ Սիլվա Մեքինյան), իսկ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ստանձնել է փառատոնի գլխավոր հովանավորությունը, հայտնել են ընկերությունում:
«Յուրաքանչյուրն ունի այս կամ այն ոլորտում ինքնադրսեւորվելու հնարավորություն: Անհրաժեշտ է ուղղակի նպաստել շնորհալի մարդկանց բացահայտմանը, ինչին ձգտում ենք` տարբեր կազմակերպությունների հետ համագործակցությամբ: Եթե ամեն տարի հնարավոր լինի բացահայտել 2-3 նոր անուն` կարելի է հպարտությամբ արձանագրել, որ փառատոնը ծառայել է նպատակին: Միասին մենք նպաստում ենք ստեղծագործող, բարեկիրթ եւ աշխարհին ասելիք ունեցող քաղաքացու այդ տեսակի կայացմանը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ներկայացուցչական հավաքին այս անգամ մասնակցել է մինչեւ 18 տարեկան շուրջ 40 պատանի կատարող Ռուսաստանից, ԱՄՆ-ից, Կուբայից, Բելառուսից, Ղազախստանից, Մալթայից, Սիրիայից, Վրաստանից, Հայաստանից: Մասնակիցները եղել են միջազգային եւ հանրապետական մրցույթների ու փառատոների բազմակի դափնեկիրներ՝ տարբեր հիմնադրամների կրթաթոշակառուներ, որոնք բազմիցս ելույթներ են ունեցել աշխարհի տարբեր երկրներում:

17:53 | 06.06.13 | Новости | 6178
3-й международный фестиваль молодых музыкантов-исполнителей “Новые имена” подвел итоги очередного года.
Фестиваль инициировала и организовала программа “Новые имена” Армении (руководитель - председатель “Содружества деятелей искусств”, заслуженный деятель культуры Армении Сильва Мекинян). Генеральным спонсором фестиваля выступает ВиваСелл-МТС.
“У каждого есть возможность продемонстрировать себя в той или иной сфере. Нужно просто содействовать выявлению талантливых людей, к чему мы стремимся, сотрудничая с различными компаниями. Если каждый год мы сумеем выявить 2-3 таланта, то сможем с уверенностью сказать, что фестиваль служит своей цели»,- сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В представительском собрании молодых музыкантов-исполнителей в этом году участвовали около 40 талантливых исполнителей из России, США, Кубы, Казахстана, Беларуси, Мальты, Сирии, Грузии и Армении.