15:13 | 14.06.13 | Նորություններ | 6376
Բլոգերների միջազգային օրվա կապակցությամբ Ռոստելեկոմ-Հայաստանի գրասենյակում այսօր բլոգ-տուր է կայացել:
Ընկերության գլխամասային գրասենյակում բլոգերներին ներկայացրել են դատա-կենտրոնը,  ժամանակակից համակարգերն ու տեխնիկան, որոնք,  ընկերության ներկայացուցչի փոխանցմամբ, Հայաստանում, որոշ սարքավորումների դեպքում նաեւ Հարավային Կովկասում, առաջին օգտագործողը Ռոստելեկոմն է:
«Լինելով Հայաստանի առաջատար օպերատորներից` այսօր հյուրընկալել ենք բլոգոլորտի մի քանի մասնագետների` նրանց ներկայացնելու մեր հեռանակարները, Հայաստանի  ինտերնետի զարգացման ներկայիս փուլը եւ ինտերնետի դերակատարությունը բլոգինգի վրա»,- ասել է GNC-Alfa-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը:
«Հաշվի առնելով լայնաշերտ ինտերնետի մեծ պահանաջարկը` առաջիկա 5 տարում նախաատեսում ենք Հայաստանի հիմնական բոլոր քաղաքներում եւ Երեւանում ինտերնետ հասանելիություն ապահովել»,- նշել է Հայկ Ֆարմանազյանը:
Բլոգ-տուրին հաջորդել է  քննարկում, որի ընթացքում բլոգերներն ընկերության ներկայացուցչին ուղղել են իրենց հետաքրքրող հարցերը:
Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում Սամվել Մարտիրոսյանը նշել է, որ բլոգ-տուրի արդյունքում   կարողացավ ստանալ Հայաստանի ինտերնետի հետ կապված մի քանի հարցերի պատասխանը:

15:13 | 14.06.13 | Новости | 6474
Сегодня в головном офисе компании Ростелеком-Армения состоялся тур для блогеров по случаю их праздника.
В головном офисе компании блогеры ознакомились с дата-центром, современным оборудованием и техникой.
«Будучи одним из передовых операторов, мы пригласили в гости нескольких специалистов блогосферы для ознакомления и представления им наших перспектив, нынешнего этапа развития интернета в Армении и его влияние на блогинг», - сказал генеральный директор GNC-Alfa Айк Фарамазян.
Касаясь деятельности компании, он проинформировал, что, учитывая высокую потребность населения в широкополосном интернете, в течение предстоящих 5 лет компания планирует обеспечить интернет-доступ во всех основных городах Армении и, конечно же, в Ереване.
В беседе с Медиамакс блогер Самвел Мартиросян отметил, что в ходе тура он получил ответы на интересующие его вопросы, касающиеся будущего интернета в Армении.