17:30 | 14.06.13 | Նորություններ | 4744
Այսօր Օրանժ Արմենիա-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը Էջմիածնի քաղաքապետ Կարեն Գրիգորյանին ներկայացրել է Orange-ի՝ մինչեւ 42 Մբ/վ ներբեռնման արագության հնարավորությամբ ցանցի բարձր արագության հնարավորությունները:
Էջմիածինը 4-րդ քաղաքն է Երեւանից, Գյումրիից եւ Վանաձորից հետո, որտեղ Orange-ը կառուցել է մինչեւ 42Մբ/վ արագության հնարավորությամբ HSPA ցանց, հայտնել են ընկերությունում:
Մյուս քաղաքներում եւ գյուղերում` Հայաստանի բնակչության ավելի քան 95%-ին, Orange-ն առաջարկում է նույնպես ժամանակակից ցանց՝ մինչեւ 21Մբ/վ արագության հնարավորությամբ:
«Orange-ը շարժական կապի միակ օպերատորն է Հայաստանում, որն առաջարկում է այսպիսի ժամանակակից տեխնոլոգիաներ մայրաքաղաքում եւ մյուս քաղաքներում: Նաեւ Հայաստան է Orange-ի աշխարհագրության այն հազվագյուտ երկրների շարքում, որը տիրապետում է 42Մբ/վ 3G տեխնոլոգիային: Շարունակելով ընդլայնել մեր ծածկույթը փոքր գյուղերում՝ մենք ուժեղացնում ենք մեր ներկայությունն ու էլ ավելի լավացնում ինտերնետ կապի որակը մեծ քաղաքներում, որտեղ որակյալ ինտերնետի իսկապես մեծ պահանջարկ կա, ու շարունակելու ենք ընդլայնել 42Մբ/վ ցանցն այլ քաղաքներում: Մի քանի ամիս առաջ անկախ միջազգային ընկերության՝ P3-ի կողմից տեղում կատարված փորձարկումների արդյունքներով Orange-ի շարժական ինտերնետի 3G ցանցն առաջատար ցուցանիշներ է գրանցել արագության եւ որակի առումներով: Մեր նպատակն է նորագույն տեխնոլոգիաների միջոցով փոխել բաժանորդների ամենօրյա կյանքը դեպի լավը՝ առաջարկելով ցանցի ու ծառայության բարձր որակ»,- ասել է Orange-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Ինտերնետ Հիմա 4 մոդեմը կարելի է ձեռք բերել առանց բաժանորդագրվելու պարտավորության, կամ ավելի ցածր գնով՝ 12 ամիս բաժանորդագրությամբ:

17:30 | 14.06.13 | News | 4697
Today Orange Armenia CEO Mr. Francis Gelibter, on a visit in Etchmiadzin, presented the very high speed capabilities of the upgraded Orange 3G+ network to Etchmiadzin Mayor Mr. Karen Grigoryan.
Etchmiadzin is the fourth city in Armenia after Yerevan, Gyumri and Vanadzor where Orange introduced an HSPA network supporting up to 42Mbps speed, the company informs.
“Orange is the only mobile operator in Armenia which provides such advanced mobile technologies in the capital, and also in other cities. Armenia is one of the few countries of Orange footprint to implement the 3G+ 42Mb/s technology. Along with expanding our network in small villages, we do care about strengthening our presence and making even better the quality in larger cities, where there is a high demand for quality internet and we are intending to extend the 42.2Mp/s capabilities to other big towns .According to field tests conducted several months ago by PHP,an independent international firm, Orange is the leading operator in 3G data network speed and quality in Armenia. Our ambition is to really change for the better and to enrich our customers’ experience with high network and service quality”, noted Francis Gelibter, CEO of Orange Armenia.
Internet Now 4 modem can be acquired without 12-month commitment or at a lower price with commitment.