14:56 | 11.07.13 | Նորություններ | 7196
Արչիլ Մագրադձեն բարձրագույն կրթություն է ստացել միջազգային տնտեսագիտության եւ իրավունքի բնագավառում, ունի բազմամյա աշխատանքային փորձ հեռահաղորդակցության ոլորտում, ինչպես նաեւ «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբում:
Մեկնաբանելով նշանակումը` «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը նշել է.
«Ողջունում եմ Արչիլին մեր ընկերության շարժական կապի բլոկի կոմերցիոն տնօրենի պաշտոնում: Բջջային սեգմենտը մեր բիզնեսի համար ռազմավարական նշանակություն ունեցող ուղղություն է: Համոզված եմ, որ տարբեր երկրների հեռահաղորդակցության շուկաներում ձեռք բերված հարուստ փորձը Արչիլին հնարավորություն կտա կիրառել լավագույն միջազգային բիզնես-մոդելները Հայաստանում»:
Արչիլ Մագրաձեի կարիերան հեռահաղորդակցության ոլորտում սկսվել է 1999 թ-ից` Վրաստանում առաջին բջջային օպերատոր MegaCom Ltd-ում: Այնտեղ նա աշխատել է 9 տարի` հաճախորդների սպասարկման մենեջերից մինչեւ մարքեթինգի եւ վաճառքի տնօրեն:
2006թ-ին Արչիլ Մագրաձեն միացել է վրացական Mobitel ընկերության թիմին, որտեղ ունեցել է ակտիվ մասնակցությունը Beeline ապրանքանիշի մեկնարկին: 2007-ից մինչեւ 2008-ը ղեկավարել է ընկերության մասնաճյուղը Բաթումի քաղաքում, իսկ 2008-ին նշանակվել է Վրաստանում Beeline ընկերության կոմերցիոն տնօրեն:
2010-ին Արչիլ Մագրաձեն նշանակվել է Unitel ընկերության Տաշքենդի մասնաճյուղի տնօրեն, որն Ուզբեկստանում ներկայանում է Beeline ապրանքանիշի ներքո: Այնտեղ կարճ ժամանակի ընթացքում նրան հաջողվեց կրկնապատկել ընկերության վաճառքները եւ եկամուտները, իսկ 2012-ին նա նշանակվեց Կամբոջիայում Beeline ընկերության կոմերցիոն տնօրեն:

14:56 | 11.07.13 | News | 7192
Archil Magradze is appointed Commercial Director of ArmenTel (Beeline trademark) Mobile Communication Department.
Archil Magradze earned his degree in international economy and law, has extensive expertise in telecommunication business including "VimpelCom" group.
Commenting on the appointment, "ArmenTel" CJSC CEO Andrey Pyatakhin noted:
"I welcome Archil in a post which is new for our company - Commercial Director of Mobile Communications Department. I wish him and his team success in a business area which is of strategic importance to us - strengthening our positions on the mobile market. I hope Archil's rich experience on the telecommunication markets of various countries will help apply the best international business models on the mobile communication market of Armenia".
Archil Magradze's career in the telecommunication sector started in the first mobile company of Georgia, MegaCom Ltd, back in 1999 when he was promoted from the position of Customer Service Manager to Sales and Marketing Director.
In 2006, Archil Magradze joined the team of Georgian Mobitel company where he took an active part in the launch of Beeline brand. In 2007-2008, he headed the company's branch in Batumi and took up the position of Beeline Commercial Director in Georgia in 2008.
In 2010, Archil Magradze was appointed the Director of Unitel branch in Tashkent operating under Beeline brand in Uzbekistan where over a short period of time he managed to ensure 2-digit growth of sales and income. In 2012, he was appointed the Beeline Commercial Director in Cambodia.