Արմենտելի նորանշանակ ֆինանսական տնօրեն Կարեն Կարապետյանը
Կարեն Կարապետյանը, ով վերջին 2 տարիների ընթացքում զբաղեցնում էր Ուզբեկստանի Unitel բջջային օպերատորի (ապրանքանիշը Beeline) ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը, նշանակվել է Արմենտելի ֆինանսական տնօրեն:
Այս պաշտոնում նա փոխարինում է Կարեն Շախնազարյանին, ով գլխավորում էր ԱրմենՏելի ֆինանսական տնօրինությունը վերջին վեց տարիների ընթացքում, հայտնել են ընկերությունում:
2007թ-ի ապրիլից մինչեւ 2011թ-ի սեպտեմբերը Կարեն Կարապետյանը զբաղեցրել է ԱրմենՏելի ներքին աուդիտի եւ ռիսկերի կառավարման ծառայության ղեկավարի պաշտոնը: Այնուհետեւ, նա շարունակել է իր աշխատանքային գործունեությունն Ուզբեկստանի Unitel ընկերությունում (ապրանքանիշը Beeline), որտեղ վերջին 2 տարվա ընթացքում զբաղեցրել է Ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը: Ուզբեկստանում Կարեն Կարապետյանի ղեկավարությամբ հաջողությամբ իրականացվել են մի շարք նախագծեր:
Կարեն Կարապետյանը բարձրագույն կրթություն է ստացել միջազգային տնտեսագիտության ոլորտում, ուսում է ստացել Ֆլետչերի Համալսարանի Տաֆտսի դպրոցում տնտեսագիտության եւ ֆինանսների հատուկ ծրագրերով եւ Վիեննայի Միացյալ Ինստիտուտում: Նախքան «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբին միանալը Կարեն Կարապետյանն աշխատել է Հայաստանի Կենտրոնական բանկում որպես ներքին աուդիտոր:
«Ողջունում եմ Կարենին նոր պաշտոնում եւ մաղթում նրան եւ ողջ ֆինանսական տնօրինության թիմին բազմաթիվ հաջողություններ ու նորանոր ձեռքբերումներ: Կարենը վերադառնում է «ԱրմենՏել» ընկերություն նոր փորձով եւ գիտելիքներով, եւ ես ուրախ եմ, որ մեր ընկերության ֆինանսական գործառույթը կգլխավորի փորձառու ղեկավար, ով լավ ծանոթ է հայաստանյան շուկային եւ բիզնեսին», - մեկնաբանելով նշանակումը, ասել է ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

11:26 | 26.07.13 | News | 6622
Karen Karapetyan who has headed the Financial Department of Uzbekistani Unitel (Beeline trademark) communication operator over the past 2 years is appointed the Financial Director of ArmenTel.
He replaced Karen Shahnazaryan in the post who has headed ArmenTel’s Financial Department for the past 6 years, the company reported.
In April 2007- September 2011, Karen Karapetyan worked in ArmenTel as head of Internal Audit and Risk Management Service. Then he continued his career in Unitel (Beeline brand) in Uzbekistan where he has held the position of Financial Director over the past 2 years. Led by Karen Karapetyan, a number of projects were organized in Uzbekistan – elaboration of strategic plans of the company and launch of several initiatives significant for the whole “VimpelCom” group of companies.
Karen Karapetyan earned his degree in International Economics field and also studied special economical and financial programs in Fletcher School in Tufts University and United Vienna Institute. Before working in “VimpelCom” group of companies, Karen Karapetyan held the position of internal auditor in Central Bank of Armenia.
“I welcome Karen in the new post and wish him and all his team of Financial Department good luck and new achievements! Karen returns to “ArmenTel” with new experience and knowledge and I am glad the financial function of our company is headed by an experienced leader who is well aware of the business and market in Armenia”, noted ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin commenting on the appointment.