Արմենտելի նորանշանակ ֆինանսական տնօրեն Կարեն Կարապետյանը
Կարեն Կարապետյանը, ով վերջին 2 տարիների ընթացքում զբաղեցնում էր Ուզբեկստանի Unitel բջջային օպերատորի (ապրանքանիշը Beeline) ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը, նշանակվել է Արմենտելի ֆինանսական տնօրեն:
Այս պաշտոնում նա փոխարինում է Կարեն Շախնազարյանին, ով գլխավորում էր ԱրմենՏելի ֆինանսական տնօրինությունը վերջին վեց տարիների ընթացքում, հայտնել են ընկերությունում:
2007թ-ի ապրիլից մինչեւ 2011թ-ի սեպտեմբերը Կարեն Կարապետյանը զբաղեցրել է ԱրմենՏելի ներքին աուդիտի եւ ռիսկերի կառավարման ծառայության ղեկավարի պաշտոնը: Այնուհետեւ, նա շարունակել է իր աշխատանքային գործունեությունն Ուզբեկստանի Unitel ընկերությունում (ապրանքանիշը Beeline), որտեղ վերջին 2 տարվա ընթացքում զբաղեցրել է Ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը: Ուզբեկստանում Կարեն Կարապետյանի ղեկավարությամբ հաջողությամբ իրականացվել են մի շարք նախագծեր:
Կարեն Կարապետյանը բարձրագույն կրթություն է ստացել միջազգային տնտեսագիտության ոլորտում, ուսում է ստացել Ֆլետչերի Համալսարանի Տաֆտսի դպրոցում տնտեսագիտության եւ ֆինանսների հատուկ ծրագրերով եւ Վիեննայի Միացյալ Ինստիտուտում: Նախքան «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբին միանալը Կարեն Կարապետյանն աշխատել է Հայաստանի Կենտրոնական բանկում որպես ներքին աուդիտոր:
«Ողջունում եմ Կարենին նոր պաշտոնում եւ մաղթում նրան եւ ողջ ֆինանսական տնօրինության թիմին բազմաթիվ հաջողություններ ու նորանոր ձեռքբերումներ: Կարենը վերադառնում է «ԱրմենՏել» ընկերություն նոր փորձով եւ գիտելիքներով, եւ ես ուրախ եմ, որ մեր ընկերության ֆինանսական գործառույթը կգլխավորի փորձառու ղեկավար, ով լավ ծանոթ է հայաստանյան շուկային եւ բիզնեսին», - մեկնաբանելով նշանակումը, ասել է ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

Новоназначенный финансовый директор Арментел Карен Карапетян
Карен Карапетян, кто в течение последних двух лет возглавлял финансовый департамент узбекского оператора совотой связи Unitel (торговая марка Beeline), назначен на должность финансового директора АрменТел.
На этом посту он сменил Карена Шахназаряна, который возглавлял финансовую дирекцию АрменТел на протяжении последних шести лет, сообщили в компании.
С апреля 2007 года по сентябрь 2011 года Карен Карапетян работал в АрменТел на должности руководителя службы внутреннего аудита и управления рисками. Затем он продолжил свою карьеру в компании Unitel (бренд Beeline) в Узбекистане, где последние 2 года занимал пост Финансового директора. Под руководством Карена Карапетяна в Узбекистане был успешно реализован ряд проектов, среди которых формирование стратегических планов компании и запуск нескольких значимых для всей группы компаний «ВымпелКом» инициатив.
Карен Карапетян получил высшее образование в области международной экономики, а также прошел обучение специальным программам по экономике и финансам в школе Тафтса Флетчерского Университета и в Объединенном Венском Институте. До прихода в группу компаний «ВымпелКом» Карен Карапетян работал на должности внутреннего аудитора в Центральном Банке Армении.
«Приветствую Карена на новом посту и желаю ему и всей команде Финансовой дирекции успехов и новых достижений! Карен возвращается в компанию «АрменТел» с новым опытом и знаниями, и я рад, что финансовую функцию нашей компании возглавил опытный руководитель, хорошо знакомый с бизнесом и рынком Армении», - комментируя назначение, отметил генеральный директор АрменТел Андрей Пятахин.