12:48 | 14.08.13 | Նորություններ | 4923
ԱրմենՏելը (Beeline ապրանքանիշ) շարունակում է համագործակցել «Գործարարության զարգացման եւ օժանդակության կենտրոն» հասարակական կազմակերպության հետ Վանաձորի տարածաշրջանային համակարգչային կենտրոնին աջակցելու նպատակով:
2009 թ-ին մեկնարկած ծրագրի շրջանակում զգալիորեն ընդլայնվել է կենտրոնի գործունեությունը: Մասնավորապես, ծրագրավորման հիմունքների դասընթացներին զուգահեռ 2013թ. հունվարից մեկնարկել է նաեւ «Պատանի տեխնիկ» նախագիծը, հայտնել են ընկերությունում:
Ծրագրի նպատակն է հնարավորություն ընձեռել բոլոր ցանկացողներին ստանալ գործնական հմտություններ թվային տեխնոլոգիաների հետ աշխատելիս:
«Պատանի տեխնիկ» խմբակը վարում է բարձրակարգ մասնագետ, «Հայաստանի Ինտերնետ Հասարակություն» ՀԿ-ի (ISOC.AM) անդամ Վահան Միսակյանը, իսկ նախագծի ղեկավարն է մի շարք զարգացման ծրագրերի հեղինակ Մարգարիտա Սոլոմոնյանը, ով նույնպես հանդիսանում է ՀԿ-ի անդամ:
«Բարձրորակ կրթություն ստանալը առանց համակարգչային հմտությունների ժամանակակից աշխարհում գրեթե անհնար է: Թվային տեխնոլոգիաները դարձել են մեր կյանքի անաբաժանելի մասը. անհրաժեշտ պայման ուսուման գործընթացում, աշխատանքում եւ շփման մեջ: ԱրմենՏել ընկերությունը շարունակում է զբաղեցնել առաջատար դիրքեր Ինտերնետ ծառայությունների շուկայում, եւ որպես սոցիալապես պատասխանատու օպերատոր` մենք ձգտում ենք ժամանակակից տեխնոլոգիաները դարձնել հասանելի ոչ միայն մայրաքաղաքի, այլ նաեւ մարզերի բնակիչների համար, անկախ նրանց բնակության վայրից», - ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
“ԱրմենՏելի բազմամյա աջակցությունը հանդիսանում է բաձր գնահատական եւ երաշխիք երկարաժամկետ, իրական եւ տրամաբանորեն հիմնավորված նախագծերի, որոնց նպատակն է օգնել երիտասարդներին մասնագիտական կողմնորոշման հարցում, ինչպես նաեւ հնարավորություն ընձեռել նրանց ձեռքբերել մասնագիտական հմտություններ եւ ամենակարեւորը կիրառել դրանք Վանաձորում գործող ձեռնարկություններում”,- նշել է Գործարարության զարգացման եւ օժանդակության կենտրոնի նախագահ Ռազմիկ Սոլոմոնյանը:

12:48 | 14.08.13 | News | 4149
ArmenTel (Beeline trademark) continues cooperation with “Business Development and Support Center” NGO to support the Vanadzor regional computer center.
Within the framework of the project, which was launched in 2009, the activity of the computer center has been significantly expanded. In particular, along with teaching basics of programming a new project “Young technician” kicked off in January 2013, aimed to provide an opportunity to everyone aged 12 and older to gain practical skills in dealing with digital technology.  It’s noteworthy that school students of not only Vanadzor bur also Dsegh village take part in the works of the group.
“Young Technician” group is led by a highly-qualified specialist, member of “Internet Society” of Armenia organization (ISOC.AM) Vahan Misakyan. The Project Manager is ISOC.AM member, software developer Margarita Solomonyan.
“It’s almost impossible to receive good education in the modern world without elementary computer skills. Digital technologies became the inseparable part of our life, they help us study, work and communicate. ArmenTel continues to preserve its leading positions on the Armenian Internet market. Realizing its social responsibility, as a market leader, we strive to make modern technologies available not only in the capital but also for the residents of regions, regardless of where they live,” ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin said.
“The long-term support provided to us by ArmenTel is a high assessment and the pledge of long-term, realistic and logically grounded projects aimed at the professional orientation of the youth, acquisition of practical skills and, most importantly, a possibility to use the knowledge at enterprises acting in Vanadzor,” the Chairman of “Business Development and Support Center” NGO Razmik Solomonyan said.