12:48 | 14.08.13 | Նորություններ | 4923
ԱրմենՏելը (Beeline ապրանքանիշ) շարունակում է համագործակցել «Գործարարության զարգացման եւ օժանդակության կենտրոն» հասարակական կազմակերպության հետ Վանաձորի տարածաշրջանային համակարգչային կենտրոնին աջակցելու նպատակով:
2009 թ-ին մեկնարկած ծրագրի շրջանակում զգալիորեն ընդլայնվել է կենտրոնի գործունեությունը: Մասնավորապես, ծրագրավորման հիմունքների դասընթացներին զուգահեռ 2013թ. հունվարից մեկնարկել է նաեւ «Պատանի տեխնիկ» նախագիծը, հայտնել են ընկերությունում:
Ծրագրի նպատակն է հնարավորություն ընձեռել բոլոր ցանկացողներին ստանալ գործնական հմտություններ թվային տեխնոլոգիաների հետ աշխատելիս:
«Պատանի տեխնիկ» խմբակը վարում է բարձրակարգ մասնագետ, «Հայաստանի Ինտերնետ Հասարակություն» ՀԿ-ի (ISOC.AM) անդամ Վահան Միսակյանը, իսկ նախագծի ղեկավարն է մի շարք զարգացման ծրագրերի հեղինակ Մարգարիտա Սոլոմոնյանը, ով նույնպես հանդիսանում է ՀԿ-ի անդամ:
«Բարձրորակ կրթություն ստանալը առանց համակարգչային հմտությունների ժամանակակից աշխարհում գրեթե անհնար է: Թվային տեխնոլոգիաները դարձել են մեր կյանքի անաբաժանելի մասը. անհրաժեշտ պայման ուսուման գործընթացում, աշխատանքում եւ շփման մեջ: ԱրմենՏել ընկերությունը շարունակում է զբաղեցնել առաջատար դիրքեր Ինտերնետ ծառայությունների շուկայում, եւ որպես սոցիալապես պատասխանատու օպերատոր` մենք ձգտում ենք ժամանակակից տեխնոլոգիաները դարձնել հասանելի ոչ միայն մայրաքաղաքի, այլ նաեւ մարզերի բնակիչների համար, անկախ նրանց բնակության վայրից», - ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
“ԱրմենՏելի բազմամյա աջակցությունը հանդիսանում է բաձր գնահատական եւ երաշխիք երկարաժամկետ, իրական եւ տրամաբանորեն հիմնավորված նախագծերի, որոնց նպատակն է օգնել երիտասարդներին մասնագիտական կողմնորոշման հարցում, ինչպես նաեւ հնարավորություն ընձեռել նրանց ձեռքբերել մասնագիտական հմտություններ եւ ամենակարեւորը կիրառել դրանք Վանաձորում գործող ձեռնարկություններում”,- նշել է Գործարարության զարգացման եւ օժանդակության կենտրոնի նախագահ Ռազմիկ Սոլոմոնյանը:

12:48 | 14.08.13 | Новости | 5008
АрменТел (торговая марка Beeline) продолжает сотрудничество с общественной организацией «Центр развития и содействия предпринимательству» с целью поддержки Ванадзорского регионального компьютерного центра.
В рамках проекта, который был начат в 2009 году, значительно расширена деятельность компьютерного центра. В частности, наряду с обучением школьников азам программирования, с января 2013 года стартовал еще один проект – кружок «Юный техник», с целью предоставить возможность всем желающим в возрасте от 12 лет и старше получить практические навыки в обращении с цифровыми технологиями.
Примечательно, что в работе кружка участвуют школьники не только из Ванадзора, а также из села Дсех, сообщили в компании.
Кружок «Юный техник» ведет высококлассный специалист, член общественной организации «Общество Интернет» Армении (ISOC.AM) Ваан Мисакян, руководит проектом разработчик многих программ развития Маргарита Соломонян, которая также является членом ISOC.AM.
«Получить качественное образование без навыков работы на компьютере в современном мире практически невозможно. Цифровые технологии стали неотъемлемой частью нашей жизни, они помогают нам в обучении, работе и общении. Компания АрменТел продолжает занимать лидирующие позиции на рынке Интернет услуг. Осознавая свою социальную ответственность, как лидер рынка, мы стремимся сделать современные технологии доступными не только в столице, но и для жителей регионов страны, независимо от места их проживания», – сказал генеральный директор компании Андрей Пятахин.
«Многолетняя поддержка нашей работы со стороны АрменТел является высокой
оценкой и залогом долгосрочных, реалистичных и логически обоснованных проектов, направленных на профессиональную ориентацию молодежи, приобретение практических навыков и, самое главное, возможность применения полученных знаний на действующих в Ванадзоре предприятиях», - отметил председатель Центра развития и содействия предпринимательству Размик Соломонян.