17:00 | 04.09.13 | Նորություններ | 4575
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ Արմավիրի մարզի Սարդարապատ համայնքի դպրոցում բացվել է ժամանակակից կրթական միջավայրի պահանջներին համապատասխանող դասասենյակ՝ Ստեղծագործարան:
Այստեղ տեղադրվել է էլեկտրոնային գրատախտակ (smart board), ինչպես նաեւ 6 նոր համակարգիչ: Ստեղծագործարանը 30 աշակերտի համար նախատեսված լուսավոր մեծ սենյակ է, որտեղ հատուկ շարժական կահույքն աշակերտներին հնարավորություն է տալիս կատարել ինչպես անհատական, այնպես էլ զույգերով կամ փոքր ու մեծ խմբերով աշխատանք:
«Եթե մեզ հաջողվի կրթական միջավայրը դարձնել գրավիչ` արդյունքն իրեն սպասել չի տա: Մենք առաջնորդվում ենք այդ ուղղությամբ` վստահ լինելով, որ այսօր ներդրված ջանքերը չափազանց կարեւոր են լինելու վաղվա համար: Կրթության հանդեպ մեր ազգի յուրահատուկ վերաբերմունքը պետք է օգտագործել նպատակային եւ լավ հող նախապատրաստել հմուտ մասնագետներ ունենալու համար»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Այս տարի, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ, Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը շահագործման կհանձնի եւս մեկ ստեղծագործարան` Արագածոտնի մարզի Արտենի համայնքում։

17:00 | 04.09.13 | Новости | 4496
При финансировании ВиваСелл-МТС в школе села Сардарапат Армавирского марза открылся современный образовательный творческий кабинет.
В классе установлена электронная доска (smart board), а также 6 новых компьютеров. Творческий кабинет – это большая светлая комната на 30 учеников, где посредством передвижной мебели ученики могут выполнять задания как в индивидуальном, так и в групповом формате.
«Если нам удастся сделать обстановку в школах более привлекательной, результаты будут на лицо. Мы уверены, что приложенные сегодня усилия будут очень важны уже завтра. Наше особое отношение к образованию надо использовать целенаправленно и готовить хорошую почту для подготовки хороших специалистов»,- сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В течение года при поддержке ВиваСелл-МТС и содействии фонда «Дети Армении» в эксплуатацию будет сдан еще один творческий кабинет в Арагацотнском марзе.