17:00 | 04.09.13 | Նորություններ | 4575
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ Արմավիրի մարզի Սարդարապատ համայնքի դպրոցում բացվել է ժամանակակից կրթական միջավայրի պահանջներին համապատասխանող դասասենյակ՝ Ստեղծագործարան:
Այստեղ տեղադրվել է էլեկտրոնային գրատախտակ (smart board), ինչպես նաեւ 6 նոր համակարգիչ: Ստեղծագործարանը 30 աշակերտի համար նախատեսված լուսավոր մեծ սենյակ է, որտեղ հատուկ շարժական կահույքն աշակերտներին հնարավորություն է տալիս կատարել ինչպես անհատական, այնպես էլ զույգերով կամ փոքր ու մեծ խմբերով աշխատանք:
«Եթե մեզ հաջողվի կրթական միջավայրը դարձնել գրավիչ` արդյունքն իրեն սպասել չի տա: Մենք առաջնորդվում ենք այդ ուղղությամբ` վստահ լինելով, որ այսօր ներդրված ջանքերը չափազանց կարեւոր են լինելու վաղվա համար: Կրթության հանդեպ մեր ազգի յուրահատուկ վերաբերմունքը պետք է օգտագործել նպատակային եւ լավ հող նախապատրաստել հմուտ մասնագետներ ունենալու համար»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Այս տարի, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ, Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը շահագործման կհանձնի եւս մեկ ստեղծագործարան` Արագածոտնի մարզի Արտենի համայնքում։

17:00 | 04.09.13 | News | 4466
An electronic smart board, as well as 6 new computers were installed here. The classroom is designed for 30 students, where special mobile furniture allows students to perform individually, in pairs, as well as in small and large groups. Such an environment gives the opportunity to complete different types of activities - lessons with the use of modern technologies, class discussions and lectures, reading sessions and games.
The creation of the classroom with innovative solutions became possible due to the cooperation between VivaCell-MTS, Children of Armenia Fund and Sardarapat school.
“Give a child a chance and he will reveal his skills himself. If we manage to make the learning environment more attractive, very soon we will see the expected result. We went in that direction, being sure that the efforts made today are going to be extremely important for the future. Our nation's unique approach towards education should be targeted at preparing skilled professionals”, noted VivaCell- MTS General Manager Ralph Yirikian.
This year, with the support of VivaCell-MTS, the Children of Armenia Fund will put into operation another classroom in the Aragatsotn region Arteni community.