15:32 | 04.10.13 | Նորություններ | 6469
Հայաստանում կայացած առաջին DigiCamp ամառային տեխնոլոգիական ձեռներեցության ճամբարի լավագույն բիզնես-նախագծերը ներկայացվեցին DigiTec Expo 2013 տեխնոլոգիական միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակում:
DigiTec ֆորումի կազմակերպիչների որոշմամբ, երիտասարդ գործարարների բիզնես-գաղափարները ներկայացվեցին երկու առանձին տաղավարներով եւ առաջացրեցին մեծ հետաքրքություն ցուցահանդեսի այցելուների շրջանում:
DigiTec ֆորումն այս տարի անց է կացվում Մերգելյանի անվան ինստիտուտի տարածքում գտնվող «Երեւան Էքսպո» կենտրոնում:
DigiCamp ամառային տեխնոլոգիական ձեռներեցության ճամբարի երիտասարդ գործարարներին այցելել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Շատ հաճելի է տեսնել, որ ֆորումի առաջին իսկ օրից հայ գորածարները ցուցաբերեցին մեծ հետքրքրություն DigiCamp տաղավարի հանդեպ: Սա նաեւ բացառիկ հնարավորություն էր մեր երիտասարդների համար, քանի որ նրանք այստեղ ստացան իրենց «ապագայի ուղեգիրը», ձեռք բերեցին նոր կապեր հետագա համագործակցության համար եւ ծանոթանացան ապագա գործընկերների հետ: «ԱրմենՏել» ընկերության կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության հիմնական նպատակն է մարդկանց կյանքը դարձնել ավելի լավ: Այսօր մենք տեսնում ենք դրա վառ օրինակը. երիտասարդ նախաձեռնողները մեր աջակցությամբ արդեն իսկ ստեղծում են իրենց բիզնեսը: Հաշվի առնելով նրանց ներկայացրած գաղափարների նորարարությունը եւ արդիականությունը` համոզված եմ, որ կտեսնենք, թե նրանք ինչպես են վաղը ղեկավարում սեփական ընկերությունը, ստեղծում նոր աշխատատեղեր եւ զարգացնում երկրի տնտեսությունը»,- նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Նշենք, որ DigiCamp ճամբարը կայացել է օգոստոսի 1-10-ը, Ծաղկաձորում: Ճամբարին մասնակցում էին 16-30 տարեկան 26 անձիք, ովքեր հնարավորություն ունեցան ծանոթանալ ոլորտի առաջնորդների հետ, լսեցին նրանց հաջողության պատմություններն ու բացահայտեցին առաջատար ընկերությունների հաջողության գաղտնիքները, մասնակցեցին ոլորտին քաջատեղյակ մասնագետների դասընթացներին եւ ձեռք բերեցին կիրառական գիտելիքներ:

15:32 | 04.10.13 | Новости | 6949
Инновационные бизнес-проекты финалистов первого в Армении летнего лагеря по технологическому предпринимательству DigiCamp были представлены в рамках форума высоких технологий DigiTec Expo 2013.
Бизнес-идеи молодых предпринимателей, представленные по решению организаторов форума DigiTec двумя отдельными павильонами, вызвали большой интерес посетителей выставки, которая в этом году проходит в Экспо-центре на территории института им. Мергеляна в Ереване.
Юных предпринимателей - финалистов летнего лагеря DigiCamp посетил Генеральный директор компании «АрменТел», которая в этом году выступила спонсором летнего лагеря технологического предпринимательства DigiCamp.
«Нам очень приятно видеть, что уже в первый день проведения форума DigiTec армянские бизнесмены проявили большой интерес к павильонам DigiCamp, а сами ребята, как говорится, на наших глазах получают «путевку в жизнь», приобретают новые бизнес контакты и связи, знакомятся со своими будущими коллегами и партнерами. Мы считаем, что основная задача корпоративной ответственности нашей компании - помочь людям изменить свою жизнь к лучшему. Сегодня мы с вами видим яркий пример того, как молодые инициативные ребята с нашей помощью уже создают свой бизнес, а, с учетом актуальности и новаторства их идей, могут уже завтра стать во главе собственных компаний, создавать новые рабочие места и развивать экономику страны»,- отметил Генеральный директор компании «АрменТел» Андрей Пятахин.
Отметим, что летний лагерь по технологическому предпринимательству DigiCamp прошел 1-10 августа в Цахкадзоре. В нем приняли участие 26 человек в возрасте от 16 до 30 лет. В ходе проведения лагеря участники познакомились с лидерами в области технологий, послушали истории их успеха и раскрыли секреты успеха ведущих компаний, а также приняли участие в лекциях специалистов и приобрели практический опыт.