15:32 | 04.10.13 | Նորություններ | 6469
Հայաստանում կայացած առաջին DigiCamp ամառային տեխնոլոգիական ձեռներեցության ճամբարի լավագույն բիզնես-նախագծերը ներկայացվեցին DigiTec Expo 2013 տեխնոլոգիական միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակում:
DigiTec ֆորումի կազմակերպիչների որոշմամբ, երիտասարդ գործարարների բիզնես-գաղափարները ներկայացվեցին երկու առանձին տաղավարներով եւ առաջացրեցին մեծ հետաքրքություն ցուցահանդեսի այցելուների շրջանում:
DigiTec ֆորումն այս տարի անց է կացվում Մերգելյանի անվան ինստիտուտի տարածքում գտնվող «Երեւան Էքսպո» կենտրոնում:
DigiCamp ամառային տեխնոլոգիական ձեռներեցության ճամբարի երիտասարդ գործարարներին այցելել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Շատ հաճելի է տեսնել, որ ֆորումի առաջին իսկ օրից հայ գորածարները ցուցաբերեցին մեծ հետքրքրություն DigiCamp տաղավարի հանդեպ: Սա նաեւ բացառիկ հնարավորություն էր մեր երիտասարդների համար, քանի որ նրանք այստեղ ստացան իրենց «ապագայի ուղեգիրը», ձեռք բերեցին նոր կապեր հետագա համագործակցության համար եւ ծանոթանացան ապագա գործընկերների հետ: «ԱրմենՏել» ընկերության կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության հիմնական նպատակն է մարդկանց կյանքը դարձնել ավելի լավ: Այսօր մենք տեսնում ենք դրա վառ օրինակը. երիտասարդ նախաձեռնողները մեր աջակցությամբ արդեն իսկ ստեղծում են իրենց բիզնեսը: Հաշվի առնելով նրանց ներկայացրած գաղափարների նորարարությունը եւ արդիականությունը` համոզված եմ, որ կտեսնենք, թե նրանք ինչպես են վաղը ղեկավարում սեփական ընկերությունը, ստեղծում նոր աշխատատեղեր եւ զարգացնում երկրի տնտեսությունը»,- նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Նշենք, որ DigiCamp ճամբարը կայացել է օգոստոսի 1-10-ը, Ծաղկաձորում: Ճամբարին մասնակցում էին 16-30 տարեկան 26 անձիք, ովքեր հնարավորություն ունեցան ծանոթանալ ոլորտի առաջնորդների հետ, լսեցին նրանց հաջողության պատմություններն ու բացահայտեցին առաջատար ընկերությունների հաջողության գաղտնիքները, մասնակցեցին ոլորտին քաջատեղյակ մասնագետների դասընթացներին եւ ձեռք բերեցին կիրառական գիտելիքներ:

15:32 | 04.10.13 | News | 6328
Innovation business projects of the finalists of the DigiCamp first IT entrepreneurship summer camp were presented within the DigiTec Expo 2013 high-tech forum.
Business ideas of young entrepreneurs presented upon the decision of the organizers of DigiTec Forum in two separate pavilions aroused big interest among the visitors of the exhibition held in the Expo Center in the territory of Mergelyan Institute in Yerevan this year.
CEO of "ArmenTel" which is the sponsor of the summer camp this year visited young entrepreneurs-finalists of DigiCamp summer camp.
"We are very pleased to see that already on the first day of DigiTec forum, Armenian businessmen demonstrated great interest in DigiCamp pavilions and the children themselves get "the voucher to life" in front of us, acquired new business contacts and ties and get acquainted with their future colleagues and partners. We think the main part of our company's corporate responsibility is to help people change their life for the better. Today we all together see the vivid example of how young initiative guys start their own business with our help and given the actuality and innovative character of their ideas, they will be able to head their own companies even tomorrow, create new workplaces and develop the country's economy", noted "ArmenTel" CEO Andrey Pyatakhin.
It should be noted that DigiCamp summer camp was held in Tsakhkadzor on August 1-10. 26 people aged 16-30 took part in it. During the summer camp, the participants got acquainted with the leaders in the technology sphere, heard their success stories, disclosed the secrets of success of leading companies, took part in the lectures of specialists and acquired practical experience.