13:25 | 18.10.13 | Նորություններ | 4572
Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանում (ՀՊՃՀ) պրոֆեսոր Եվգենի Կասպերսկու մասնակցոությամբ ասօր բացվել են Կասպերսկու լաբորատորիայի ուսումնական եւ սերտիֆիկացման կենտրոնները:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Եվգենի Կասպերսկին ասել է, որ երիտասարդներին կրթելուց բացի կենտրոնները կշահագործվեն նաեւ այլ նպատակներով:
“Պատրաստ եղեք նրան, որ պետք է շատ սովորեք: Այստեղ նաեւ քննություններ կհանձնեք եւ խիստ ստուգումներ կանցնեք ”,- դիմելով ուսանողներին` ասել է Եվգենի Կասպերսկին:
Նորաբաց սերտիֆիկացման կենտրոնում ՀՊՃՀ ուսանողները եւ այլ ցանկացողները սերտիֆիկատ ստանալու համար օնլայն ռեժիմով քննություններ կհանձնեն Կասպերսկու լաբորատորիայի փորձագետների մասնակցությամբ:

13:25 | 18.10.13 | Новости | 4670
Сегодня в Государственном инженерном университете Армении (ГИУА) при участии профессора Евгения Касперского открылись образовательный и сертификационный центры Лаборатории Касперского.
Как сообщает Медиамакс, Евгений Касперский сказал, что кроме образования, центры будут эксплуатироваться также в иных целях.
“Будьте готовы к тому, что вы должны много учиться. Вы здесь также будете сдавать экзамены и строго проверяться”,- сказал Егений Касперский.
В новом сертификационном центре студенты ГИУА и другие желающие будут сдавать экзамены в режиме онлайн при участии экспертов Лаборатории Касперского для получения сертификата.