14:05 | 30.10.13 | Նորություններ | 4633
ԱրմենՏել ընկերության (ապրանքանիշը Beeline) աշխատակիցները, Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի եւ Լեռնագոգ համայնքի ներկայացուցիչների հետ մասնակցեցին ծառատունկին:
«Թթվածին դպրոցին» ծրագրի շրջանակում վերակառուցվեց դպրոցի բակը եւ համալրվեց ոռոգման համակարգով, իրականացվեց ծառատունկ, աղբամանների եւ նստարանների տեղադրման աշխատանքներ:
Միջոցառումն իրականացվում է համայնքների կայուն զարգացման եւ շրջակա միջավայրի պահպանմանն ուղղված գլոբալ ծրագրի շրջանակում:
«ԱրմենՏել ընկերության սոցիալական քաղաքականության շրջանակում մշտապես առավելությունը տրվում է այն ծրագրերին, որոնք ուղղված են օգնելու մարդկանց փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը: Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի հետ համատեղ իրականացված ծրագիրն դրա վառ ապացույցներից մեկն է: Այսօր ԱրմենՏել ընկերության աշխատակիցները համայնքի երեխաների հետ միասին արեցին հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի դպրոցի շրջանավարտները հիշեն իրենց դպրոցն այնքան գեղեցիկ եւ խնամված, ինչպիսին մենք այն տեսնում ենք հիմա»,- ասաց ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
2013 թվականի ընթացքում ԱրմենՏել ընկերությունն աջակցեց Արմավիրի մարզի Լեռնագոգ, Քարակերտ եւ Դալարիկ համայնքների բարեկարգման աշխատանքներին:

ArmenTel (Beeline trademark) associates joined efforts with the representatives of the administration of the community of Lernagog and "Children of Armenia" Fund to take part in tree planting.
Within "Oxygen to School" project, benches and garbage bins were installed in the territory of the school in Lernagog village, irrigation system was launched and saplings were planted.
The event made part of the global program for environment preservation and improvement of the rural communities of Armavir marz.
"The main priority of "ArmenTel's" social corporate policy is given to the programs which help people change their lives for the better. Our companies joint project with Children of Armenia Fund is another proof to it. Today, "ArmenTel" associates made all the efforts jointly with the local children, initiators of the project, so as the school graduates could remember it as beautiful and well-attended as we see it now", noted "ArmenTel" CEO Andrey Pyatakhin.
In 2013, "ArmenTel" helped improvement of the communities of Lernagog, Karakert and Dalarik in Armavir marz. All the projects for funding were selected as a result of the "Entrepreneurship Training and Practice for the Youth" summer school.