17:48 | 31.10.13 | Նորություններ | 4805
Սլավոնական համալսարանի համակարգչային սենյակը համալրվել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից որպես նվիրատվություն տրամադրված` «Home-Zone Turbo» սակագնային պլանով գերարագ ինտերնետ ապահովող՝ 3G/Wi-Fi երթուղիչով, 10 համակարգչով, ինչպես նաեւ ինտերակտիվ գրատախտակով՝ իր լուսարձակով եւ լազերային տպիչով: Համալսարանին ընդհանուր առմամբ տրամադրվել է շուրջ 5 մլն դրամի սարքավորում:
Բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում Wi-Fi անկյուններ ու հանգույցներ, ինչպես նաեւ համակարգչային լսարաններ ստեղծելու գաղափարը նպատակ ունի օգնելու բուհերին իրենց ուսանողների եւ դասախոսական անձնակազմի համար ստեղծել իրապես «անսահմանափակ» հաղորդակցության հնարավորություն: Wi-Fi տեխնոլոգիան համարվում է կրթական հաստատությունում շարժական արագ ինտերնետ հասանելիություն ապահովելու ամենաարդյունավետ միջոցներից մեկը:
«Մեր ցանկությունն է, որ Հայաստանի բուհերը չզիջեն աշխարհի առաջավոր համալսարաններին թե՛ տեխնիկական հագեցվածության, եւ թե՛ կրթության որակի առումներով: Wi-Fi-ը համարվում է ինտերնետ հասանելիության ապահովման առաջնային միջոց: Այսօր Wi-Fi կապի առկայությունը պարտադիր պայման է կրթական ռեսուրսները հասանելի դարձնելու առումով: Այդ է պատճառը, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակաբար աջակցում է բուհերին` կրթական ոլորտում Wi-Fi տեխնոլոգիայի լայն կիրառման հարցում»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:48 | 31.10.13 | Новости | 4883
ВиваСелл-МТС подарила сеть Wi-Fi и компьютерную технику Российско-армянскому (Славянскому) университету
Благодаря пожертвованию компании ВиваСел-МТС компьютерная комната Российско-армянского (Славянского) университета пополнилась 3G/Wi-Fi маршрутизатором, обеспечивающим сверхбыструю связь посредством тарифного плана “Home-Zone Turbo”, 10 компьютерами, а также интерактивной доской с прожектором и лазерным принтером.
В целом, университету будет предоставлено оборудование на сумму порядка 5 млн. драмов.
«Мы желаем, чтобы армянские вузы не уступали лучшим мировым институтам как в вопросе технического обеспечения, так и по уровню образования. Wi-Fi считается передовым средством по обеспечению интернет-связи, и наличие связи Wi-Fi является обязательным условием для обеспечения доступности образовательных ресурсов. В этом и заключается причина того, что ВиваСел-МТС периодически содействует вузам в вопросе широкого применения Wi-Fi технологий в образовательной сфере», - сказал Генеральный директор компании Ральф Йирикян.