17:48 | 31.10.13 | Նորություններ | 4805
Սլավոնական համալսարանի համակարգչային սենյակը համալրվել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից որպես նվիրատվություն տրամադրված` «Home-Zone Turbo» սակագնային պլանով գերարագ ինտերնետ ապահովող՝ 3G/Wi-Fi երթուղիչով, 10 համակարգչով, ինչպես նաեւ ինտերակտիվ գրատախտակով՝ իր լուսարձակով եւ լազերային տպիչով: Համալսարանին ընդհանուր առմամբ տրամադրվել է շուրջ 5 մլն դրամի սարքավորում:
Բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում Wi-Fi անկյուններ ու հանգույցներ, ինչպես նաեւ համակարգչային լսարաններ ստեղծելու գաղափարը նպատակ ունի օգնելու բուհերին իրենց ուսանողների եւ դասախոսական անձնակազմի համար ստեղծել իրապես «անսահմանափակ» հաղորդակցության հնարավորություն: Wi-Fi տեխնոլոգիան համարվում է կրթական հաստատությունում շարժական արագ ինտերնետ հասանելիություն ապահովելու ամենաարդյունավետ միջոցներից մեկը:
«Մեր ցանկությունն է, որ Հայաստանի բուհերը չզիջեն աշխարհի առաջավոր համալսարաններին թե՛ տեխնիկական հագեցվածության, եւ թե՛ կրթության որակի առումներով: Wi-Fi-ը համարվում է ինտերնետ հասանելիության ապահովման առաջնային միջոց: Այսօր Wi-Fi կապի առկայությունը պարտադիր պայման է կրթական ռեսուրսները հասանելի դարձնելու առումով: Այդ է պատճառը, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակաբար աջակցում է բուհերին` կրթական ոլորտում Wi-Fi տեխնոլոգիայի լայն կիրառման հարցում»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:48 | 31.10.13 | News | 4796
A modern Wi-Fi educational hotspot and a computer lab were opened in the Armenian-Russian Slavonic University.
With 10 computers and a 3G Home-Zone router, VivaCell-MTS has refurbished the educational institution’s computer lab. In addition to the above-mentioned, 1 interactive smart board and a laser printer is provided to the University. The total amount of the provided equipment is about AMD 5 mln.
The project on the creation of Wi-Fi hotspots and corners, as well as computer labs in higher educational institutions is aimed at helping those institutions genuinely create “boundless” communications for their students and faculty. Wi-Fi is considered to be the most efficient way to create fast and mobile internet environment in an educational institution.
“We want to see Armenian higher educational institutions able to catch up with the rest of the world, where, nowadays, Wi-Fi is being used as the primary means of internet connectivity. Availability of Wi-Fi connection is a necessary precondition for the combination of education resources with technology. Therefore, VivaCell-MTS is committed to help educational institutions with wide application of Wi-Fi technology in the process of education,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian commented.