13:16 | 14.11.13 | Նորություններ | 2939
ՏՏ ոլորտում համաշխարհային ներդրման համար ՀՀ նախագահի կողմից «Համաշխարհային ՏՏ մրցանակ 2013»-ին արժանացած Hitachi ընկերության էլ. սարքերի խմբի նախկին գլխավոր գործադիր տնօրեն Ցուգիո Մակիմոտոն Երեւանում այսօր հանդիպել է ՏՏ ոլորտի ներկայացուցիչների հետ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխամասային գրասենյակում Ցուգիո Մակիմոտոն ՏՏ ոլորտի գործարար ներկայացուցիչների համար անցկացրել է դասախոսություն` «Կիսահաղորդիչների ոլորտի նորարարությունների ազդեցությունը մեր հասարակության վրա» թեմայով:
«Հայաստանը մեծ ուշադրություն է դարձնում ՏՏ ոլորտին եւ ճիշտ ուղու վրա է. ՏՏ-ն համաշխարհային մրցունակության ոլորտում ամենաուժեղ զենքն է: Դուք ունենք շատ կրթված քաղաքացիներ, որոնք մեծ ներդրում կունենան այս ոլորտում»,-ասել է Ցուգիո Մակիմոտոն:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ «ժամանակակից աշխարհում ՏՏ ոլորտը համարվում է երկրի տնտեսական աճի առանցքային գործոններից մեկը: ՏՏ եւ ՏՀՏ ոլորտում աշխատելով եւ հայ մասնագետների ամենօրյա ձեռքբերումներին ականատես լինելով` մենք համոզված են, որ Հայաստանը բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում նվաճումների հսկայական ներուժ ունի: Այդ է պատճառը, որ մենք պարտավորվում ենք աջակցել այս ոլորտի շարունակական զարգացմանը նպաստող ազգային ծրագրերին»:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն արդեն չորրորդ անգամ ստանձնում է ՏՏ ոլորտում համաշխարհային ներդրման համար ՀՀ նախագահի «Համաշխարհային ՏՏ մրցանակ»-ի հովանավորությունը:

13:16 | 14.11.13 | Новости | 2994
Бывший главный исполнительный директор группы электронных устройств компании Hitachi Цугио Макимото, удостоившийся “Всемирной премии IT-2013” от президента Армении за всемирный вклад в сферу ИТ сегодня в Ереване встретился с представителями сферы.
Как сообщает Медиамакс, в головном офисе ВиваСелл-МТС Цугио Макимото провел лекцию на тему “Влияние инноваций сферы полупроводников на наше общество” для бизнес-представителей сферы ИТ.
“Армения уделяет большое внимание сфере ИТ и она на правильном пути: ИТ – самое сильное оружие в сфере всемирной конкурентоспособности. У вас очень эрудириованные граждане, которые будут иметь большой вклад в этой сфере”,- сказал Цугио Макимото.
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян отметил, что “в современном мире сфера ИТ считается одной из ключевых факторов экономического роста страны. Работая в сферах ИТ и ИКТ и являясь очевидцем ежедневных успехов армянских специалистов, мы уверены, что Армения имеет огромный потенциал достижений в сфере высоких технологий. Именно в этом причина, что мы обязуемся содействовать национальным программам, стимулирующим продолжительное развитие этой сферы”.
ВиваСелл-МТС уже в четвертый раз берет на себя спонсорство “Всемирного приза в сфере ИТ” премии президента Армении.