16:39 | 17.12.13 | Նորություններ | 4452
ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է Արագածոտնի մարզի Ծաղկահովիտ համայնքի հեռախոսաֆիկացման եւ Լոռու մարզի Ախթալա քաղաքի թվայնացման աշխատանքների մեկնարկի մասին։
Աշխատանքների արդյունքում կտեղադրվեն նոր մայրուղային գծեր, այդ թվում՝ օպտիկամանրաթելային, կվերակառուցվեն գործող կապի հանգույցներն, իսկ Ախթալա քաղաքի գործող բաժանորդային գծերը կվերամիցվեն նոր թվային կայանին։
Աշխատանքները նախատեսվում է ավարտել 2013թ. դեկտեմբերի վերջին։ ԱրմենՏել-ը կիրականացնի նաեւ ADSL2+ տեխնոլոգիաների տեղադրում Տավուշի մարզի Ոսկեպար եւ Աչաջուր համայնքներում, ինչի արդյունքում համայնքների բնակիչները հնարավորություն կունենան օգտվել լայնաշերտ ինտերնետի բարձրորակ ծառայություններից:
«ԱրմենՏել ընկերությունը շարունակում է զարգացնել կապի ենթակառուցվածքները մարզերում: Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ մենք Ախթալայի, Աչաջուրի, Ոսկեպարի եւ Ծաղկահովիտ մեր հաճախորդներին կպարգեւենք հասանելիություն նոր ժամանակակից տեխնոլոգիաներ», - նշել է ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

16:39 | 17.12.13 | Новости | 4552
АрменТел (торговая марка Beeline) объявила о начале работ по телефонизации общины Цахкаовит Арагацотнской области и цифровизации телефонной сети города Ахтала Лорийского марза.
В ходе работ будут проложены новые магистральные линии, в том числе оптоволоконный кабель, реконструированы действующие узлы связи, а абонентские линии города Ахтала будут переключены на новую цифровую станцию.
Работы планируется завершить до конца декабря 2013 года. АрменТел также проведет монтаж оборудования ADSL2+ в общинах Воскепар и Ачаджур Тавушского марза, что позволит местным жителям подключиться к высокоскоростному широкополосному интернету Beeline.
«Стремясь изменить жизнь людей к лучшему, АрменТел продолжает интенсивно развивать инфраструктуру в регионах Армении. Мне очень приятно сообщить, что, закончив модернизацию в декабре, мы успеем до новогодних праздников подарить нашим клиентам в Ахтале, Ачаджуре, Воскепаре и Цахкаовите доступ к новым современным технологиям и услугам Beeline», - отметил гендиректор АрменТел Андрей Пятахин.