16:39 | 17.12.13 | Նորություններ | 4452
ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է Արագածոտնի մարզի Ծաղկահովիտ համայնքի հեռախոսաֆիկացման եւ Լոռու մարզի Ախթալա քաղաքի թվայնացման աշխատանքների մեկնարկի մասին։
Աշխատանքների արդյունքում կտեղադրվեն նոր մայրուղային գծեր, այդ թվում՝ օպտիկամանրաթելային, կվերակառուցվեն գործող կապի հանգույցներն, իսկ Ախթալա քաղաքի գործող բաժանորդային գծերը կվերամիցվեն նոր թվային կայանին։
Աշխատանքները նախատեսվում է ավարտել 2013թ. դեկտեմբերի վերջին։ ԱրմենՏել-ը կիրականացնի նաեւ ADSL2+ տեխնոլոգիաների տեղադրում Տավուշի մարզի Ոսկեպար եւ Աչաջուր համայնքներում, ինչի արդյունքում համայնքների բնակիչները հնարավորություն կունենան օգտվել լայնաշերտ ինտերնետի բարձրորակ ծառայություններից:
«ԱրմենՏել ընկերությունը շարունակում է զարգացնել կապի ենթակառուցվածքները մարզերում: Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ մենք Ախթալայի, Աչաջուրի, Ոսկեպարի եւ Ծաղկահովիտ մեր հաճախորդներին կպարգեւենք հասանելիություն նոր ժամանակակից տեխնոլոգիաներ», - նշել է ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

16:39 | 17.12.13 | News | 3676
ArmenTel (Beeline trademark) announced about the launch of works aimed at the installation of telephones in Tsakhkahovit village, Aragatsotn region, and the digitization of phone network in Akhtala town, Lori region.
During the works, new trunk lines, including a fiber-optic cable, will be routed, the existing communication nodes will be reconstructed, and the subscriber lines of Akhtala town will be switched to a new digital station.
The works are planned to be over in late December, 2013. ArmenTel will also install ADSL2+ equipment in Voskepar and Achajur villages, Tavush region; it will give the local residents an opportunity to switch to high-speed broadband Beeline Internet.
“Striving to change the life of people for the better, ArmenTel continues to intensively develop the infrastructure in the regions of Armenia. I am glad to state that upon completing the modernization process in December, we will manage to gift our subscribers in Akhtala, Achajur, Voskepar and Tsakhkahovit access to the modern technologies and Beeline services, before New Year holidays start”, ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin said.