16:39 | 19.12.13 | Նորություններ | 4782
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամի հետ համատեղ ամփոփել են 2013թ. համագործակցության արդյունքները։
Այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը եւ Ա. Խաչատրյանի անվան եռյակի երաժիշտներ, Հոգաբարձուների խորհրդի անդամներ Արմինե Գրիգորյանը, Կարեն Քոչարյանը եւ Կարեն Շահգալդյանը ներկայացրել են 2013թ–ին իրականացված ծրագրերը։
Այս տարի Ա. Խաչատրյանի անվան եռյակի երաժիշտներն անցկացրել են ավելի քան 20 համերգ եւ վարպետության դասեր երաժշտական դպրոցի սաների համար ինչպես մայրաքաղաքում, այնպես էլ մարզերում։ Եռյակն ակտիվ մասնակցություն է ունեցել մայրաքաղաքի մշակութային կյանքում, մասնավորապես Մեծն հայ կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի հոբելյանական միջոցառումների շրջանակում։
«Դասական երաժշտության գործերը մի ունիվերսալ լեզու են, եւ որտեղ էլ դրանք հնչեն, թարգմանության կարիք չունեն։ Այս հիանալի արվեստը միացնում է մարդկանց՝ դարձնելով մեր կյանքն առավել ներդաշնակ։ «ԱրմենՏել» ընկերությունն իր սոցիալական ծրագրերով նույնպես փորձում է դարձնել կյանքն ավելի լավը։ Արդեն երորրդ տարին է, ինչ շարունակվում է «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամի հետ համագործակցությունը, եւ մենք երջանիկ ենք, որ այդ ժամանակահատվածում հարյուրավոր տաղանդաշատ երեխաներ ստանում են կրթաթոշակներ եւ դասեր ճանաչված երաժիշտների կողմից։ Վստահ ենք, որ մեր ներդրումը տաղանդավոր երիտասարդների շրջանում իր ուրույն տեղը կգտնի՝ բացահայտելով հայ երաժշտական արվեստի նոր անուններ, որոնք կհարստացնեն միջազգային դասականների շտեմարանը նոր երաժշտական գլուխգործոցներով», - նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Մեզ համար շատ կարեւոր եւ պատվավոր է համագործակցել այնպիսի մի լուրջ ընկերության հետ, ինչպիսինն ԱրմենՏել-ն է, քանի որ այն լրացուցիչ խթան է հանդիսանում մեր հետագա գործունեության համար։ Հուսով ենք, որ ԱրմենՏել-ի օգնությամբ մենք կարող ենք որոշ չափով բարելավել դասական երաժշտության իրավիճակը կրթական ոլորտում»,- ասել է «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամի Հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Արմինե Գրիգորյանը:

16:39 | 19.12.13 | News | 4794
"ArmenTel" (Beeline trademark) jointly with the Classical Music Development Foundation today summed up the results of their cooperation in 2013.
At today's press conference, "ArmenTel" CEO Andrey Pyatakhin and members of the Board of Trustees of the Foundation, musicians of Khachaturyan Trio - Armine Grigoryan, Karen Kocharyan and Karen Shahgaldyan - presented the projects implemented in 2013.
In 2013, the musicians of the trio held over 20 concerts and master classes for students of music schools in the capital and Armenian regions, took an active part in the capital's cultural life particularly within the celebration of the 110th anniversary of great Armenian composer Aram Khachaturyan.
"Classical music pieces can be called a universal language which doesn't need a translation - no matter where it is performed. It's wonderful art which unites people and makes our life better. With its social programs, "ArmenTel" also strives to change the life for the better. It's already the third year that we have been cooperating the Classical Music Development Foundation and we are happy that hundreds of talented children have been granted scholarship and had lessons from famous musicians over this time. We believe our contribution to talented young generation will be returned with new names in the Armenian music and they will contribute to the treasury of the world classical music with new musical masterpieces", noted "ArmenTel" CJSC CEO Andrey Pyatakhin.
"Cooperation with such a serious brand as Beeline is very important and honorable for us as it gives us an extra impetus to develop our art. We hope through "ArmenTel" support, we will be able to improve the situation in classical music education at least a bit", noted Armine Grigoryan, pianist of the Khachaturyan Trio, Director of Aram Khachaturyan Home -Museum.