16:39 | 19.12.13 | Նորություններ | 4782
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամի հետ համատեղ ամփոփել են 2013թ. համագործակցության արդյունքները։
Այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը եւ Ա. Խաչատրյանի անվան եռյակի երաժիշտներ, Հոգաբարձուների խորհրդի անդամներ Արմինե Գրիգորյանը, Կարեն Քոչարյանը եւ Կարեն Շահգալդյանը ներկայացրել են 2013թ–ին իրականացված ծրագրերը։
Այս տարի Ա. Խաչատրյանի անվան եռյակի երաժիշտներն անցկացրել են ավելի քան 20 համերգ եւ վարպետության դասեր երաժշտական դպրոցի սաների համար ինչպես մայրաքաղաքում, այնպես էլ մարզերում։ Եռյակն ակտիվ մասնակցություն է ունեցել մայրաքաղաքի մշակութային կյանքում, մասնավորապես Մեծն հայ կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի հոբելյանական միջոցառումների շրջանակում։
«Դասական երաժշտության գործերը մի ունիվերսալ լեզու են, եւ որտեղ էլ դրանք հնչեն, թարգմանության կարիք չունեն։ Այս հիանալի արվեստը միացնում է մարդկանց՝ դարձնելով մեր կյանքն առավել ներդաշնակ։ «ԱրմենՏել» ընկերությունն իր սոցիալական ծրագրերով նույնպես փորձում է դարձնել կյանքն ավելի լավը։ Արդեն երորրդ տարին է, ինչ շարունակվում է «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամի հետ համագործակցությունը, եւ մենք երջանիկ ենք, որ այդ ժամանակահատվածում հարյուրավոր տաղանդաշատ երեխաներ ստանում են կրթաթոշակներ եւ դասեր ճանաչված երաժիշտների կողմից։ Վստահ ենք, որ մեր ներդրումը տաղանդավոր երիտասարդների շրջանում իր ուրույն տեղը կգտնի՝ բացահայտելով հայ երաժշտական արվեստի նոր անուններ, որոնք կհարստացնեն միջազգային դասականների շտեմարանը նոր երաժշտական գլուխգործոցներով», - նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Մեզ համար շատ կարեւոր եւ պատվավոր է համագործակցել այնպիսի մի լուրջ ընկերության հետ, ինչպիսինն ԱրմենՏել-ն է, քանի որ այն լրացուցիչ խթան է հանդիսանում մեր հետագա գործունեության համար։ Հուսով ենք, որ ԱրմենՏել-ի օգնությամբ մենք կարող ենք որոշ չափով բարելավել դասական երաժշտության իրավիճակը կրթական ոլորտում»,- ասել է «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամի Հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Արմինե Գրիգորյանը:

16:39 | 19.12.13 | Новости | 4892
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) совместно с Фондом развития классической музыки подвели сегодня итоги сотрудничества в 2013 году.
На состоявшейся сегодня пресс-конференции Генеральный директор компании «АрменТел» Андрей Пятахин и члены попечительского совета Фонда – музыканты трио имени Хачатуряна - Армине Григорян, Карен Кочарян и Карэн Шахгалдян - представили проекты, реализованные в текущем году.
В уходящем году музыканты трио провели более двух десятков концертов и мастер-классов для воспитанников музыкальных школ в столице и регионах Армении, приняли активное участие в культурной жизни столицы, в частности, в рамках празднования 110-летия великого армянского композитора Арама Хачатуряна.
«Произведения классической музыки можно назвать универсальным языком, который, где бы он ни звучал, не нуждается в переводе. Это прекрасное искусство объединяет людей, делает нашу жизнь лучше. Своими социальными программами компания «АрменТел» тоже стремится изменить жизнь к лучшему. Вот уже третий год длится наше партнерство с Фондом развития классической музыки, и мы счастливы, что за это время сотни одаренных детей получают стипендии и уроки от именитых музыкантов. Мы верим, что наш вклад в талантливое молодое поколение вернется новыми именами армянского музыкального искусства, которые пополнят кладовую мировой классики новыми музыкальными шедеврами»,- отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин.
«Для нас очень важно и почетно сотрудничество с таким серьезным брендом как Beeline, так как это дает нам дополнительный импульс для развития нашей деятельности. Надеемся, что с помощью компании «АрменТел» мы сможем хоть немного улучшить ситуацию в области образования в классической музыке», - отметила Армине Григорян, пианистка Трио имени Хачатуряна, директор Дома-музея Хачатуряна.