16:07 | 13.01.14 | Նորություններ | 3715
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանաքանիշ) տեղեկացրել է, որ ինչպես Ամանորի գիշերը, այնպես էլ հաջորդող հանգստյան օրերին Հայաստանի ամբողջ տարածքում ընկերության բոլոր տեխնիկական համակարգերն աշխատել են անխափան: Խափանումներ չեն գրանցվել ոչ ֆիքսված եւ ոչ էլ բջջային ցանցերի աշխատանքում:
2013թ. դեկտեմբերի 31-ին եւ 2014թ-ի հունվարի 1-ին Beeline բջջային ցանցը սպասարկել է մոտ 14.7 մլն ելքային եւ մուտքային զանգ։ Նշված ժամանակահատվածում Beeline բջջային ցանցում ուղարկված եւ ստացված SMS հաղորդագրությունների քանակը կազմել է ավելի քան 1.2 մլն։
2013թ. դեկտեմբերի 31-ի եւ 2014թ-ի հունվարի 1-ի դրությամբ ընկերության արտաքին կապուղիներով փոխանցվել է ավելի քան 347 ՏԲ ծավալով տվյալ, իսկ տոների ընթացքում՝ դեկտեմբերի 31-ից հունվարի 7-ը ներառյալ, Beeline բջջային ցանցի եւ լայնաշերտ ինտերնետի բաժանորդներն օգտագործել են ավելի քան 1.5 ՊԲ ինտերնետ տրաֆիկ։ Համեմատության համար նշենք, որ, էլեկտրոնային Վիքիպեդիա հանրագիտարանի տվյալների համաձայն, Яндекс.Փոստում պահպանվող նամակները զբաղեցնում են 10 ՊԲ ծավալ։

16:07 | 13.01.14 | News | 3716
"ArmenTel" (Beeline trademark) reported today that all the technical systems of the company on Armenia's territory operated stably on New Year's night and during the vacation. There were no interruptions in mobile and landline networks of the company.
Over December 31, 2013 up to January 1, 2014, Beeline network service about 14.7mln incoming and outgoing calls. Over the same period, over 1.2mln sms were received and sent in the company's mobile network.
It should be noted that as of December 31 - January 1, over 347terabyte internet traffic was transferred in the external channels in total and as of December 31-January 7 inclusive, subscribers of mobile and broadband Beeline internet used over 1.5petabyte internet traffic in total. To compare with, as of the data of Wikipedia online encyclopedia, the whole volume of emails preserved in Yandex.Mail takes up around 10Petabyte.