19:45 | 15.01.14 | Նորություններ | exclusive 5290
ADC ընկերության բիզնեսի զարգացման գծով տնօրեն Կարեն Սարգսյանն այսօր ասել է, որ ինտերնետ ծառայության տրամադրման հետ ծագած խնդիրների պատճառ են հանդիսացել ADC-ի եւ նրա հետ համագործակցող ընկերությունների միջեւ տեխնիկական խնդիրները:
Մեդիամաքս-ի թղթակցի հետ զրույցում Կարեն Սարգսյանն ասել է, որ ADC-ի հետ համագործակցող ինտերնետ կապ տրամադրող ընկերությունների հետ կապը խափանվել է։
«Տեխնիկական խնդիրները ծագել էին հունվարի 14-ին` ժամը 15:00-ից սկսած: Այդ ժամից մինչեւ հունվարի 15-ի 18:00-ն մենք մեր հաճախորդներին Հայաստանից դուրս կապ չենք տրամադրել: Կապ ենք տրամադրել միայն am գոտու համար: Խնդիրը լուծելու համար Հայաստանից դուրս գտել ենք վստահելի գործընկերներ, եւ այս պահին մեր բաժանորդներն արդեն ապահոված են ինտերնետ կապով: Շարունակելու ենք բարելավել մեր ծառայության որակը, քանի որ գտել ենք համաշխարհային մակարդակի առաջատար մատակարարի»,- ասել է նա:
Կարեն Սարգսյանը նշել է, որ նոր մատակարար է հանդիսանում Level 3 Communications, Inc-ը, որի հետ միացման աշխատանքները արդեն ավարտված են:
Նրա խոսքերով, ADC չի դադարեցրել համագործակցությունը նախկին մատակարարի հետ, այլ ժամանակավոր սառեցրել է այն:
«Վրաստանում գտնվող մեր ինտերնետ մատակարարի հետ կկառուցենք ուղիղ հարաբերություններ, առանց միջնորդների»,- ասել է ընկերության ներկայացուցիչը:
Բացի այդ, նա տեղեկացրել է, որ ADC-ն մտադիր է համագործակցել երկրորդ խոշոր եւ անկախ մատակարարի հետ՝ դրանով ապահովելով կապի անկախությունը եւ հուսալիությունը:
«Ընդլայնելով համագործակցության շրջանակները, մենք կստեղծենք այնպիսի ենթակառուցվածքներ, որոնք մեր կորպորատիվ բաժանորդներին թույլ կտան ամբողջությամբ ապահովագրել նմանատիպ իրավիճակներից», - նշել է նա:
Ընկերության ներկայացուցիչը Մեդիամաքս-ին տեղեկացրել է, որ ընկերության բաժանորդները բոլոր ինտերնետային ծառայությունների մասով կստանան 20% զեղչ հունվար ամսվա համար:

19:45 | 15.01.14 | Новости | exclusive 5668
Директор по развитию компании ADC Карен Саргсян сказал, что причиной проблем с предоставлением интернет-услуг стали технические проблемы между ADC и сотрудничающими с ней компаниями.
В беседе с корреспондентом Медиамакс Карен Саргсян сказал, что было прервано соединение с интернет-провайдерами, сотрудничающими с ADC.
«Технические проблемы возникли 14 января, в 15:00 часов. Для решения проблемы мы нашли надежных партнеров за пределами Армении, и наши клиенты уже обеспечены доступом в интернет. Мы продолжим улучшать качество нашего сервиса, поскольку нашли ведущего поставщика мирового уровня»,- сказал он.
Карен Саргсян отметил, что новым поставщиком является Level 3 Communications Inc, работы по подключению с которой уже завершены.
По его словам, ADC не прекратил сотрудничество с прежним поставщиком, а временно заморозил его.
«С нашим интернет-поставщиком в Грузии мы будет строить прямые отношения, без посредников»,- сказал представитель компании.
Он сообщил также, что ADC намерен сотрудничать со вторым крупным и независимым поставщиком, тем самым обеспечивая независимость и надежность связи.
«Расширяя рамки сотрудничества, мы создадим инфраструктуру, позволяющие полностью застраховать наших корпоративных клиентов от подобных ситуаций», - отметил он.
Представитель компании сообщил Медиамакс, что для всех клиентов компания сделает скидку в размере 20% за январь.