19:45 | 15.01.14 | Նորություններ | exclusive 5290
ADC ընկերության բիզնեսի զարգացման գծով տնօրեն Կարեն Սարգսյանն այսօր ասել է, որ ինտերնետ ծառայության տրամադրման հետ ծագած խնդիրների պատճառ են հանդիսացել ADC-ի եւ նրա հետ համագործակցող ընկերությունների միջեւ տեխնիկական խնդիրները:
Մեդիամաքս-ի թղթակցի հետ զրույցում Կարեն Սարգսյանն ասել է, որ ADC-ի հետ համագործակցող ինտերնետ կապ տրամադրող ընկերությունների հետ կապը խափանվել է։
«Տեխնիկական խնդիրները ծագել էին հունվարի 14-ին` ժամը 15:00-ից սկսած: Այդ ժամից մինչեւ հունվարի 15-ի 18:00-ն մենք մեր հաճախորդներին Հայաստանից դուրս կապ չենք տրամադրել: Կապ ենք տրամադրել միայն am գոտու համար: Խնդիրը լուծելու համար Հայաստանից դուրս գտել ենք վստահելի գործընկերներ, եւ այս պահին մեր բաժանորդներն արդեն ապահոված են ինտերնետ կապով: Շարունակելու ենք բարելավել մեր ծառայության որակը, քանի որ գտել ենք համաշխարհային մակարդակի առաջատար մատակարարի»,- ասել է նա:
Կարեն Սարգսյանը նշել է, որ նոր մատակարար է հանդիսանում Level 3 Communications, Inc-ը, որի հետ միացման աշխատանքները արդեն ավարտված են:
Նրա խոսքերով, ADC չի դադարեցրել համագործակցությունը նախկին մատակարարի հետ, այլ ժամանակավոր սառեցրել է այն:
«Վրաստանում գտնվող մեր ինտերնետ մատակարարի հետ կկառուցենք ուղիղ հարաբերություններ, առանց միջնորդների»,- ասել է ընկերության ներկայացուցիչը:
Բացի այդ, նա տեղեկացրել է, որ ADC-ն մտադիր է համագործակցել երկրորդ խոշոր եւ անկախ մատակարարի հետ՝ դրանով ապահովելով կապի անկախությունը եւ հուսալիությունը:
«Ընդլայնելով համագործակցության շրջանակները, մենք կստեղծենք այնպիսի ենթակառուցվածքներ, որոնք մեր կորպորատիվ բաժանորդներին թույլ կտան ամբողջությամբ ապահովագրել նմանատիպ իրավիճակներից», - նշել է նա:
Ընկերության ներկայացուցիչը Մեդիամաքս-ին տեղեկացրել է, որ ընկերության բաժանորդները բոլոր ինտերնետային ծառայությունների մասով կստանան 20% զեղչ հունվար ամսվա համար:

19:45 | 15.01.14 | News | exclusive 5014
ADC Business Development Director Karen Sargsyan said the connectivity issues were due to technical problems between ADC and its partner companies.
The connection with companies collaborating with ADC and supplying Internet had failed, Karen Sargsyan told Mediamax.
“The technical problems arose on January 14, from 15:00. We have found trustworthy partners outside Armenia to resolve the issue, and at the moment, our subscribers already have Internet. We will keep on enhancing our network as we have encountered a leading provider of top international level”, he said.
Karen Sargsyan noted that Level 3 Communications, Inc. is the company’s new supplier, and the connection works are already completed.
According to him, ADC hasn’t suspended it’s collaboration with the previous supplier but has temporarily frozen it.
“With our Georgian provider we will build direct relations, without intermediaries”, the company’s representative said.
Besides, he informed that ADC is planning to collaborate with the second independent supplier, thus ensuring the independence and reliability of its connection.
“By expanding the scope of our collaboration we will establish such infrastructures, which will fully insure our subscribers against similar situations”, he noted.
All ADC subscribers will receive 20% discount in January for their Internet services, the company’s representative told Mediamax.