16:07 | 24.01.14 | Նորություններ | 5415
Այսօր Orange-ը գործարկել է մինչեւ 42Մբ/վ ներբեռնման արագության հնարավորությամբ գերարագ H+ տեխնոլոգիայով հագեցած ցանցը Հայաստանի 310 նոր բնակավայրերում :
Այսպիսով, ցանցն օգտագործող համայնքների թիվն ընդլայնվեց 5-ից (Երեւան, Գյումրի, Վանաձոր, Էջմիածին եւ Արարատ) մինչեւ 315:
«Orange-ն առաջինն էր, որ 2012թ.-ի հունվարին մեկնարկեց H+ 42Մբ/վ արագության ցանցը: Ուրախ եմ նշել, որ այժմ հնարավորություն ունենք նման առաջատար ծառայություն մատուցել, ինչպես խոշոր քաղաքներում, այնպես էլ ավելի փոքր համայնքներում բնակվող բաժանորդներին», - նշել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Մինչեւ 42Մբ/վ արագություն ապահովող ցանցը, համադրվելով համապատասխան մոդեմի հետ, բաժանորդների համար ոչ միայն հեշտացնում է համացանցից օգտվելը, այլեւ հնարավորություն է տալիս նախընտրած ծրագրերը եւ ֆիլմերն առցանց դիտել առանց ընդհատումների, բեռնել երաժշտություն, խաղեր ընդամենը մի քանի վայրկյանների ընթացքում:
42 Մբ/վ ինտերնետ մոդեմը կարելի է ձեռք բերել սկսած 1 դրամից` կախված ընտրված Ինտերնետ Հիմա սակագնային պլանից:

16:07 | 24.01.14 | News | 5420
Today Orange has announced the opening of its high speed H+ network, with download speed of up to 42Mbps, in 310 new settlements in Armenia, thus expanding today the list of communities already benefiting from this network from 5 (Yerevan, Gyumri, Vanadzor, Echmiadzin and Ararat) to 315.
“Orange has been a pioneer in launching the H+ 42Mbps network in January 2012, as well as the first to present a corresponding 42Mbps internet modem and a special offer to its customers. I’m happy to note that now we have the possibility to offer such advanced services to our customers, living both in big cities and smaller communities”, said Francis Gelibter, General Director of Orange Armenia.
Up to 42Mbps network, combined with corresponding modem, enables the customers not only to improve basic web-surfing but as well to watch their favorite programs and films online without interruption, download music and games within a couple of seconds. 42Mbps internet modems are available starting from 1 AMD, depending on the chosen tariff plan.