10:25 | 19.02.14 | Նորություններ | 5539
Շարժական կապի համարների տեղափոխելիության համակարգի (Mobile Number Portability-MNP) թեստավորման աշխատանքները գտնվում են վերջնականացման փուլում:
Այս մասին Մեդիամաքս-ի հարցմանն ի պատասխան ասել է Orange Արմենիա ընկերության կորպորատիվ հարցերի եւ հանրային կապերի համակարգող Գայանե Իգիթյանը:
Նա վստահեցրել է, որ ծառայության գործարկման հետ կապված տեխնիկական լուրջ խնդիրներ չկան, անհրաժեշտ տեխնիկական աշխատանքներն իրականացվում են ժամանակացույցի համապատասխան :
«Տեխնիկական աշխատանքներից բացի, այս պահին նաեւ հաստատում ենք ներքին ընթացակարգերը` ապրիլի 1-ին ծառայության հաջող մեկնարկն ապահովելու, ինչպես նաեւ համարների տեղափոխման գործընթացը բաժանորդների համար հարմար ու պարզ դարձնելու համար», - տեղեկացրել է Գայանե Իգիթյանը:

10:25 | 19.02.14 | Новости | 5588
Тестирование системы переносимости мобильных номеров (Mobile Number Portability-MNP) находится на заключительном этапе.
Об этом сказала координатор по корпоративным вопросам и общественным связям компании Orange Armenia Гаяане Игитян, отвечая на запрос Медиамакс.
Она заверила, что серьезных технических проблем, связанных с запуском услуги, нет, и необходимые технические работы ведутся по графику.
«Помимо технических работ, мы также утверждаем внутренние процедуры, чтобы обеспечить успешный старт услуги с 1 апреля и сделать процесс переноса номеров для наших абонентов простым и удобным»,- сообщила Гаяне Игитян.