14:01 | 11.03.14 | Նորություններ | 4580
Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը եւ ՏՏ ոլորտի 14 հայկական ընկերություն մասնակցում են Հանովերում անցկացվող CeBIT 2014 խոշորագույն տեխնոլոգիական ցուցահանդեսին:
Հայաստանը ցուցահանդեսում ներկայացնում են Altacode, Arm Tab Technologies, Essential Solutions, E-Works, Flexible Applications, IX-Tech, Instigate, Instigate Mobile, Instigate Robotics, IU Networks, LynxSEL, Lime Tech, Locator, Lime Tech ընկերությունները:
«Հայկական տաղավար այցելողները կծանոթանան հայկական բարձր տեխնոլոգիական ոլորտի լուծումներին եւ ծառայություններին, կտեղեկանան Հայաստանի մասին` որպես բարձր տեխնոլոգիական ներուժ ունեցող երկրի», - հաղորդում է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության մամուլի ծառայությունը:
2013 թվականին CeBIT-ին մասնակցել են ավելի քան 4 000 ընկերություններ 70 երկրներից, իսկ այցելուների թիվը գերազանցել է 310 հազարը՝ աշխարհի շուրջ 110 երկրներից:

14:01 | 11.03.14 | Новости | 3874
Союз предприятий информационных технологий и 14 армянских ИТ компаний участвуют в проходящей в Ганновере крупнейшей технологической выставке CeBIT 2014.
Армению на выставке представляют компании Altacode, Arm Tab Technologies, Essential Solutions, E-Works, Flexible Applications, IX-Tech, Instigate, Instigate Mobile, Instigate Robotics, IU Networks, LynxSEL, Lime Tech, Locator, Lime Tech.
«Посетители армянского павильона смогут ознакомиться с решениями и услугами сферы высоких технологий, раскроют для себя Армению как страну с серьезным потенциалом в этой сфере», - сообщает пресс-служба Союза предприятий информационных технологий.
В 2013 году в выставке CeBIT приняло участие более 4 тысяч компаний из 70 стран, число посетителей составило 310 тысяч человек 110 стран.