13:30 | 18.03.14 | Նորություններ | 4273
ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովն իր նիստում քննարկել եւ ընդունել է «Արտակարգ պատահարների արագ արձագանքման «911» եւ «112» ծառայության համընդհանուր հասանելիության ապահովման մասին» որոշումը:
Ինչպես հաղորդում է հանձնաժողովի մամուլի ծառայությունը, որոշմամբ սահմանվել է, որ հանրային էլեկտրոնային հաղորդակցության շարժական կապի յուրաքանչյուր օպերատոր պարտավոր է իր հանրային էլեկտրոնային հաղորդակցության շարժական կապի ծածկույթի սահմաններում անվճար ապահովել իր եւ այլ օպերատորների բաժանորդների հասանելիությունն արտակարգ պատահարների արագ արձագանքման «911» եւ «112» ծառայությանը:
Միաժամանակ, օպերատորները պարտավոր են իրենց գործառնական գրասենյակներում, ինտերնետային կայքերում եւ զանգվածային լրատվամիջոցներով տեղեկացնել իրենց բաժանորդներին նշված ծառայության համընդհանուր հասանելիության վերաբերյալ։

At the Public Services Regulatory Commission (PSRC) meeting, the Commission discussed and passed a decision on “General Accessibility of Emergency 911 and 112 Phone Numbers”.
According to the decision, each public mobile telecommunication operator ought to ensure the accessibility of its own and other operators’ subscribers to 911 and 112 emergency rapid response services within its public mobile telecommunication network.
At the same time, the operators ought to inform their subscribers about the mentioned service’s general accessibility through their offices, online websites and mass media.