09:23 | 21.03.14 | Նորություններ | 4549
Մեկնարկել է Հայկական ակնաբուժության նախագծի (ՀԱՆ) եւ Orange Հիմնադրամի 2014 թ. ծրագիրը, որի շրջանակում ակնաբուժական անվճար ծառայություններ են մատուցվելու Արարատի, Վայոց Ձորի, Գեղարքունիքի, Սյունիքի եւ Արմավիրի մարզերում: Գեղարքունիքում աշխատանքներն իրականացվելու են ՀՀ առողջապահության նախարարության հատուկ առաջարկով:
Ընդհանուր առմամբ հինգ մարզերում նախատեսվում է հետազոտել 11,300 մեծահասակների եւ 4,600 երեխաների, տրամադրել շուրջ 2,000 ակնոց: Շարժական հիվանդանոցը պատրաստ է այս 5 մարզերում իրականացնել ավելի քան 1,000 վիրահատություն եւ լազերային բուժում:
«Արդեն 4 տարի շարունակ Հայկական ակնաբուժության նախագծի հետ համատեղ Orange Հիմնադրամն իրականացնում է այս կարեւոր ծրագիրը, որի շնորհիվ ավելի քան 50 000 հոգի արդեն օգտվել են անվճար ակնային զննում անցնելու հնարավորությունից, իսկ ավելի քան 3 700 մարդ՝ անվճար վիրահատվել եւ ստացել լազերային բուժում: Այս ծրագիրն իրական փոփոխություն է բերում մարդկանց կյանքում, մասնավորապես հասարակության խոցելի անդամներին եւ անապահով ընտանիքներին հնարավորություն ընձեռելով ստանալ որակյալ ակնաբուժական օգնություն միանգամայն անվճար», - ասել է Orange Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

09:23 | 21.03.14 | Новости | 4594
Стартовала совместная программа Армянского офтальмологического проекта и Фонда Оранж на 2014 год, в рамках которой будут оказаны бесплатные услуги в Араратском, Вайоц Дзорском, Гегаркуникском, Сюникском и Армавирском марзах. В Гегаркунике работы будут проведены по специальному предложению министерства здравоохранения Армении.
В общей сложности в пяти марзах планируется обследовать 11 300 взрослых и 4 600 детей и предоставить около 2 000 пар очков. Мобильная клиника готова реализовать в пяти регионах около 1 000 операций и лазерных коррекций.
«Четвертый год совместно с Армянским офтальмологическим проектом Фонд Оранж реализует эту важную программу, в рамках которой были обследованы более 50 000 человек, а 3 700 людям были сделаны бесплатные операции и лазерные коррекции. Эта программа обеспечивает реальные изменения в жизни людей», - сказал председатель Фонда Оранж Франсис Желибтер.