12:44 | 01.04.14 | Նորություններ | 4764
Այսօրվանից Հայաստանում գործում է շարժական կապի հեռախոսահամարների տեղափոխելիության համակարգը (Mobile Number Portability-MNP) :
Այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում, պատասխանելով Մեդիամաքս-ի հարցին, Orange Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերն ասել է, որ ապրիլի 1-ի առավոտյան ժամը 10-ի դրությամբ այլ օպերատորներից Orange-ի ցանց տեղափոխվելու համար դիմել է 12 անհատ եւ մեկ կորպորատիվ բաժանորդ:
«Հայաստանյան շարժական կապի շուկայի համար այսօր նշանակալից օր է: Համարների տեղափոխելիությունը բաժանորդներին լիակատար ազատություն է տալիս»,- ասել է Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Ընկերության գլխավոր տնօրենը տեղեկացրել է, որ ավելի քան 30 հազար քաղաքացիներ այցելել են MNP-ի մասին տեղեկություն ստանալու համար ստեղծած www.1qayl.am կայքը, իսկ ավելի քան 7 հազարը զանգահարել են 055000222 թեժ գծի հեռախոսահամարով:
Orange Արմենիա ընկերության բրենդի եւ հաղորդակցության գծով տնօրեն Արամ Մկրտչյանն ասել է, որ MNP-ի մեկնարկի առթիվ ընկերությունը անակնկալ է պատրաստել. 7 օր շարունակ Ազատության հրապարակում քաղաքացիները հնարավորություն կունենան անվճար թռչել օդապարիկով: Հետագայում այս հնարավորությունը կընձեռվի նաեւ Գյումրու եւ Վանաձորի բնակիչները:
«Այս նախաձեռնությամբ մենք փորձեցինք ազատության զգացումը հաղորդել մեր քաղաքացիներին», - ասել է Արամ Մկրտչյանը:

12:44 | 01.04.14 | Новости | 4872
С сегодняшнего дня в Армении действует система переносимости мобильных номеров (Mobile Number Portability-MNP).
На сегодняшней пресс-конференции, отвечая на вопрос Медиамакс, гендиректор компании Оранж Армения Франсис Желибтер сказал, что по состоянию на 1 апреля, 10 часов утра,  для перемещения из сетей других операторов в сеть Orange обратились 1 корпоративный и 12 частных абонентов.
«Сегодня знаменательный день для рынка мобильной связи Армении. Система переносимости номеров дает абонентам полную свободу»,- сказал Франсис Желибтер.
Гендиректор компании сообщил, что более 30 тыс. граждан посетили сайт www.1qayl.am, созданный с целью получения дополнительной информации о MNP, а более 7 тыс. позвонили по телефону горячей линии 055000222.
Директор по бренду и коммуникации Orange Armenia Арам Мкртчян сказал, что по случаю старта MNP компания приготовила сюрприз - 7 дней подряд на площади Свободы граждане могут бесплатно летать на воздушном шаре. Позже такую возможность получат жители городов Гюмри и Ванадзор.