14:42 | 08.04.14 | Նորություններ | 5842
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) իր վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում Telcell ընկերության հետ համատեղ բացում է ունիվերսալ վճարումների կետեր:
Առանձին տաղավարներում, հատուկ վերապատրաստված աշխատակիցները կընդունեն վճարումներ բոլոր այն ծառայությունների դիմաց, որոնք հասանելի են Telcell վճարային համակարգով։ Մասնավորապես այնպիսի վճարումներ, ինչպիսին են բոլոր կոմունալ վճարումներն, ավտոկայանատեղի ծառայությունները, բանկային վարկերը, միջազգային դրամային փոխանցումները եւ այլն։
«Մեր հաճախորդների համար առավելագույն պարզություն եւ հարմարավետություն ապահովելու համար «ԱրմենՏել» ընկերությունն իրականացրել է լայնամասշտաբ հարցում Beeline հաճախորդների շրջանում։ Համաձայն հարցման արդյունքների, հաճախորդների մեծամասնությունը ցանկություն է հայտնել վճարել մեր գրասենյակներում ոչ միայն Beeline, այլ նաեւ այլ ծառայությունների դիմաց։ Նման հնարավորությունն իսկապես ժամանակ է խնայում», - ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«2007 թվականին «Թել-Սել» ընկերությունը մեկնարկեց բիզնեսի նոր ուղղություն՝ Հայաստանում ձեւավորելով ինքնասպասարկման տերմինալների օգնությամբ կատարվող վճարումների ընդունման առաջին ցանցը:
Տարիների ընթացքում մենք կարողացանք կառուցել հանրապետության ամենախոշոր վճարումների ընդունման համակարգը։ Ներկայումս, մեր ընկերության վճարային համակարգը հասանելի է ողջ հանրապետությունում։ Մենք կանգ չենք առնում մեր ձեռքբերումներով և անընդհատ ընդլայնում ենք ծրագրերը։ «ԱրմենՏել» ընկերության հետ համատեղ փորձնական մենք բացեցինք մեր առաջին մասնաճյուղը։
Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ մենք եկել ենք «ոչ դատարկ ձեռքերով»։ Ծառայությունների ստանդարտ փաթեթից բացի, որոնց դիմաց կարելի է վճարումներ կատարել Telcell մասնաճյուղերի ցանցում, մեր կողմից հնարավորություն է ընձեռնվում ստանալ եւ իրականացնել Unistream փոխանցումներ, այդ թվում նաև հանգստյան օրերին։ Մոտ ժամանակներս, Beeline գրասենյակներ այցելուների համար հասանելի կլինեն նաև այլ հայտնի համակարգեր»,- ասել է «Թել-Սել» ՓԲԸ տնօրեն Արամ Ազատյանը։
Ծրագրի իրականացման առաջին փուլում ունիվերսալ վճարումների կետերը գործում են հետեւյալ հասցեներում գտնվող Beeline վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում. Երեւանում՝ Ազատության փ. 24/1, Օհանով փ. 50/3 եւ Սաֆարյան փ. 5, Աբովյան քաղաքում՝ Հանրապետության 1/66, Գյումրիում՝ Գորկու 65։
Մոտ ժամանակներս նախատեսվում է ընդլայնել մայրաքաղաքում գտնվող ունիվերսալ վճարումների կետերի քանակը Հյուսիսային պողոտա 4/1ա, Բաշինջաղյան փ. 191/3 եւ Բագրատունյաց փ. 18 հասցեներում գտնվող Beeline վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում:

14:42 | 08.04.14 | News | 5843
ArmenTel (Beeline trademark) jointly with Telcell opens universal payment points in Beeline sales and service offices.
Specially trained associates will receive payments for any type of services available in Telcell system in separate pavilions. In particular, payments for all the communal services, services of parking, banking loans, international money transfers etc.
“To ensure maximum simplicity and convenience for our customers, ArmenTel carried out large-scale survey among the office visitors. The survey showed that the overwhelming majority of customers would like to pay not only for Beeline services but also other communal charges in our offices. The customers note that they would thus save time”, noted ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin.
“In 2007, Telcell launched a new area in business: the first network of payments through self-service terminals occurred in Armenia. Over the past years, we managed to build the broadest terminal network in the country. As of now, the payment service provided by our company is available in all the regions of the country. We don’t tend to stop at what we’ve achieved, there are many other niches on the payment market and we are ready to fill them. In cooperation with ArmenTel CSJC, we’ve opened the first branch in the pilot regime. I think it rather symbolic that now we are again beside our old and good partners but now on the occasion of the opening of our 10th branch. I am glad to inform that we didn’t come “with bare hands”. Apart from the standard package of services which you may pay for through Telcell branch chain, we realized the chance to get and send immediate Unistream money transfers on week ends as well. In near future, other popular systems will be available to Beeline offices’ visitors as well”, said TelCell CJSC Director Aram Azatyan.
At the first phase of implementation of the project, universal points of payment reception will be available in Beeline offices in Yerevan at 24/1 Azatutyan street, 50/3 Ohanov street, 5 Safarov street, in the town of Abovyan at 1/66 Hanrapetutyan street and in the city of Gyumri - 65 Gorki street.
In near future, the number of universal payment points is going to grow. They will open in three more Beeline sales and service offices in Yerevan: at 4/1a North Avenue, 191/3 Bashinjaghyan and 18 Bagratunyats.