18:05 | 23.04.14 | Նորություններ | 4143
Օրանժ Արմենիայի ֆեյսբուքյան էջում կազմակերպվող վիդեոմրցույթի հաղթողը կստանա դեպի Կանն ուղեւորության ամբողջական փաթեթ երկու հոգու համար՝ ներառյալ ավիատոմսեր, համար հինգաստղանի հյուրանոցում, անձնական վարորդ եւ մուտք դեպի կինոփառատոն կարմիր գորգով՝ աշխարհահռչակ կինոաստղերի հետ միասին:
«Արդեն հինգերորդ տարին անընդմեջ Orange-ն իր բաժանորդներին հնարավորություն է ընձեռում որպես պատվավոր հյուր մասնակցել Կաննի միջազգային կինոփառատոնին: Սա բացառիկ հնարավորություն է բոլոր նրանց համար, ովքեր սիրում եւ գնահատում են կինոն: Ակնկալում ենք մեր բաժանորդների ակտիվ մասնակցությունն այս մրցույթին եւ անհամբեր սպասում ենք նրանց յուրօրինակ տեսանյութերին», - ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Մրցույթին մասնակցելու համար Orange-ի բաժանորդները պետք է պատրաստեն «Երազ տեսա. կինոյում էի» թեմայով կարճ տեսանյութ, բեռնեն այն եւ մինչեւ մայիսի 6-ը տեսանյութի հղումն անձնական նամակով ուղարկեն Orange-ի Բաժանորդների սպասարկման թիմի ֆեյսբուքյան էջին՝ նամակում նշելով իրենց ամբողջական անունն ու ազգանունը, անձնագրային տվյալները, Orange հեռախոսահամարը, ինչպես նաեւ լրացուցիչ կոնտակտային հեռախոսահամար: Հաստատվելուց հետո տեսանյութերը կհրապարակվեն Orange-ի ֆեյսբուքյան էջում եւ հասանելի կլինեն քվեարկության համար:
Քվեարկության ավարտին` մայիսի 6-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ առավելագույն թվով Facebook-քվեներ (like-եր) հավաքած տասնհինգ տեսանյութերը կքննարկվեն Orange-ի ժյուրիի կողմից, եւ դրանցից լավագույնին կշնորհվի մրցանակը: Ժյուրին հատկապես գնահատելու է տեսանյութերի յուրօրինակությունը, հումորը, ստեղծագործական ու հուզական կողմը, սակայն ոչ տեխնիկական որակը: Տեսանյութը կարելի է նկարահանել ինչպես տեսախցիկով, այնպես էլ բջջային հեռախոսով, այն չպետք է գերազանցի 1 րոպեն:
Հաղթող տեսանյութի հեղինակի անունը հայտնի կդառնա մայիսի 8-ին, Orange-ի գրասենյակում, ուր կհրավիրվեն ամենաշատ քվեներ հավաքած տասնհինգ տեսանյութերի հեղինակները:
Մրցույթի պայմաններին ավելի մանրամասն ծանոթանալու համար կարող եք այցելել http://orangearmenia.am/events/to-cannes/:

18:05 | 23.04.14 | News | 4142
The winner of the video-contest organized on the Facebook page of Orange Armenia will get a complete VIP package for two, including air tickets, a room in a 5-star hotel, a driver, access to the Red carpet, together with world-known cinema stars.
“It is our pleasure today to announce the launch of the “To Cannes” video contest. It’s already the fifth year Orange provides its customers with an opportunity to participate as VIP guests in such an important and reputable international event as Cannes Film Festival. This, we believe, is an exceptional experience for everyone who loves and values cinema and we are looking forward to active participation of our subscribers and their creative videos,” noted Francis Gelibter, Orange Armenia General Director.
To participate in the competition, Orange customers just need to prepare a short video on “I saw a dream. I was in a film” topic, upload it to the Internet and before May 6 send the link of the video to Orange Customer Care Facebook page via private message, mentioning the full name, surname, passport details, Orange SIM number, as well as one additional contact phone number. After the videos are approved they will be posted by Orange on the Orange official Facebook page and will be available for voting.
By the end of voting on May 6, 2014 at 11:00am, 15 short videos having the highest number of Facebook likes will be examined by Orange jury and the best video author will get the prize. The Jury will especially assess the originality, humor, creativity and emotional approach of the videos but not the technical quality. The short video may be recorded by a camera or by a mobile phone and should not exceed 1 minute length.
The name of the person who will go to Cannes Festival will be announced on May 8, at Orange premises, where all authors of top 15 videos will be invited.