16:39 | 27.05.14 | Նորություններ | 5093
ԱրմենՏել ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) աջակցությամբ վերանորոգվել, կահավորվել եւ համակարգչային տեխնիկայով են վերազինվել Երեւանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետի գրադարանը եւ համակարգչային լսարանը։
Մասնավորապես, ԱրմենՏել-ը վերազինել է համակարգչային լսարանը բարձրակարգ ժամանակակից համակարգիչներով, ապահովել ծրագրային աջակցությամբ, մոնտաժել ներքին ցանցը։ Մոտ ապագայում օպտիկական մալուխի միջոցով կտրամադրվի ինտերնետ հասանելիություն:
Տնտեսագիտության ֆակուլտետի գրադարանի եւ համակարգչային լսարանի պաշտոնական բացմանը ներկա էին ԵՊՀ-ի ղեկավար անձնակազմը, «ՎիմպելԿոմ» խմբի կորպորատիվ հաղորդակցության տնօրեն Բոբի Լիչը եւ ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Մեր կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականության մեջ մենք խրախուսում ենք երիտասարդներին հասնելու հաջողության՝ բարձր տեխնոլոգիաների եւ նոր լուծումների օգնությամբ։ Beeline համակարգչային լսարանը հանդիսանում է այս մոտեցման վառ օրինակ»,- ասել է «ՎիմպելԿոմ» խմբի կորպորատիվ հաղորդակցության տնօրեն Բոբի Լիչը։
«Ժամանակակից կրթական գործընթացներն անհնար է արդյունավետ կազմակերպել առանց նոր տեխնոլոգիաների առկայության: Այս համակարգչային լսարանի օգնությամբ մեր մագիստրոսական ծրագրերն առավել արդյունավետ կդասավանդվեն»,- ասել է ԵՊՀ տնտեսագիտության ֆակուլտետի դեկան, տնտեսական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Հայկ Սարգսյանը:

16:39 | 27.05.14 | News | 4330
The library and the computer classroom of the Faculty of Economics of Yerevan State University (YSU) were repaired, equipped and armed with computers owing to the support of ArmenTel (Beeline trademark).
In particular, ArmenTel has reequipped the computer classroom with stat-of-the-art computers, provided software support and has mounted the internal network. In the near future, Internet access will be made available via an optical cable.
YSU administrative staff, VimpelCom Group Director Communications Bobby Leach and ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin attended the opening of the library and the computer classroom of the Faculty of Economics.
“We encourage young people to reach success using high technologies and new solutions within our social corporate responsibility policy. Beeline computer classroom is a vivid example of such approach”, said VimpelCom Group Director Communications Bobby Leach.
“It is impossible to organize modern educational processes effectively without state-of-the-art technologies. Our Masters programs will be more effective with the help of this classroom”, said Dean of the Faculty of Economics at YSU, Doctor of Economics, Professor Hayk Sargsyan.