17:37 | 30.05.14 | Նորություններ | 4563
Այսօր մեկնարկած Mobile App Expo 2014 բջջային հավելավծների ցուցահանդեսում Orange-ը ներկայացրեց ընկերության կողմից 2013թ. նոյեմբերին մեկնարկած եւ ՀՀ հեռահաղորդակցության շուկայում իր նախադեպը չունեցող «My Orange» բջջային հավելվածը: Orange-ը նաեւ հանդես եկավ երիտասարդ նախագծողների հետ հետագա համագործակցության ուղիներ որոնելու նախաձեռնությամբ:
«Orange-ը հայկական հեռահաղորդակցության շուկայում առաջինն էր, որ մեկնարկեց իր տեսակի մեջ աննախադեպ «My Orange» բջջային հավելվածը, որն Orange-ի բաժանորդներին ընձեռում է իրենց հաշիվն առավել հարմարավետ կառավարելու, նոր ապրանքների եւ ծառայությունների մասին տեղեկացված լինելու, ինչպես նաեւ ժամանցային ծառայություններից օգտվելու հնարավորություն: Ուրախ ենք տեսնել, որ Orange-ի ավելի քան 8000 բաժանորդներ արդեն իսկ ակտիվորեն օգտվում են այս հավելվածի ընձեռած հնարավորություններից, եւ մեր նպատակն է հնարավորինս արագ կրկնապատկել այս ցուցանիշը: Orange-ը նաեւ ջանքեր չի խնայի բջջային հավելվածների նախագծողների հետ հետագա համագործակցության հնարավորություններ որոնելու ուղղությամբ: Կարծում ենք, որ բջջային հավելվածների հայկական շուկան զարգացման մեծ ներուժ ունի եւ պատրաստ ենք ողջունել այս տաղանդավոր երիտասարդների գաղափարները: Բջջային հավելվածների երիտասարդ նախագծողների հետ մեր համագործակցությունը հնարավորություն կընձեռի բարելավել մեր հաճախորդների փորձառությունը՝ միաժամանակ խթանելով Հայաստանում բջջային հավելվածների շուկայի հետագա զարգացումը», - ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Հիշեցնենք, որ Android եւ iOS օպերացիոն համակարգերով աշխատող հեռախոսների համար մշակված «My Orange» բջջային հավելվածը բաժաներդներին տրամադրվում է անվճար եւ վերջիններիս ընձեռում է իրենց հաշվեկշիռը ստուգելու, հաշիվը վերալիցքավորելու, կուտակված Orange Merci միավորները ստուգելու եւ դրանք րոպեների, SMS-ների կամ ՄԲ-երի փաթեթներով փոխարինելու, ռոմինգ ծառայությունը ակտիվացնելու կամ ապաակտիվացնելու եւ այլ հնարավորություններ: «My Orange» բջջային հավելվածի երկրորդ նորացված տարբերակը ներկայումս հասանելի է Play Market եւ AppStore ինտերնետային խանութներում:

17:37 | 30.05.14 | News | 4564
During the Mobile App Expo 2014, launched today, Orange has presented its “My Orange” application, which being launched in November 2013, was the first one in the Armenian telecommunication industry. Orange has as well announced a call for pitches from young developers to explore further partnership opportunities.
“Orange has been the first to launch a mobile application in Armenian Telecom field. “My Orange” application enables subscribers to better manage their accounts, be aware of the new products and services, as well as have access to entertaining content. We are pleased that Already more than 8000 Orange subscribers actively use it and our objective is to double this number rapidly. Orange is as well concentrating its efforts on exploring partnership opportunities with the community of the mobile application developers. We believe that Armenian mobile application field has a great potential and are open to the ideas of these young talents. These partnerships will allow us to possibly better customer experience of our subscribers at the same time supporting further development of mobile applications in Armenia”, said Francis Gelibter .
To be noted that My Orange” application, made for Android and iOS platforms, is free of charge and allows Orange customers to check their balance, make recharges, check Orange Merci points and convert them into minutes, SMS or data bundles, buy international minutes bundles, activate or deactivate the roaming service etc. The second updated version of “My Orange” mobile application is currently available on Play Market, as well as AppStore.