16:18 | 16.06.14 | Նորություններ | 4444
4 տարվա ընթացքում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբին նվիրաբերել է 1 մլրդ 340 մլն դրամ
2010թ.-ից ի վեր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հանդիսանում է Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գլխավոր գործընկերը՝ այս ընթացքում նվագախմբի նվիրաբերելով 1 մլրդ 340 մլն դրամ:
Հունիսի 15-ին Երեւանում կայացել է համաշխարհային ճանաչում ձեռք բերած երիտասարդ ջութակահար Սերգեյ Խաչատրյանի եւ թավջութակահար Նարեկ Հախնազարյանի առաջին համատեղ համերգը: «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում նրանք Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ համատեղ հնչեցրել են Յոհաննես Բրամսի ստեղծագործությունները:
«Անհնար է գերագնահատել դասական կատարողական դպրոցի լավագույն ավանդույթները պահպանելու կարեւորությունը: Այդ ավանդույթները ստեղծվել են երկար տարիների ընթացքում, երախտավորների տաղանդի, սիրո եւ նվիրման շնորհիվ: Գլոբալացումը եւ դրա հետ կապված՝ որակյալ մասնագետների արտահոսքը, մեծ հարված են հասցնում հայկական մշակույթին: Մենք պետք է հնարավորին չեզոքացնենք այդ գործընթացը հատկապես մշակույթի ոլորտում, որովհետեւ, հատկապես այս ոլորտում կորուստները գրեթե անհնար են վերականգնել: Ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը մեր ազգային արժանապատվության, մեր մշակութային ինքնության մաս է կազմում»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:18 | 16.06.14 | Новости | 4391
С 2010 года компания ВиваСелл-МТС выступает генеральным партнером Государственного филармонического оркестра Армении, выделив ему в отмеченный период 1 млрд. 340 млн. драмов.
15 июня в Ереване состоялся первый совместный концерт всемирно известного молодого скрипача Сергея Хачатряна и виолончелиста Нарека Ахназаряна. В концертном зале «Арам Хачатурян» они сыграли совместно с Государственным филармоническим оркестром Армении произведения Иоганнеса Брамса.
«Невозможно переоценить важность сохранения лучших традиций классической исполнительской школы. Эти традиции создавались на протяжении многих лет благодаря таланту, любви и преданности благодетелей. Глобализация и связанный с ней отток квалифицированных специалистов наносят большой удар по армянской культуре. Мы должны по мере возможностей нейтрализовать этот процесс, особенно в сфере культуры, так как именно в этой сфере почти невозможно восстановить потери. Филармонический оркестр является частью нашего национального достоинства, нашей культурной идентичности»,- сказал гендиректор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.