17:41 | 23.06.14 | Նորություններ | 3612
«Խելացի լուծումներ` բիզնեսի համար» խորագրի ներքո հունիսի 20-21-ը կայացավ 7-րդ ամենամյա միջազգային ԴիջիԹեք Բիզնես ֆորումը: Ֆորումին մասնակցեցին եւ իրենց տեխնոլոգիական լուծումները ներկայացրեցին 64 կազմակերպություն, որից 51-ը` տեղական, իսկ 13-ը` արտասահմանյան: Երկօրյա ֆորումն ունեցավ ավելի քան 3000 այցելու, ինչը կրկնակի ցուցանիշ է նախորդ տարվա համեմատ:
«Այս տարի բիզնես ֆորումը գրանցեց թե որակական, թե քանակական աճ նախորդ տարիների համեմատ: Միջոցառումը հետաքրքիր էր եւ բիզնես հատվածի եւ պետական մարմինների համար, ինչի շնորհիվ ունեցանք այցելուների թվի ավելացում: Բովանդակային առումով նույնպես ֆորումը բավականին հարուստ էր, քննարկվեցին առողջապահության, կրթության, գյուղատնտեսության, շինարարության, էլեկտրոնային կառավարման, ֆինանսաբանկային բնագավառերի խնդիրները եւ ներկայացվեցին տեխնոլոգիական լուծումներ տվյալ խնդիրների համար»,- ասել է ֆորումի կազմակերպիչ՝ Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միության գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
«Որպես սոցիալապես պատասխանատու օպերատոր՝ Beeline-ը շարունակաբար աջակցում է այն միջոցառումներին, որոնք նպաստում եմ հեռահաղորդակցության ոլորտի եւ ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների զարգացմանը։ Բազմաթիվ անգամներ հանդես գալով որպես ԴիջիԹեք բիզնես ֆորումի գլխավոր հովանավոր՝ ապացուցել ենք, որ այն հատուկ տեղ է զբաղեցնում այս գործընթացում։ Հավատացած եմ, որ մեր կողմից ներկայացված պարզ, հարմար լուծումներն ոչ միայն կխթանեն ոլորտի զարգացմանն, այլ նաեւ հիմք կհանդիսանան հետագա համագործակցության համար»,- նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Beeline-ը ֆորումի ընթացքում այցելուներին ներկայացրեց բջջային եւ ֆիքսված կապի, ինչպես նաեւ տվյալների փոխանցման բազմաթիվ նորարարական լուծումներ: Մասնավորապես, «Վիրտուալ մասնավոր ցանցի» (VPN) ծառայությունն, որի միջոցով տարբեր տարածքներում բաշխված գրասենյակները համախմբվում են միասնական կորպորատիվ մասնավոր ցանցում: Դա թույլ է տալիս օպտիմալացնել ընկերության բիզնես գործընթացներն, ապահովել փոխանցվող տեղեկատվության գաղտնիությունը եւ ստանալ կապի բարձր որակ:
Ներկայացվեց նաեւ Հայաստանում միակ ամբողջովին սարքավորված կոմերցիոն call-center, որը թույլ է տալիս հեշտացնել, ավտոմատացնել եւ արագացնել ընկերության եւ հաճախորդի միջեւ փոխհարաբերություների գործընթացը։
Այցելուների եւ մանսակիցների շրջանում մեծ հետաքրքություն առաջացրեց «My Beeline Armenia» բջջային հավելվածը, որն իր տեսակով եզակի լուծում է: Այն հնարավորություն է տալիս ինքնուրույն կառավարել անձնական գրասենյակը, ակտիվացնել/ապակտիվացնել Beeline ծառայությունները, ստանալ անհրաժեշտ տեղեկատվություն սակագնային փաթեթների եւ ծառայությունների վերաբերյալ եւ ծանոթանալ ընկերության նոր առաջարկներին եւ նորություններին։
Նշենք, որ միջոցառման կազմակերպիչն է Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միությունը (ԻՏՁՄ), գլխավոր հովանավորն է «ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline): Միջոցառումն ավանդաբար անց է կացվում ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո: Ֆորումի հովանավորներն են Կոնվերս բանկը եւ ռուսական «ԱՌինտեգ» ընկերությունը:

17:41 | 23.06.14 | News | 3594
7th annual DigiTec International Business-Forum was held under “Smart solutions for Smart Business” theme on June 20-21. 64 companies – 51 local and 13 foreign – took part in the forum and presented their technological solutions. Over 3000 visitors attended the two-day forum, which is the two-fold of the number reported last year.
“This year the forum registered a growth in terms of both quality and quality compared to the previous years. The event was interesting for both business and private sectors owing to which the number of visitors increased. In terms of content, the forum was quite rich; issues healthcare, education, agriculture, construction, electronic governance and financial-banking sectors face were discussed, and technological solutions were presented to those issues”, said Executive Director of the Union of Information Technology Enterprises (UITE) Karen Vardanyan.
“As a socially responsible operator Beeline continuously supports events contributing to the development of the telecommunication sphere and IT. We have once and again undertaken the role of the general sponsor of DigiTec Business-Forum and we have proved it has a special place in this process. I am convinced that the simple and convenient solutions we presented will not only provide an incentive for the development of the sphere but will also provide a ground for further cooperation”, noted ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin.
At the forum Beeline presented its visitors various technological solutions related to mobile and fixed network as well as data transfer. In particular, the company presented Virtual Private Network (VPN) service owing to which offices located in various places get united within a common corporate network. It allows optimizing the company’s business process, ensuring the confidentiality of the transferred data and getting high quality network.
Also, the only fully equipped commercial call-center was presented; it allows facilitating, automatizing and accelerating the process of interaction between the company and the customer.
“My Beeline Armenia” mobile app which sparked huge interest among the visitors and the participants is a unique solution in its type. It provides a chance to control the personal cabinet on your own, activate and deactivate Beeline services, get relevant information on the tariff plans and services and get acquainted with the company’s new offers and news.
It should be noted that the forum was organized by the Union of Information Technology Enterprises (UITE), and ArmenTel (Beeline trademark) is the general sponsor. The forum is traditionally held under the high auspices of the Armenian Prime Minister. Converse Bank and Russian ARinteg Company are the sponsors of the forum.