17:05 | 23.07.14 | Նորություններ | 8391
Beeline–ը հայտարարել է շարժական կապի բլոկի կոմերցիոն տնօրենի պաշտոնում Արթուր Գրիգորյանի նշանակման մասին։
Արթուր Գրիգորյանն ավելի քան 15 տարի աշխատում է Հայաստանում։ Վերջին 5 տարիների ընթացքում նա ղեկավարել է «Ալֆա Ֆարմ» դեղագործական ընկերությունն, որը Հայաստանի դեղագործական շուկայում գրավում է առաջատար դիրքերից մեկը։ «Ալֆա-Ֆարմ» ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնում նա ընդարձակել է առեւտրային ցանցն ավելի քան 2 անգամ, մշակել եւ ներդրել է հաճախորդների հավատարմության ծրագիր եւ աշխատակիցների խրախուսման համակարգ` հիմնված արդյունավետության հիմնական ցուցաիշների վրա:
Մեկնաբանելով նշանակումը՝ «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը նշել է. «Արթուրին եւ նրա թիմին մաղթում եմ հաջողություն մեր բիզնեսի կարեւորագույն ուղղություներից մեկի ղեկավարման գործում։ Ուրախ եմ, որ այս բլոկը ղեկավարելու է մի մարդ, ով բավականին մեծ փորձ ունի այս բնագավառում եւ քաջ ծանոթ է հայաստանյան շուկային եւ բիզնեսի առանձնահատկություններին»։
Արթուր Գրիգորյանը բարձրագույն կրթություն է ստացել Երեւանի պետական համալսարանում, հետագայում շարունակել է կրթությունը՝ ստանալով տնտեսագիտական գիտությունների դոկտորի աստիճան Տնտեսագիտական հետազոտությունների ինստիտուտում (Երեւան, Հայաստան), ինչպես նաեւ բիզնես-վարչարարության մագիստրոսի աստիճան Մեյսոնի Բիզնես դպրոցում (Վիլյամսբուրգ, ԱՄՆ):

17:05 | 23.07.14 | Новости | 8471
Beeline объявил сегодня о назначении Артура Григоряна на должность Коммерческого директора Блока мобильной связи.
Артур Григорян более 15 лет работает в Армении, из которых последние пять возглавлял фармацевтическую компанию «Альфа-Фарм», занимающую одно из ведущих мест на фармацевтическом рынке Армении. На посту генерального директора компании "Альфа-Фарм" Артур Григорян увеличил торговую сеть более чем в 2 раза, разработал и внедрил программу лояльности клиентов и систему мотивации сотрудников на основе ключевых показателей результативности (KPI's).
Комментируя назначение, Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин отметил: «Я желаю Артуру и его команде успехов в стратегически важном для нас направлении бизнеса – в укреплении наших позиций на рынке услуг мобильной связи. Я рад, что коммерческую функцию блока мобильной связи нашей компании возглавил опытный руководитель, хорошо знакомый с бизнесом и рынком Армении».
Артур Григорян окончил экономический факультет Ереванского государственного университета, позже получил степень доктора экономических наук в Институте экономических исследований (Ереван, Армения), а также степень магистра бизнес-администрирования (MBA) в Бизнес-школе Мейсона (Вильямсбург, США).