14:05 | 01.08.14 | Նորություններ | 6963
Հայաստանի հեռավոր եւ խոցելի համայնքների աջակցության եւ կայուն զարգացմանն ուղղված Orange Հիմնադրամի ծրագրի շրջանակներում հերթական համակարգչային սրահն է ստեղծվել Շիրակի մարզի Պեմզաշեն գյուղում:
Orange Հիմնադրամի եւ «Շեն» բարեգործական կազմակերպության համատեղ ջանքերով նորաբաց սրահը համալրվել է 7 համակարգչով, տպիչով, Orange-ի MyBox երթուղիչով եւ հարմարավետ կահավորանքով:
«Orange Հիմնադրամը մեծապես կարեւորում է գյուղական համայնքների զարգացումը: Հավատացած ենք, որ այս համակարգչային կենտրոնը Պեմզաշեն գյուղի բնակիչներին հնարավորություն կընձեռի օգտվել արագ զարգացող ժամանակակից տեխնոլոգիաների տրամադրած առավելություններից եւ կնպաստի իրենց կյանքի կրթական, ինչպես նաև սոցիալական բաղադրիչների բարելավմանը»,- ասել է Orange Արմենիա Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

14:05 | 01.08.14 | Новости | 7008
В рамках программы Фонда Orange по поддержке и устойчивому развитию отдаленных и уязвимых сел Армении в селе Пемзашен Ширакской области открылся очередной компьютерный центр.
Усилиями Фонда Orange и благотворительной организации «Шен» новый центр оснащен 7 компьютерами, принтером, маршрутизатором MyBox Orange и мебелью.
«Фонд Orange придает большое значение развитию сельских общин. Мы уверены, что этот компьютерный центр позволит жителям села Пемзашен воспользоваться преимуществами современных технологий, а также будет способствовать улучшению качества их жизни»,- сказал председатель совета Фонда Оранж Армения Франсис Желибтер.