14:25 | 08.08.14 | Նորություններ | 5137
Օգոստոսի 10-20-ը Գեղարքունիքի մարզի Ծաղկունք հյուրատանը կկայանա ԴիջիՔամփ 2014 ձեռներեցության ամառային երկրորդ ճամբարը, որը նպատակ ունի համախմբել նորարարություններով հետաքրքրվող երիտասարդներին` ուղղորդելով նրանց դեպի սեփական բիզնեսի ստեղծումը:
«Ճամբարի մասնակիցները կստանան տեսական եւ կիրառական գիտելիքներ հարկային օրենսդրության, բիզնես մոդելավորման, շուկայագիտության, ֆինանսների ներգրավման, նոր ընկերությունների գրանցման, նորաստեղծ կազմակերպությունների առաջխաղացման, ինչպես նաեւ թիմային աշխատանքի կազմակերպման վերաբերյալ»,- ասել Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
Միջոցառման գլխավոր գործընկերն է Beeline ընկերությունը: Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը նշել է, որ երիտասարդները մշտապես Beeline-ի ուշադրության կենտրոնում են:
«Մենք տաղանդավոր երիտասարդների համար մշտապես ստեղծում ենք հնարավորություններ` խրախուսելով հատկապես նրանց, ովքեր սեփական ուժերով են հասնում հաջողության: Համոզված եմ, որ այս տարի եւս երիտասարդները կզարմացնեն իրենց նորարարական գաղափարներով, իսկ ձեռք բերված գիտելիքները նրանց հնարավորություն կընձեռեն նոր բարձունքներ նվաճել»,- ասել է Անդրեյ Պյատախինը:
Հավելենք, որ նախատեսված դրամական պարգեւներից բացի, ճամբարում հաղթող թիմերը հնարավորություն կստանան մասնակցել հոկտեմբերի 3-5-ը կայանալիք ԴիջիԹեք Էքսպո 2014 տեխնոլոգիական միջազգային ցուցահանդեսին:

14:25 | 08.08.14 | Новости | 4269
10-20 августа в доме отдыха «Цахкунк» в Гегаркуникской области состоится второй летний лагерь предпринимательства DigiCamp 2014, цель которого - объединить заинтересованных в инновациях молодых людей, стимулируя их к созданию собственного бизнеса.
«Участники лагеря получат теоретические и практические знания о налоговом законодательстве, бизнес-моделировании, маркетинге, привлечении финансов, регистрации новых компаний, продвижении новых организаций, а также органиации командной работы»,- сказал исполнительный директор Союза предприятий информационных технологий Армении Карен Варданян.
Генеральным партнером мероприятия выступает компания Beeline. Гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин отметил, что молодые люди находятся в центре внимания компании Beeline.
«Для талантливых молодых людей мы постоянно создаем возможности, поощряя особенно тех, кто добивается успеха собственными усилиями. Уверен, что и в этом году молодые люди удивят своими инновационными идеями, а полученные знания позволят им покорить новые вершины»,- сказал Андрей Пятахин.
Кроме предусмотренных денежных призов, команды-победители лагеря получат возможность 3-5 октября принять участите в международной технологической выставке DigiTec Expo 2014.