15:32 | 15.08.14 | Նորություններ | 5460
Beeline–ը հայտարարել է «Նագաշյան մանուկների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնի հետ համագործակցության շարունակության մասին, որն ուղղված է երեխաների կրթական ծրագրերի արդյունավետության եւ համակարգչային գրագիտության բարձրացմանը:
«Beeline–ի սոցիալական քաղաքականության շրջանակում մշտապես առավելությունը տրվում է այն ծրագրերին, որոնք ուղղված են օգնելու մարդկանց փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը: Բարձրորակ կրթություն ստանալը առանց համակարգչային հմտությունների ժամանակակից աշխարհում գրեթե անհնար է: Թվային տեխնոլոգիաները դարձել են մեր կյանքի անաբաժանելի մասը. անհրաժեշտ պայման ուսուման գործընթացում, աշխատանքում եւ շփման մեջ: Մենք ուրախ ենք հերթական անգամ «Նագաշյան մանուկների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնի սաներին ընձեռել ուսուցման ժամանակակից հնարավորությունները»,–նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Մենք ողջունում ենք «ԱրմենՏել» ընկերության այս նախաձեռնությունը եւ հուսով ենք, որ մեր կենտրոնի սաներն այս աջակցության շնորհիվ կշարունակեն էլ ավելի մեծ արդյունավետությամբ օգտագործել համացանցի եւ նոր տեխնոլոգիաների հնարավորությունները։ Ես ցանկանում եմ շնորհակալությունս հայտնել Beeline–ին մեր սաներին ողջ տարվա ընթացքում շարունակական հոգատարություն ցուցաբերելու համար»,– նշել «Նագաշյան Մանուկների տուն» Երեխաների աջակցության կենտրոնի տնօրեն Միհրան Միրիջանյանը։
Նշենք, որ սա առաջին բարեգործական ակցիան չէ, որ իրականացվում է «ԱրմենՏել» ընկերության կողմից «Նագաշյան Մանուկների տան» սաների համար։ Ընկերության աջակցության շնորհիվ 2012 թ–ից մինչ այսօր կենտրոնի սաները օգտվում են Hi-Line ինտերնետից, ինչպես նաեւ իրականացվել են բարեկարգման աշխատանքներ, սաների համար կազմակերպվել է ամանորյա տոնակատարություններ եւ այլն։ «Նագաշյան մանուկների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնը հիմնադրվել է 2012 թ-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի բարձր հովանու ներքո:

15:32 | 15.08.14 | Новости | 5553
Beeline объявил о продолжении сотрудничества с центром поддержки детей «Детский дом Нагашян», направленного на повышение эффективности детских образовательных программ и компьютерной грамотности.
«В рамках социальной политики Beeline всегда приоритетными являются программы, которые помогают людям изменить жизнь к лучшему. Получить качественное образование без компьютера в современном мире почти невозможно. Цифровые технологии стали неотъемлемой частью нашей жизни, необходимым условием в процессе образования, в работе и общении. Мы рады, что в очередной раз дали возможность воспитанникам центра поддержки детей «Детский дом Нагашян» воспользоваться современными технологиями обучения»,- сказал гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Мы приветствуем эту инициативу компании «АрменТел» и надеемся, что воспитанники нашего центра благодаря этой поддержке продолжат более эффективно использовать возможности интернета и новых технологий. Хочу поблагодарить компанию Beeline за ее продолжительную заботу о наших воспитанниках в течение всего года»,- отметил директор центра поддержки детей «Детский дом Нагашян» Мигран Мириджанян.
Отметим, что это не первая благотворительная акция «АрменТел» для воспитанников «Детского дома Нагашян». Благодаря поддержке компании с 2012 года до сегодняшнего дня воспитанники центра пользуются интернетом Hi-Line, а также были проведены ремонтные работы, организованы новогодние торжества и т.д. Центр поддержки детей «Детский дом Нагашян» был основан в 2012 году под эгидой Первопрестольного Святого Эчмиадзина.