15:57 | 05.09.14 | Նորություններ | 4446
Beeline–ը շարունակում է Հայաստանի մարզերում ԱՀԿ-ների եւ բաժանորդային գծերի թվայնացման աշխատանքները: Մասնավորապես, 2014թ. սեպտեմբեր ամսին Տավուշի մարզի Նորաշեն համայնքում մեկնարկել է ֆիքսված կապի թվայնացման եւ գործող բաժանորդային հեռախոսագծերի վերամիացման աշխատանքները:
Թվայնացման աշխատանքների ավարտին, որը նախատեսվում է մինչեւ սեպտեմբերի 26-ը, Նորաշեն համայնքի բնակիչներին հասանելի կլինեն թվային ֆիքսված կապի եւ ADSL2+ տեխնոլոգիաներով լայնաշերտ ինտերնետի բարձրորակ ծառայությունները: Ենթակառուցվածքների թվայնացման աշխատանքների արդյունքում կիրականացվեն նաեւ սարքավորումների փոխարինման եւ վերազինման աշխատանքներ, կտեղադրվեն օպտիկամանրաթելային մալուխներ, իսկ գործող բաժանորդային գծերը կվերամիացվեն նոր թվային կայանին:
«Հավատարիմ մնալով մարզերի հավասարաչափ զարգացման ռազմավարությանը` Beeline-ը շարունակում է ֆիքսված կապի ենթակառուցվածքների եւ լայնաշերտ ինտերնետի ծառայությունների զարգացումը Հայաստանի ողջ տարածքում: Մենք առանձնապես կարեւորում ենք բարձրորակ կապի ապահովումը սահմանամերձ բնակավայրերում եւ ուրախ ենք, որ ցանցի արդիականացման շնորհիվ մեր ներդրումը կունենանք սահմանամերձ Նորաշեն գյուղի բնակիչների կյանքն ավելի լավ դարձնելու գործում»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Նշենք, որ «ԱրմենՏել» ընկերությունը հավասարաչափ իրականացնում է թվայնացման աշխատանքներ ողջ ՀՀ տարածքում։ Ավելի վաղ, հունիս ամսին թվայնացվել էր Տավուշի մարզի Նավուր համայնքը։ 2013թ. վերջի դրությամբ Երեւան քաղաքի ֆիքսված հեռախոսակապի մակարդակը կազմում է 100%։ Ընդհանուր առմամբ, հանրապետությունում թվային կայաններին միացված է Beeline ֆիքսված կապի բաժանորդների 86%-ը։

15:57 | 05.09.14 | Новости | 4458
Beeline продолжает работы по оцифровке автоматических телефонных станций (АТС) и абонентских линий телефонной связи в регионах Армении. В частности, в сентябре 2014 года стартовали работы по оцифровке фиксированной сети общины Норашен Тавушского марза и переключению действующих абонентских линий на цифровой формат.
По окончании работ, которые планируется завершить 26 сентября текущего года, жителям общины Норашен станут доступны высококачественные услуги фиксированной связи и широкополосного интернета Beeline по технологии ADSL2+. В процессе работ по оцифровке инфраструктуры будет заменено оборудования, проложены оптико-волоконные кабели, а действующие абонентские линии будут обновлены.
«Придерживаясь стратегии равномерного развития регионов, Beeline продолжает совершенствовать инфраструктуру фиксированной связи и технологий предоставления широкополосного доступа в интернет по всей территории Армении. Мы придаем особую важность обеспечению высококачественной связи в приграничных населенных пунктах и рады, что модернизации сети позволит изменить жизнь жителей приграничных общин к лучшему», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отметим, что в июне текущего года высококачественной цифровой связью была обеспечена община Навур Тавушского марза. В 2013 году городская телефонная сеть Еревана была оцифрована на 100%, а по стране этот показатель превышает 86%.