11:12 | 04.12.14 | Նորություններ | 5007
«ԱրմենՏել» ընկերության նախկին գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն դիմել է լրագրողներին իր ֆեյսբուքյան էջի միջոցով:
«Վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում հայաստանյան ինտերնետային որոշ միջոցների կողմից պատվիրված տեղեկատվական հարձակումներ են իրականացվում, որոնք կոչված են վարկաբեկելու անձամբ ինձ եւ «ԱրմենՏելի» որոշ ռուսաստանցի աշխատակիցների, ովքեր աշխատել են 2009-2013թթ.: Փաստացի, նպատակաուղղված տեղեկատվական պատերազմ է տարվում, որի նպատակն է բացասական կարծիք ձեւավորել ՌԴ քաղաքացիների մասին՝ նրանց ներկայացնելով որպես հանցագործների, «գող-ավազակների» կերպար կերտել: Իսկ իրականում դա արվում է խնդիրների իրական աղբյուրներից հասարակական կարծիքը շեղելու, ավելի ճիշտ կլինի ասել՝ որոշ գործիչների «մութ գործերը» ծածկելու համար, ինչպես ԱրմենՏել-ում, այնպես էլ դրանից դուրս»,- ասվում է Կլիմկոյի հայտարարության մեջ:
«Դրա հետ մեկտեղ զարմանալի է, թե որտեղից են այդ ԶԼՄ-ները տեղեկություններ ստանում, այն դեպքում, երբ գոյություն ունի քննության գաղտնիություն: Սենսացիաներին կարոտ մյուս լրատվամիջոցներն առանց մտածելու վերահրապարակում կամ յուրովի մեկնաբանում են այդ տվյալները՝ սուտ կամ սխալ տեղեկատվություն տարածելով, ինչով օժանդակում են բացասական հասարակական կարծիքի ձեւավորմանը՝ մոռանալով, որ անմեղության կանխավարկածը դեռ ոչ ոք չի վերացրել: Այդ կապակցությամբ կուզենայի հայտարարել, որ ես մի քանի հայտեր եմ ներկայացնելու պատվի, արժանապատվության ու գործարար համբավի պաշտպանության հետ կապված զանգվածային մի քանի միջոցների դեմ, որոնք նախաձեռնում են նման հրապարակումները: Ուզում եմ նաեւ ուշադրություն հրավիրել այն փաստի վրա, որ ՀՀ իրավապահ մարմիններն արդեն 4 ամիս է մերժում են իմ պաշտպանվելու իրավունքը` թույլ չտալով փաստաբաններին զբաղվել այս գործով: Դատարան հայտ եմ ներկայացրել պաշտպանվելու իմ սահմանադրական իրավունքը վերականգնելու պահանջով»,- հայտարարել է ԱրմենՏել-ի նախկին գլխավոր տնօրենը:

11:12 | 04.12.14 | Новости | 5119
Бывший генеральный директор компании АрменТел Игорь Климко обратился к журналистам через свой Фейсбук.
«В последние несколько месяцев со стороны некоторых армянских информационных ресурсов проводятся заказные информационные атаки, которые стремятся опорочить меня лично, а также некоторых российских сотрудников компании «Арментел», работавших в период 2009-2013 годы. Фактически ведется целенаправленная информационная война, призванная сформировать отрицательное общественное мнение о российских гражданах как о правонарушителях, создать некий образ «воров и расхитителей», а по факту отвлекающая общественность от настоящих источников проблем, а правильнее сказать, прикрывающая «грязные делишки» некоторых деятелей как в рамках самого «Арментела», так и за его пределами», - говорится в заявлении Климко.
«При этом удивительно, откуда эти ресурсы черпают информацию, в то время как существует тайна следствия. Другие средства массовой информации, падкие на сенсацию, бездумно перепечатывают или интерпретируют по-своему эти статьи, подают непроверенную и ложную информацию, и этим способствуют формированию отрицательного общественного мнения, забывая при этом, что презумпцию невиновности никто не отменял. В связи с этим я хотел бы заявить, что мною будут поданы несколько исков о защите чести, достоинства и деловой репутации к информационным ресурсам, которые инициируют данные публикации. Хочу также обратить внимание, что уже в течение почти 4 месяцев армянские правоохранители незаконно отказывают мне в праве на защиту, не допуская адвокатов к данному делу. С моей стороны в суд направлено исковое заявление о восстановлении моего конституционного права на защиту», - заявил бывший топ-менеджер «АрменТел».