13:09 | 21.01.15 | Նորություններ | 4894
Beeline-ի եւ «Տեխնոլոգիական զարգացման կենտրոն»-ի համատեղ մշակած App Armenia բջջային հավելվածը App Store-ում Հայաստանում ներբեռնումների թվով առաջատարն է:
App Armenia հարթակը եւ հավելվածը գործարկվել են 2014թ. դեկտեմբերի 20-ին: Մեկ ամսում հավելվածը App Store-ից եւ Google Play-ից ներբեռնվել է ավելի քան 11 հազ. անգամ: App Armenia բջջային հավելվածը հնարավորություն է տալիս օգտվել բազմազան բջջային բովանդակությունից, ներբեռնել այն, կիսվել ընկերների հետ եւ այլն:
Այժմ բջջային հավելվածի համակարգում առկա է ավելի քան 200 հավելված, 730 պաստառ, 810 ռինգտոն եւ ձայնային ծանուցումների 410 ֆայլ:
«Այժմ արդեն իսկ կարելի է փաստել, որ «Տեխնոլոգիական զարգացման կենտրոն»-ի հետ համատեղ մեր նախագիծը հաջողված է: Ընդամենը մեկ ամսում ներբեռնումների ռեկորդային թիվը եւ հավելվածն օգտագործողների դրական արձագանքը լավագույն պարգեւատրումն են մեր աշխատանքի համար, եւ մենք երջանիկ ենք, որ նոր ծրագրի շնորհիվ կարողացանք հավելվածն օգտագործողների կյանքը դարձնել ավելի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«App Armenia համակարգի զարգացման աշխատանքերն այժմ եւս ընթանում են, եւ առաջիկա ամիսներին կենտրոնանալու ենք համակարգում հայկական բարձրորակ լուսանկարներ եւ ձայնային բովանդակություն ապահովելու ուղղությամբ»,- ասել է «Տեխնոլոգիական զարգացման կենտրոն» հիմնադրամի տնօրեն Սամվել Չախալյանը:
App Armenia համակարգը բաղկացած է երկու հիմնական մասից՝ Web եւ Mobile: App.am կայքն օգտատերերին հնարավորություն է ընձեռում գրանցվել եւ ստեղծված էջում ներկայացնել սեփական պաստառները կամ ձայնային ֆայլերը, իսկ բջջային հավելվածի միջոցով՝ իրենց սմարթֆոններում օգտագործել App.am կայքի ամբողջ բովանդակությունը: App Armenia բջջային հավելվածը հասնելի է Android եւ iOS համակարգով աշխատող հեռախոսների համար եւ այն կարելի է ներբեռնել Play Store եւ App Store մարքեթներից։ App Armenia նախագիծն ուղղված է բջջային հայալեզու բովանդակության զարգացմանը։

13:09 | 21.01.15 | Новости | 4985
Мобильное приложение App Armenia совместной разработки Beeline и Центра технологического развития заняло лидирующую позицию в магазине App Store по количеству закачек из Армении.
Платформа и приложение App Armenia были запущены 20 декабря 2014 года. Ровно за месяц приложение было скачано более 11000 раз: поровну из магазинов App Store и Google Play. Мобильное приложение App Armenia дает возможность пользоваться разнообразным мобильным контентом, самим загружать его, скачивать, делиться с друзьями и т.д. На данный момент в системе мобильного приложения уже есть более 200 других приложений, 730 обоев, 810 рингтонов и 410 файлов звуковых оповещений.
«Уже сейчас можно сказать, что наш совместный с Центром технологического развития проект удался. Рекордное число закачек всего лишь за один месяц и положительные отзывы пользователей приложения – лучшая награда нашей работы, и мы счастливы, что смогли с помощью новой разработки сделать жизнь пользователей приложения еще немного лучше»,- отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Очень радостно, что старт App Armenia получился настолько удачным. Благодаря системе число закачек многих армяноязычных приложений достигло нескольких сотен, что свидетельствует о том, что проект App Armenia уже стал действенным инструментом развития сферы мобильных проектов и приложений в Армении. Работы по дальнейшему улучшению проекта продолжатся, и в ближайшие месяцы мы сосредоточим внимание на пополнении армяноязычного контента, в том числе, качественными фото и аудио материалами»,– отметил директор фонда «Центр Технологического развития» Самвел Чахалян.
Система App Armenia состоит из двух основных частей - Web и Mobile. Web – это сайт www.app.am, который позволяет пользователям зарегистрироваться и на созданной странице представить собственные постеры и звуковые файлы. С помощью второй части системы - мобильного приложения, пользователи со своих смартфонов могут использовать весь контент сайта www.app.am. Мобильное приложение App Armenia доступно для телефонов, работающих на операционных системах Android и iOS. Его можно скачать на Play Store и App Store. Проект App Armenia направлен на развитие армяноязычного мобильного контента.