18:17 | 05.02.15 | Նորություններ | 5918
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը և Երևան քաղաքի կառավարման տեխնոլոգիաների կենտրոնը Ավ. Իսահակյանի անվան գրադարանի մասնաճյուղերն ապահովել են ինտերնետ հասանելիությամբ:
Գրադարանի բոլոր մասնաճյուղերում ստեղծվել են Wi-Fi անկյուններ: Տրամադրվել է Home-Zone Turbo փաթեթի շրջանակում գործող 13 հատ 3G երթուղիչ:
Կողմերը, հաշվի առնելով ծրագրի արդյունավետությունը, որոշել են ընդլայնել այն:
Ընթացիկ տարում նախատեսվում է ինտերնետ հասանելության սարքերով ապահովել մշակութային ևս 4 օջախ՝ Երևան քաղաքի պատմության, Ժամանակակից արվեստի թանգարանները, Կարեն Դեմիրճյանի տուն-թանգարանը, «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանը:
Ծրագրի տարեկան արժեքը ավելի քան 2,4 մլն դրամ է: Գրադարաններում այսօրինակ հնարավորությունների տրամադրման համար, ընդհանուր առմամբ, հատկացվել է 4,8 մլն դրամ:

18:17 | 05.02.15 | Новости | 6011
ВиваСелл-МТС и Центр технологий управления Еревана обеспечили сеть Wi-Fi филиалы библиотеки им. А. Исаакяна.
Во всех филиалах библиотеки созданы уголки Wi-Fi. Им предоставлено 13 3G-маршрутизаторов в рамках пакета Home-Zone Turbo.
Стороны, учитывая эффективность программы, договорились о ее расширении.
В текущем году предусматривается обеспечить доступом к сети интернет еще 4 культурных организации: музеи Истории и Современного искусства, дом-музей Карена Демирчяна, историковедческий музей-заповедник «Эребуни».
Годовая стоимость программы составляет более 2,4 млн драмов. На предоставление библиотекам подобных возможностей в целом выделено 4,8 млн драмов.