16:16 | 17.02.15 | Նորություններ | 4529
Beeline-ը, Բրիտանական խորհուրդը եւ Երեւանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատունը հայտարարում են փառատոնային ֆիլմերի այլընտրանքային պաստառների մրցույթ։
Մրցույթի հաղթողները կհրավիրվեն հատուկ ընդունելության Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանի նստավայր, իսկ նրանց ներկայացրած պաստառներով կթողարկվեն սահմանափակ քանակությամբ շապիկներ, որոնք կտրամադրվեն հեղինակներին:
Մրցույթին մասնակցելու համար հարկավոր է պատրաստել եւ ներկայացնել փառատոնի ֆիլմերին առնչվող պաստառ: Պաստառները հարկավոր է ուղարկել Arevik.Badalyan@britishcouncil.am հասցեին մինչեւ փետրվարի 28-ը:
«Մենք ուրախ ենք, որ մեր համագործակցությունը Բրիտանական խորհրդի եւ Բրիտանական դեսպանատան հետ հնարավորություն կընձեռի մեր երիտասարդներին ծանոթանալ բրիտանական կինոգործիչների աշխատանքների հետ՝ փոխելով նրանց կյանքը դեպի ավելի լավը: Իսկ մրցույթին մասնակցությունը եւ բրիտանական կինոարվեստի հետ ծանոթությունն էլ ավելի կընդլայնի տաղանդավոր երիտասարդների մտահորիզոնը եւ կնպաստի հայրենական կինոարվեստի զարգացմանը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Ավանդաբար փառատոնի շրջանակում հայտարարվում են մրցույթներ, որոնց շնորհիվ հանդիսատեսն ակտիվորեն ներգրավվում է փառատոնի միջոցառումներին: Այս տարի եւս ավանդույթը կշարունակվի եւ հուսով ենք, որ փառատոնի շրջանակում հանդիսատեսը հնարավորություն կունենա դիտելու ոչ միայն բրիտանական ժամանակակից կինոյի լավագույն ֆիլմերը, այլեւ իր ներդրումը կունենա փառատոնի գաղափարի տարածման գործում»,- ասել է Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Արեւիկ Սարիբեկյանը:
Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնն այս տարի մեկնարկել է փետրվարի 14-ին եւ նվիրված է սիրո տարածման ու պահպանման գաղափարին: Փառատոնին ցուցադրվում են «Նմանակման խաղ», «Բելը», «Անտեսանելի կինը», «Հնարավորություններն անսահման են», «X+Y», «Վիրունգա», «Սերն ամենն է» եւ «Երեկոն կինոթատրոնում 1914-ին» ճանաչված բրիտանական ֆիլմերը։

16:16 | 17.02.15 | Новости | 3712
Beeline, Британский совет и Посольство Великобритании в Армении объявляют конкурс альтернативных постеров для фильмов, участвующих в фестивале.
Победители конкурса будут приглашены на прием в резиденцию посла Великобритании в Армении, а их работы появятся на футболках, которые будут выпущены ограниченным тиражом и вручены авторам.
Для участия в конкурсе необходимо подготовить и представить постер, относящийся к фильмам фестиваля. Работы необходимо отправить по адресу Arevik.Badalyan@britishcouncil.am до 28 февраля.
«Мы рады, что наше сотрудничество с Британским советом и Посольством Великобритании позволит нашей молодежи знакомиться с работами британских кинопроизводителей и поможет сделать их жизнь лучше. А участие в конкурсе и знакомство с британским киноискусством расширит их горизонты и стимулирует развитие отечественного киноискусства»,- сказал гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Традиционно в рамках фестиваля объявляются конкурсы, благодаря которым зрители активно вовлекаются в фестивальные мероприятия. В этом году традиция будет продолжена и, надеемся, что в рамках фестиваля у зрителей будет возможность не только увидеть лучшие фильмы современного британского кинематографа, но и внести свой вклад в распространение идеи фестиваля»,- сказала руководитель армянского представительства Британского совета Аревик Сарибекян.
13-й фестиваль британских фильмов в этом году стартовал 14 февраля  и посвящен теме любви. В рамках фестиваля демонстрируются такие знаменитые кинокартины, как «Игра в имитацию», «Белль», «Невидимая женщина», «Возможности бесконечны», «X+Y», «Вечер в кинотеатре 1914», «Вирунга» и «Реальная любовь».