16:16 | 17.02.15 | Նորություններ | 4529
Beeline-ը, Բրիտանական խորհուրդը եւ Երեւանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատունը հայտարարում են փառատոնային ֆիլմերի այլընտրանքային պաստառների մրցույթ։
Մրցույթի հաղթողները կհրավիրվեն հատուկ ընդունելության Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանի նստավայր, իսկ նրանց ներկայացրած պաստառներով կթողարկվեն սահմանափակ քանակությամբ շապիկներ, որոնք կտրամադրվեն հեղինակներին:
Մրցույթին մասնակցելու համար հարկավոր է պատրաստել եւ ներկայացնել փառատոնի ֆիլմերին առնչվող պաստառ: Պաստառները հարկավոր է ուղարկել Arevik.Badalyan@britishcouncil.am հասցեին մինչեւ փետրվարի 28-ը:
«Մենք ուրախ ենք, որ մեր համագործակցությունը Բրիտանական խորհրդի եւ Բրիտանական դեսպանատան հետ հնարավորություն կընձեռի մեր երիտասարդներին ծանոթանալ բրիտանական կինոգործիչների աշխատանքների հետ՝ փոխելով նրանց կյանքը դեպի ավելի լավը: Իսկ մրցույթին մասնակցությունը եւ բրիտանական կինոարվեստի հետ ծանոթությունն էլ ավելի կընդլայնի տաղանդավոր երիտասարդների մտահորիզոնը եւ կնպաստի հայրենական կինոարվեստի զարգացմանը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Ավանդաբար փառատոնի շրջանակում հայտարարվում են մրցույթներ, որոնց շնորհիվ հանդիսատեսն ակտիվորեն ներգրավվում է փառատոնի միջոցառումներին: Այս տարի եւս ավանդույթը կշարունակվի եւ հուսով ենք, որ փառատոնի շրջանակում հանդիսատեսը հնարավորություն կունենա դիտելու ոչ միայն բրիտանական ժամանակակից կինոյի լավագույն ֆիլմերը, այլեւ իր ներդրումը կունենա փառատոնի գաղափարի տարածման գործում»,- ասել է Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Արեւիկ Սարիբեկյանը:
Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնն այս տարի մեկնարկել է փետրվարի 14-ին եւ նվիրված է սիրո տարածման ու պահպանման գաղափարին: Փառատոնին ցուցադրվում են «Նմանակման խաղ», «Բելը», «Անտեսանելի կինը», «Հնարավորություններն անսահման են», «X+Y», «Վիրունգա», «Սերն ամենն է» եւ «Երեկոն կինոթատրոնում 1914-ին» ճանաչված բրիտանական ֆիլմերը։

16:16 | 17.02.15 | News | 3711
Beeline, British Council and UK Embassy in Yerevan announce a contest of alternative banners of festival films.
The winners of the contest will be invited to a special reception to the residence of UK Ambassador to Armenia, and their banners will be featured on a limited number of shirts for the authors.
To take part in the contest, you should create and present a banner on the festival film, and send them to Arevik.Badalyan@britishcouncil.am till February 28.
“We are happy that our cooperation with the British Council and British Embassy will allow our young people to get acquainted with British film makers changing their lives for the better. Participation in the contest and encounters with the British cinematography will expand talented young people’s mindset and contribute to domestic cinematography”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“Traditionally, contests are announced with the Festival involving the audience in the festival events. This year, the tradition will continue and we hope that the audience will be able to watch not only the best British films to date but contribute to propagation of the festival idea”, said Director of British Council Armenia Arevik Saribekyan.
The 13th British Film Festival started this year on February 24 and is devoted to love. “Imitation Game”, “Bell”, “Invisible Woman”, “The Possibilities are Endless”, “X+Y”, “Virunga”, “Love is All” films were screened with the Festival.