16:51 | 19.02.15 | Նորություններ | 5724
Beeline-ը «Հայրենիքի դարպասներ» սոցիալական ՀԿ-ի հետ համատեղ հայտարարում է «Սահմանամերձ գյուղերի երեխաները «Թումո»-ում» ծրագրի մեկնարկի մասին:
Ծրագրի շրջանակում 6 ամիս շարունակ յուրաքանչյուր շաբաթ Տավուշի մարզի 12 սահմանամերձ գյուղերի երեխաներ կայցելեն Դիլիջանում գտնվող «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն: Ուսումնական կենտրոնում երեխաները կայցելեն անիմացիայի, թվային մեդիայի, խաղերի եւ կայքերի ստեղծման վերաբերյալ դասընթացների:
«Beeline-ը շարունակում է իրագործել սոցիալական ծրագրեր, որոնք երիտասարդ սերնդին օգնում են սեփական ուժերով փոխել կյանքը դեպի ավելի լավը: Ուրախ ենք, որ Beeline-ի շնորհիվ սահմանամերձ գյուղերի երեխաները կունենան նոր եւ ակտուալ գիտելիքներ ստանալու եւս մեկ եզակի հնարավորություն, որոնք նրանց համար կբացեն ապագա մասնագիտական կայացման նոր հեռանկարներ»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Սահմանամերձ գյուղում բնակվող յուրաքանչյուր երեխա ծնված օրից սահմանապահ է: Մենք պարտավոր ենք այդ երեխաների համար ստեղծել ուսուցման եւ ժամանցի ավելի բարենպաստ պայմաններ` նրանց կյանքը դարձնելով ավելի երջանիկ»,- ասել է «Հայրենիքի դարպասներ» ՀԿ-ի նախագահ Արման Հայրապետյանը:
«Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի փոխտնօրեն Արամ Գյումիշյանն էլ նշել է, որ արդեն երկու տարի է, ինչ «Թումոն» գործում է Դիլիջանում եւ շուտով կհասնի Գյումրի ու Ստեփանակերտ:
Ծրագրի գործընկերն է նաեւ «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնը:
Beeline-ը եւ «Հայրենիքի դարպասները» համագործակցում են 2013-ից եւ «Հայրենիքի դարպասներ» ծրագրի շրջանակում իրականացրել են «Երկու օր հեքիաթում» եւ նվերներ «Երվանդաշատ գյուղի երեխաներին» ծրագրերը` ուղղված սահմանամերձ գյուղերի սոցիալական խնդիրների լուծմանը: 2014թ. համագործակցության շրջանակում Տավուշի մարզի Չինարի եւ Ոսկեպար սահմանամերձ գյուղերում կառուցվել են խաղային ու սպորտային հրապարակներ:

16:51 | 19.02.15 | Новости | 5653
Beeline совместно с общественной организацией «Врата родины» объявляет о старте проекта «Дети приграничных сел в Тумо».
В рамках проекта, еженедельно, в течение 6 месяцев, дети из 12 приграничных сел Тавушского марза будут посещать Центр креативных технологий Тумо в Дилижане. В образовательном центре, практикующем гибкую систему обучения, детей ждут современные курсы анимации, цифровых медиа, создания игр и сайтов.
«Beeline продолжает реализовать социальные проекты, помогающие молодому поколению своими силами изменить жизнь к лучшему. Мы рады, что благодаря Beeline, у школьников из приграничных сел появится еще одна уникальная возможность получить новые и актуальные знания, которые откроют им дальнейшие перспективы для их будущего профессионального развития»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Каждый ребенок, живущий в приграничном селе, является пограничником с рождения. Мы более чем обязаны сделать все возможное, чтобы доказать, что мы находимся рядом с ними. Мы просто обязаны создать для них более благоприятные условия для учебы и развлечений, делая их жизнь счастливее»,- отметил президент социальной общественной организации «Врата родины» Арман Айрапетян.
Партнером проекта также является Центр креативных технологий Тумо.
Отметим, что Beeline и общественная организация «Врата родины» сотрудничают с 2013 года и уже осуществили проекты «Два дня в сказке» и «Для детей села Ервандашат», направленные на решение социальных проблем молодого поколения в приграничных селах. В 2014 году в рамках этого партнерства в общинах Чинари и Воскепар Тавушского марза были построены игровые и спортивные площадки.