19:11 | 07.03.15 | Նորություններ | 5189
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը հանդես է եկել դասախոսությամբ Երեւանի Պետական Համալսարանի Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետին կից հեռաուսուցման լաբորատորիայի` Մարքեթինգի եւ հասարակայության հետ կապերի ոլորտում վերապատրաստման հատուկ դասընթացի մասնակիցների համար:
Ընկերության ղեկավարը` որպես հրավիրված դասախոս, լսարանին ծանոթացրել է ռազմավարական մարքեթինգի եւ բրենդինգի մասնագիտական դասընթացի հետ եւ ներկայացրել «Ինչպես կառավարել ղեկավարին» թեմայով դասախոսություն:
«Որպես Հայաստանում հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորի ղեկավար՝ ինձ համար շատ հաճելի է տեսնել զգալի առաջընթաց կրթության մեջ թվային տեխնոլոգիաների օգտագործման ոլորտում։ Ժամանակակից տեխնոլոգիաներն օգնում են դարձնել մարդկանց կյանքն ավելի լավ եւ ստանալ որակյալ կրթություն, այդ թվում` հեռահար: Շնորհակալ եմ Երեւանի Պետական Համալսարանի ղեկավարությանը հրավերի եւ նոր տեղեկատվական տեխնոլոգիաների օգտագործմամբ մասնագիտական կրթության զարգացման գործում իմ փոքրիկ ավանդն ունենալու հնարավորության համար»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Իմ խորին շնորհակալությունն եմ հայտնում Beeline-ի ղեկավարությանը` ի դեմ Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինին, չափազանց հետաքրքիր դասախոսության եւ հեռաուսուցման լաբորատորիայի հանդեպ ցուցաբերած ուշադրության համար»,- իր հերթին նշել է ԵՊՀ Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի հեռաուսուցման լաբորատորիայի ղեկավար Արտաշես Խուրշուդյանը:
ԵՊՀ Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի հեռաուսուցման լաբորատորիան Հայաստանում պետական կրթական հաստատություններից առաջինն է ներդրել հեռահար ուսուցման համակարգը off-line եւ on-line ձեւաչափերով: Դասընթացի ունկնդիրներին հնարավորություն է ընձեռնվում դառնալ հասարակայնության հետ կապերի, մարքեթինգի, սոցիոլոգիայի, տնտեսագիտության, միջազգային հարաբերությունների եւ այլ ոլորտների մասնագետներ:

19:11 | 07.03.15 | News | 5170
Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin delivered a lecture for the participants of the special training course in the sphere of Marketing and Public Relations of the Distance Learning Lab adjunct to the Faculty of Sociology at the Yerevan State University (YSU).
As a guest lecturer, the CEO introduced the auditorium to the vocational course of strategic marketing and branding and delivered a lecture on “How to Manage your Boss”.
“As the CEO of leading telecommunications operator in Armenia, I am pleased to see significant progress in the employment of digital technologies in education. Modern technologies help change the life of people for the better and get quality education, including, distant. I am thankful to the YSU leadership for the invitation and for granting me an opportunity to have my small input in the development of vocational education through the use of new information technologies”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“I extend my profound gratitude to Beeline leadership, CEO Andrey Pyatakhin for the highly interesting lecture and his attention to the Distance Learning Lab”, said Head of Distance Learning Laboratory at YSU Department of Sociology Artashes Khurshudyan.
Distance Learning Laboratory at the YSU Department of Sociology was the first educational institution in Armenia to introduce distance learning in off-line and on-line formats. The participants of the course get an opportunity to become experts in marketing, sociology, economics, international relations and other areas.