13:31 | 13.03.15 | Նորություններ | 4460
Այս տարի ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ Վ. Ֆանարջյանի անվան Ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնը (ՈՒԱԿ) ձեռք է բերել Plessart VIVO («Toshiba», Ճապոնիա) հեռակառավարվող ղեկավարմամբ ունիվերսալ թվային ռենտգենոսկոպիայի եւ անալոգային ռենտգենոգրաֆիայի համալիր սարք:
Սարքի ձեռքբերման համար ընկերությունը հատկացրել է 60 մլն դրամ:
«Ուռուցքաբանական հետազոտություններ անցնելու եւ բուժօգնություն ստանալու համար հայաստանցիները հաճախ ստիպված են լինում մեկնել արտերկիր, ինչը թե ֆինանսապես եւ թե հոգեբանորեն ծանր է հիվանդի համար: Պատճառը` հայաստանյան բուժհաստատությունների տեխնիկական ոչ բավարար հագեցածությունն է. ամենաբարձր որակավորում ունեցող բժիշկն անգամ ժամանակակից սարքավորումների կարիք ունի` լիարժեք հետազոտություններ կատարելու համար: Հուսով եմ, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությունը կնպաստի բժիշկների առավել արդյունավետ աշխատանքին եւ փոքր-ինչ կթեթեւացնի հիվանդների հոգսը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՈՒԱԿ-ում տարեկան բուժվում է ուռուցքային տարատեսակ հիվանդություն ունեցող ավելի քան 10 հազ. հիվանդ: Կենտրոնում օրական կատարվում է 80-100 ռենտգեն հետազոտություն:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 2010-ից պատրաստակամ աջակցություն է ցուցաբերում ՈՒԱԿ-ին, ինչի արդյունքում կենտրոնը համալրվել է հիվանդության հայտնաբերման վերջին սերնդի սարքավորումներով: Այդ նպատակով ընկերությունն արդեն կատարել է ավելի քան 178 մլն դրամի ներդրում:

13:31 | 13.03.15 | Новости | 4542
В этом году при поддержке ВиваСелл-МТС Национальный центр онкологии им. В.А. Фанарджяна приобрел универсальное устройство аналоговой рентгенографии и цифровой рентгенографии с удаленным управлением Plessart VIVO (Toshiba, Япония).
На приобретение устройства компания выделила 60 млн. драмов.
«Армянам часто приходится ездить за границу, чтобы пройти онкологические обследования или получить медицинскую помощь, что тяжело для больных как в финансовом, так и в психологическом плане. Причина – недостаточная техническая оснащенность армянских медучреждений: врач даже с самой высокой квалификацией нуждается в современном оборудовании для проведения полноценного обследования. Надеюсь, что помощь ВиваСелл-МТС стимулирует более эффективную работу врачей, и немного облегчит заботы больных», - сказал генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В центре проходят лечение более 10 тыс. человек с различными онкологическими заболеваниями, ежедневно осуществляется 80-100 рентгеновских обследований.
С 2010 года ВиваСелл-МТС оказывает содействие центру, благодаря чему учреждение было оснащено оборудованием последнего поколения. На эти цели компания уже выделила более чем 178 млн. драмов.