10:19 | 26.03.15 | Նորություններ | 5535
Beeline-ը եւ Եվրասիա միջազգային համալսարանի վարժարանը հայտարարում են «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաներն իմ կյանքում» խորագրով ստեղծագործական շարադրությունների մրցույթի անցկացման մասին:
Մրցույթի նպատակն է պարզել, թե ինչ տեղ են զբաղեցնում տեղեկատվական տեխնոլոգիաներն այսօրվա դպրոցականների կյանքում, որքանով են այդ տեխնոլոգիաները կրթական ծրագրերում ներդաշնակ օգտագործվում եւ նպաստում ուսուցման գործընթացին:
Մրցույթին կարող են մասնակցել հանրապետության հիմնական եւ ավագ դպրոցների աշակերտները: Մրցույթը մեկնարկում է մարտի 26–ին եւ նախատեսվում է անցկացնել 2 փուլով: Առաջին փուլում՝ մարտի 26-ից մինչեւ ապրիլի 17-ը ներառյալ, մասնակիցները կարող են ուղարկել իրենց աշխատանքները info@eiu.am էլեկտրոնային հասցեին։ Երկրորդ փուլում բոլոր աշխատանքները կտեղադրվեն Եվրասիա միջազգային համալսարանի վարժարանի ֆեյսբուքյան էջում, որտեղ էլ սոցիալական ցանցի օգտատերերը հնարավորություն կունենան քվեարկելու մասնակիցների աշխատանքների օգտին՝ ապրիլի 20-ից մինչեւ 30-ը:
ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարությունը, Beeline-ի եւ վարժարանի ներկայացուցիչներից կազմված մասնագիտական հանձնաժողովը կգնահատի ներկայացված աշխատանքները, որի արդյունքում կընտրվեն առաջին, երկրորդ եւ երրորդ մրցանակային տեղերը: Այն աշխատանքի հեղինակը, որը ֆեյսբուքյան էջում կստանա ամենաշատ հավանությունը, կպարգեւատրվի խրախուսական մրցանակով:
«Այսօր առանց թվային տեխնոլոգիաների կիրառման հնարավոր չէ պատկերացնել կրթական գործընթացի արդյունավետ կազմակերպումը։ Ավելին, այս ոլորտի բուռն զարգացումը Հայաստանում լուրջ ազդեցություն է թողնում անձի ձեւավորման ու զարգացման վրա։ Համոզված եմ, որ այս մրցույթը ոչ միայն մասնակիցների համար կդառնա նոր բացահայտումների առիթ եւ նորովի կխթանի ՏՏ կիրառումն ուսումնական գործընթացում, այլեւ կօգնի տաղանդավոր երիտասարդներին սեփական ուժերով փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Այսօրվա աշակերտներին վիճակված է ապրելու եւ ստեղծագործելու տեղեկատվական տեխնոլոգիաներով առավել զարգացած միջավայրում: Այնպես որ անհրաժեշտ է ոչ միայն առավել խորությամբ տիրապետել այս ոլորտի ընձեռած հնարավորություններին, այլ նաեւ պատրաստվել մասնակիցը դառնալու վաղվա օրվա նոր զարգացումներին»,- ասել է Եվրասիա միջազգային համալսարանի ռեկտոր Սուրեն Օհանյանը:

10:19 | 26.03.15 | Новости | 5603
Beeline и гимназия Международного университета Евразия объявили конкурс сочинений под названием «Информационные технологии в нашей жизни».
Цель конкурса – выяснить, какое место занимают информационные технологии в жизни современных школьников, насколько эти технологии гармонично применяются в образовательных программах и способствуют процессу обучения.
В конкурсе могут участвовать ученики средних и старших школ республики. Конкурс стартует 26 марта и будет проводиться в два этапа. На первом этапе – с 26 марта по 17 апреля, участники могут отправлять свои работы на электронный адрес info@eiu.am. На втором этапе все работы будут выставлены на страничке гимназии в сети Facebook, где у пользователей будет возможность голосовать за сочинения с 20 по 30 апреля.
Комиссия из представителей Министерства образования и науки Армении, Beeline и гимназии оценит представленные работы, после чего будут определены авторы, занявшие первое, второе и третье призовые места. Автор работы, которая наберет наибольшее количество голосов на Facebook, получит поощрительный приз.
«Сегодня невозможно представить образовательный процесс без применения информационных технологий. Более того, активное развитие этой сферы в Армении оказывает серьезное влияние на формирование и развитие личности. Уверен, что этот конкурс станет поводом для новых открытий не только для участников и по-новому стимулирует применение ИТ в области образования, но и поможет талантливой молодежи собственными силами изменить свою жизнь к лучшему», - сказал генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Сегодняшним ученикам выпал случай жить и творить в среде развитых информационных технологий. Так что необходимо не только максимально хорошо владеть возможностями, предоставляемыми этой сферой, но и быть готовыми стать участниками завтрашних процессов», - сказал ректор международного университета Евразия Сурен Оганян.