17:22 | 17.04.15 | Նորություններ | 5906
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար այս տարի 100 մլն դրամի ներդրում է կատարել (2014թ.՝ 55 մլն դրամ), իսկ Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնը» ստանձնել է իրականացնել ծրագիրը:
Ծրագրի շրջանակում Հայաստանի 10 մարզում կբարելավվի 20 ընտանիքի բնակարանային պայմանները, եւս 20 ընտանիք ավարտին կհասցնի ունեցած կիսակառույց տան շինարարությունը:
Ծրագիրը մեկնարկել է Արագածոտնի մարզի Շղարշիկ գյուղում՝ Համոյանների տան շինարարությամբ:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ուրախությամբ է աջակցում այս նախագծի իրականացմանը. բացի ռազմավարական նշանակությունից, այն իր մեջ կրում է նաեւ միասնականության, միմյանց օգնելու, ոգեւորելու գաղափարը: Առանձնակի ուրախությամբ եմ լցվում, երբ տեսնում եմ, որ այդ գաղափարներով առաջնորդվում են մեր ընկերության աշխատակիցները եւ ցանկություն են հայտնում կամավորական սկզբունքով շինարարական աշխատանքներ իրականացնել այս ընտանիքների համար: Սա վկայում է այն մասին, որ մեր ընկերության որդեգրած արժեհամակարգը տարածվում է` ընդունվում եւ կիրառվում է աշխատակիցների շրջանում»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Համոյանների ընտանիքի հայրը` Մուշեղ Համոյանը, նշել է, որ ինքը 20 տարի ապրել է կիսակառույց այդ տանը, ու «հիմա, երբ իրականանում է ընտանիքի երազանքը, ինքը աշխարհի ամենաերջանիկ մարդն է»:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» համագործակցությամբ 2007-ից ի վեր կառուցվել է 53 տուն:

17:22 | 17.04.15 | Новости | 5997
На осуществление программы строительства квартир ВиваСелл-МТС в этом году выделил 100 млн. драмов (в 2014г. – 55 млн.), а армянский «Домостроительный центр Фулер» взял на себя осуществление программы.
В рамках программы в 10 областях Армении будут улучшены жилищные условия 20 семей, еще 20 семей сумеют завершить строительство своих домов.
Программа стартовала в селе Шгаршик Арагацотнского марза, со строительства дома Амоянов.
«ВиваСелл-МТС с радостью участвует в осуществлении этого проекта: кроме стратегического значения он несет в себе идею единства, помощи друг другу и воодушевления. Особая радость переполняет меня, когда я вижу, что той же идеей руководствуются наши сотрудники, которые выражают готовность в качестве волонтеров участвовать в строительных работах для этих семей. Это свидетельствует о том, что наши сотрудники принимают и применяют систему ценностей нашей компании»,- сказал генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Отец семьи Амоян – Мушег Амоян - отметил, что сам 20 лет жил в недостроенном доме, и теперь, когда осуществляется мечта всей семьи, он чувствует себя самым счастливым человеком на свете».
В рамках сотрудничества ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фулер» с 2007 года было построено 53 дома.