17:38 | 20.04.15 | Նորություններ | 5374
«Ռոստելեկոմ» խմբի անդամ ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը ապրիլի 16-ին հանդես է եկել դասախոսությամբ Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի Բիզնեսի կառավարման եւ տնտեսագիտության ֆակուլտետի (College of Business & Economics) ուսանողների համար։
Հայկ Ֆարամազյանն ուսանողների հետ կիսել է ոլորտում իր ունեցած փորձը, լսարանին ներկայացրել է հայաստանյան հեռահաղորդակցության ոլորտի վերջին տասնամյակի զարգացումները՝ մատնանշելով առանձնահատկությունները, հնարավորություններն ու մարտահրավերները, որոնց առնչվել է ընկերությունը կայուն զարգացման ճանապարհին։
«Այսօր իմ դասախոսությունը նպատակ ուներ բիզնեսի կառավարման տեսանկյունից ներկայացնելու հեռահաղորդակցության հայաստանյան ոլորտը, մեր ընկերության՝ ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ-ի բիզնես պատմությունը՝ ձեւավորումն ու զարգացումը, մարտահրավերներն ու դրանց հաղթահարման մոտեցումները»,- ասել է Հայկ Ֆարամազյանը:
Նա հավելել է, որ թե՛ հայաստանյան, թե՛ միջազգային խոշոր ընկերությունների հաջողության հիմքում ընկած են «փորձառությունն ու գիտելիքները, որ այսօր իրենց ուսանողներին են փոխանցում Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի պես բարձրակարգ բիզնես դպրոցները»։
«Ռոստելեկոմ»-ի գլխավոր տնօրենն ընդգծել է, որ ուսանողների հետ գործնական հանդիպումները շարունակական բնույթ են կրելու։

17:38 | 20.04.15 | Новости | 5468
Гендиректор ЗАО ДЖИЭНСИ-АЛЬФА (GNC Alfa) - дочерней компании группы «Ростелеком» - Айк Фарамазян 16 апреля выступил с лекцией перед студентами факультета Экономики и управления бизнесом (College of Business & Economics) Американского университета Армении.
Айк Фарамазян поделился со студентами своим опытом в сфере телекоммуникаций, представил развитие сферы в Армении в течение последнего десятилетия, указав особенности, возможности и проблемы, с которыми сталкивалась компания на пути к стабильному развитию.
«Сегодня цель моей лекции – представить телекоммуникационный сектор Армении с точки зрения управления бизнесом, бизнес-историю компании ДЖИЭНСИ-АЛЬФА, ее формирование и развитие, проблемы и подходы к их решению»,- сказал Фарамазян.
Он добавил, что в основе успеха как армянских, так и крупных международных компаний лежат «опыт и знания, которые студенты могут получить в таких высококлассных бизнес-школах, как Американский университет Армении».
Гендиректор ДЖИЭНСИ-АЛЬФА подчеркнул, что практические встречи со студентами будут носить продолжительный характер.