17:38 | 20.04.15 | Նորություններ | 5374
«Ռոստելեկոմ» խմբի անդամ ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը ապրիլի 16-ին հանդես է եկել դասախոսությամբ Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի Բիզնեսի կառավարման եւ տնտեսագիտության ֆակուլտետի (College of Business & Economics) ուսանողների համար։
Հայկ Ֆարամազյանն ուսանողների հետ կիսել է ոլորտում իր ունեցած փորձը, լսարանին ներկայացրել է հայաստանյան հեռահաղորդակցության ոլորտի վերջին տասնամյակի զարգացումները՝ մատնանշելով առանձնահատկությունները, հնարավորություններն ու մարտահրավերները, որոնց առնչվել է ընկերությունը կայուն զարգացման ճանապարհին։
«Այսօր իմ դասախոսությունը նպատակ ուներ բիզնեսի կառավարման տեսանկյունից ներկայացնելու հեռահաղորդակցության հայաստանյան ոլորտը, մեր ընկերության՝ ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ-ի բիզնես պատմությունը՝ ձեւավորումն ու զարգացումը, մարտահրավերներն ու դրանց հաղթահարման մոտեցումները»,- ասել է Հայկ Ֆարամազյանը:
Նա հավելել է, որ թե՛ հայաստանյան, թե՛ միջազգային խոշոր ընկերությունների հաջողության հիմքում ընկած են «փորձառությունն ու գիտելիքները, որ այսօր իրենց ուսանողներին են փոխանցում Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի պես բարձրակարգ բիզնես դպրոցները»։
«Ռոստելեկոմ»-ի գլխավոր տնօրենն ընդգծել է, որ ուսանողների հետ գործնական հանդիպումները շարունակական բնույթ են կրելու։

Hayk Faramazyan, CEO of GNC-Alfa making part of Rostelecom Group, delivered a lecture for the students of College of Business and Economics of the American University of Armenia on April 16.
Hayk Faramazyan shared his experience in the field with the students, presented the latest developments of the Armenian telecommunication sector pointing out the peculiarities, opportunities and challenges that the company has faced on the path of sustainable development.
“Today’s lecture is aimed at presenting the Armenian telecommunication field from the business administration perspective, the history of our company, GNC-Alfa, its formation and development, challenges and approaches to overcome them”, said Hayk Faramazyan.
He added that both Armenian and international major companies’ success stories are based on “expertise and knowledge which are acquired at top business schools such as American University of Armenia’’.