10:52 | 29.04.15 | Նորություններ | 5038
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը տեխնիկական աջակցություն է ցուցաբերել Ծաղկաձորում անցկացված Շախմատի աշխարհի թիմային առաջնությանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում նշել են, որ ընկերության աջակցությամբ առաջնության ամբողջ ընթացքն առցանց ռեժիմով հասանելի է եղել շախմատի երկրպագուներին:
2015թ. Շախմատի աշխարհի տղամարդկանց թիմային առաջնության մասնակիցներն ու լրագրողները ապրիլի 18-29-ը ապահովված են եղել գերարագ ինտերնետ կապով: Առաջնության կազմակերպման նպատակով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Ծաղկաձորի Գոլդեն Փելիս Ռեզորթ հյուրանոցի խաղասրահի տարածքն ապահովել է ինտերնետ հասանելիությամբ, տրամադրել սերվեր, որի շնորհիվ գործել է www.wtcc2015.am կայքը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տրամադրած լայնաշերտ ինտերնետ կապի առաջադեմ տեխնոլոգիաների եւ մինչեւ 1000 Մբիթ/վրկ արագությամբ ինտերնետի շնորհիվ, աշխարհի տարբեր անկյուններում գտնվող շախմատի սիրահարները հնարավորություն ունեցան  մրցաշարը դիտել առցանց ռեժիմով: Գերարագ ինտերնետի շնորհիվ, հնարավորություն կար  մրցաշարի մասին պատմող պատկերներն ու տեսանյութերը վերբեռնել եւ հասանելի դարձնել լայն հանրությանը: Շախմատի սիրահարները հնարավորություն ունեցան իրենց համար նախընտրելի վայրից հետեւել մրցաշարի ընթացքին, մարզիկների յուրաքանչյուր քայլին»,- ասված է հաղորդագրությունում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աշխատակիցները մրցաշարի անցկացման օրերին հետեւել են ցանցի աշխատանքին եւ անհրաժեշտության դեպքում` մասնակիցների եւ հյուրերի համար ապահովել տեխնիկական աջակցություն:

10:52 | 29.04.15 | Новости | 4988
ВиваСелл-МТС оказал техническую поддержку при проведении командного Чемпионата мира по шахматам в Цахкадзоре.
В компании отметили, что, благодаря компании, в ходе чемпионата болельщикам была доступна онлайн трансляция всех партий.
Участники и журналисты Чемпионата мира по шахматам 2015 года 18-29 апреля были обеспечены отличным интернет-соединением. При организации первенства ВиваСелл-МТС обеспечил интернет-подключением зал гостиницы «Голден Палас Резорт» и предоставил сервер, поддерживавший работу сайта www.wtcc2015.am.
«Благодаря интернету со скоростью до 1000 Мбит/с. и прогрессивным технологиям широкополосного интернет-соединения, предоставленного ВиваСелл-МТС, любители шахмат в разных уголках мира получили возможность следить за турниром в онлайн-режиме. Благодаря сверхскоростному интернету, было возможно загружать изображения и видеозаписи с турнира, сделав их доступными широкой аудитории. Любители шахмат получили возможность следить за ходом турнира и игрой каждого из спортсменов там, где им удобно», - говорится в сообщении.
Сотрудники ВиваСелл-МТС следили за работой сети в дни прохождения турнира и при необходимости оказывали техническую поддержку участникам и гостям первенства.