17:10 | 30.04.15 | Նորություններ | 6036
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը եւ Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) ծառատունկ են իրականացրել Կենդանաբանական այգու՝ կանաչապատումից զուրկ հատվածում:
Ծրագրի շրջանակում տնկվել է շուրջ 60 ծառ: Ծառատունկը կատարվել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի 30 աշխատակիցների ուժերով:
«Ծառերը մեր հողի ոգին են. որքան ավելի ծառ տնկենք, այնքան մաքուր կլինի օդը, որ շնչում ենք: Սա է կյանքի աղբյուրը, եւ մենք պետք է տարածենք այս գիտակցությունը մարդկանց մեջ: Աշխարհում ծառերի քանակը երբեք չի կարող բավարար լինել՝ հատկապես հաշվի առնելով համաշխարհային արդյունաբերության՝ շրջակա միջավայրին հասցրած անդառնալի վնասը: Եվ ես կոչ եմ անում բոլորին՝  հանձն առնել ծառեր տնկելու եւ դրանց մասին հոգ տանելու պարտականությունը՝ առավել մաքուր ու առողջ աշխարհ ունենալու համար»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
2011թ. «FPWC-ի հիմնադրամը՝ Երեւանի կենդանաբանական այգու համար» ծրագրի մեկնարկից ի վեր՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 50 մլն դրամ է հատկացրել ծրագրի իրականացմանը: Նույն թվականից սկսած՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը գերարագ Wi-Fi ինտերնետ կապ է ապահովում Երեւանի կենդանաբանական այգու տարածքում:
2014թ. դեկտեմբերից FPWC հիմնադրամի նախաձեռնությամբ մեկնարկել են Հայաստանում առաջին ներառական խաղահրապարակի կառուցման աշխատանքները: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը նախագծի իրականացման համար հատկացրել է 10 մլն դրամ:

17:10 | 30.04.15 | Новости | 6126
По инициативе ВиваСелл-МТС и Фонда защиты дикой природы и культурных ценностей (FPWC) в Ереванском зоопарке были посажены деревья.
В рамках программы усилиями 30 сотрудников ВиваСелл-МТС было посажено порядка 60 деревьев.
«Деревья – душа нашей земли. Чем больше деревьев мы посадим, тем чище будет воздух, которым мы дышим. Они - источник жизни, и мы должны распространять среди людей это знание. Количество деревьев в мире никогда не может быть достаточным, особенно учитывая необратимый ущерб, нанесенный окружающей среде мировой промышленностью. И я призываю всех взять на себя обязательства по посадке деревьев и уходу за ними, чтобы у нас была более чистая и здоровая земля», - сказал генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
На осуществление программы «FPWC – для Ереванского зоологического сада», запущенной в 2011 г., ВиваСелл-МТС выделил 50 млн. драмов. С того же года ВиваСелл-МТС обеспечивает зоопарк сверхскоростным Wi-Fi-соединением.
С декабря 2014 г. по инициативе FPWC в Армении началось строительство первой в стране инклюзивной игровой площадки. На реализацию данной программы ВиваСелл-МТС выделил 10 млн. драмов.