16:04 | 18.05.15 | Նորություններ | 6762
«Յուքոմ» եւ «Իդրամ» ընկերություններն այսօր ներկայացրել են U!Pay համատեղ վճարային համակարգը, որի միջոցով կարելի է մեկ վայրում կատարել բոլոր վճարումները:
Յուրաքանչյուր քաղաքացի, անկախ «Յուքոմ»-ի բաժանորդ հանդիսանալու կամ չհանդիսանալու հանգամանքից, այցելելով «Յուքոմ» ընկերության սպասարկման կենտրոն, կարող է կատարել կոմունալ եւ այլ տեսակի վճարումներ միեւնույն վայրից, միեւնույն համակարգով:
«Արդեն մի քանի ամիս է` U!Pay վճարային համակարգը ներդրված է մեր երկու սպասարկման կենտրոններում: Այսօրվանից համակարգը գործում է «Յուքոմ»-ի եւս 5 սպասարկման սրահում: Առաջիկայում նախատեսված է ընդլայնել աշխարհագրությունն ու ծառայությունը հասանելի դարձնել ավելի մեծ թվով մասնաճյուղերում, այդ թվում՝ մեր մարզային կենտրոններում»,- ասել է «Յուքոմ» ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը:
«Իդրամ» վճարային համակարգի տնօրեն Սերգեյ Առաքելյանն ընդգծել է, որ իրենց ընկերությունը մշտապես կարեւորել է հաճախորդների սպասարկման հարմարավետությունը, մասնավորապես՝ բոլոր վճարումները մեկ վայրում իրականացնելու հնարավորությունը:
«Այդ չափանիշները մենք փորձում ենք ապահովել մեր շուրջ 15 մասնաճյուղերում. այսօր դրանց միանում է նաեւ U!Pay համակարգը»,- ասել է Սերգեյ Առաքելյանը:
U!pay վճարային համակարգի միջոցով հնարավոր է կատարել հետևյալ վճարումները՝ կոմունալ վճարումներ, վարկերի մարում, բջջային հեռախոսի լիցքավորում, հարկերի, տուրքերի վճարումներ, ՃՈ տուգանքների վճարում, ավտոկայանման համար վճարում, սոցցանցերի հաշիվների լիցքավորում, ԱՊՊԱ պայմանագրի կնքում (վերակնքում), «Իդրամ» հաշվի լիցքավորում, բուքմեյքերական հաշիվների լիցքավորում, դրամական փոխանցումներ, էլեկտրոնային փողի փոխարկում:
Համակարգն այժմ գործում է «Յուքոմ» ընկերության «Հյուսիսային պողոտա», «Ամիրյան», «Արաբկիր 1», «Նոր-Նորք», «Վանաձոր», «Էրեբունի» եւ «Մալաթիա-Սեբաստիա» սպասարկման կենտրոններում:

Ucom and Idram companies have today presented U!Pay joint payment system which allows making all the payments in a single place.
Every person, irrespective of being a Ucom subscriber or not, can make communal and other payments with a single system at a single place visiting Ucom service centers.
“It’s already a few months that U!Pay payment system has been introduced in 2 service centers. Starting today, the system is already available in 5 more Ucom service centers. In near future, we’re going to expand the geography of the service making it available in more branches including marz centers”, said Ucom CEO Hayk Yesayan.
Director of Idram payment system Sergey Arakelyan stressed that their company has always attached importance to convenience of the customer service particularly the option of making all the payments in a single place.
“We try to maintain the parameters in around 15 branches. U!Pay system now joins them”, said Sergey Arakelyan.
U!Pay system avails the following payments: communal payments, bank loans, mobile phone charging, payment of taxes and duties, payment of road police fines, parking fees, social network account charging, (re)-concluding of third-party vehicle insurance contracts, recharging of Idram account, bookmaker account recharging, money transfers and exchange of e-money.
The system is now available at North Avenue, Amiryan, Arabkir 1, Nor Nork, Vanadzor, Erebuni and Malatia Sebastia service centers of Ucom.