16:07 | 19.05.15 | Նորություններ | 7789
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինն այսօր ասել է, որ Beeline-ն անցած ամիս՝ ապրիլին, վաճառել է 4000 Beeline Smart բրենդային սմարթֆոն՝ սահմանելով Հայաստանում սմարթֆոնների վաճառքի նոր ռեկորդ:
Լրագրողների հետ հանդիպմանը նա ասել է, որ ապրիլի սկզբին մեկնարկել է բրենդային սմարթֆոնների վաճառքի երկրորդ փուլը, որի մեկնարկի առաջին րոպեներին Հյուսիսային պողոտայում գտնվող վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակում իրացվել է 100 Beeline Smart սմարթֆոն:
«Հատուկ ուշադրություն ենք հատկացնում այն պրոդուկտների վաճառքին, որոնք Beeline-ի պատվերով են պատրաստվում: Մենք այդ սարքերը մատուցում ենք մեր բաժանորդներին շատ շահավետ գներով՝ առանց հետագա պարտավորությունների: Նախորդ տարվա դեկտեմբերին Beeline Smart-ը 3712 վաճառված հեռախոսով եւ մոտակա մրցակցից երկու անգամ մեծ առավելությամբ զբաղեցրեց առաջին հորիզոնականը Հայաստանում ամենաշատ վաճառված սմարթֆոնների թվով:
Ընդամենը 4 ամիս անց մենք սահմանեցինք նոր ռեկորդ, ինչը միանշանակ խոսում է հեռախոսների վաճառքի շուկայում մեր ճիշտ դիրքավորման մասին եւ ցույց տալիս, որ Beeline-ի սպասարկումը, սարքավորումները, պարզ եւ հարմար ծառայությունները գոհացնում են հաճախորդներին»,- ասել է Անդրեյ Պյատախինը:
«Մատչելի պայմաններով սմարթֆոնների եւ պլանշետների առաջարկն ընկերության ռազմավարության մի մասն է՝ ուղղված տվյալների փոխանցումից ստացված եկամտի աճին: Մենք շնորհակալ ենք Հայաստանի մեր բաժանորդներին բարձր գնահատականի եւ Beeline-ն ընտրելու համար: Ավելին՝ մենք կշարունակենք ընդլայնել սմարթֆոնների եւ պլանշետների տեսականին՝ առաջարկելով գնի եւ որակի լավագույն համադրությունը շուկայում»,- ասել է «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբի բջջային սարքավորումների ուղղության ղեկավար Անդրեյ Չուկաեւը:
Նա նաեւ ասել է, որ իր տեղեկություններով՝ Հայաստանի բնակչության 70%-ը չունի սմարթֆոն, հետեւաբար կա զարգացման շուկա:
Մոտ ապագայում Beeline-ը կներկայացնի մատչելի նոր սմարթֆոն եւ բրենդային պլանշետ, որը կաշխատի Android օպերացիոն համակարգով:
Beeline Smart սմարթֆոնը վաճառվում էր «Սմարթֆոն +2 ամիս ինտերնետ առանց հետագա պարտավորությունների» հատուկ առաջարկի շրջանակում: Բաժանորդները ունեին հնարավորություն ձեռք բերել սմարթֆոն եւ ստանալ մինչեւ 512 Կբ/վ արագությամբ անսահմանափակ Beeline Premium ինտերնետ՝ 2 ամիս ժամկետով՝ 33 900 դրամով:

16:07 | 19.05.15 | News | 7784
Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin has said today that in April, Beeline sold 4000 Beeline Smart brand smartphone setting a new record of smartphone sales in Armenia.
During his meeting with journalists, he said that the second round of smartphone sales launched in early April. At the first minutes of the sales, 100 Beeline Smart were purchased at the North Avenue sales and service office.
“We especially focus on the sales of products made by Beeline order. We offer these devices to our customers at very affordable prices without any further commitments. Last December, Beeline Smart took the first position in Armenia by the number of sold smartphones - 3712 sold phone and almost doubly more than the nearest competitor.
Only 4 months later, we broke a new record which definitely suggests right positioning on the market and shows that Beeline service, devices, simple and convenient services meet the customers’ needs”, said Andrey Pyatakhin.
“Smartphones and tablets on affordable terms makes part of the company’s strategy aimed at increasing the profits from data transfer. We are thankful to Armenian customers for their high appreciation and for choosing Beeline. Moreover, we will continue expanding smartphones and tablets assortment offering the best combination of price and quality on the market”, said Global Head of Devices of VimpelCom Group Andrey Chukaev.
He also said that according to his information, 70% of the Armenian people don’t have a smartphone, so there is a market for development.
In near future, Beeline will introduce a new affordable smartphone and brand tablet operating on Android.
Beeline Smart smartphone is sold within “Smartphone +2 Months of Internet without Commitments” special offer. Subscribers could purchase a smartphone and get up to 512KBps unlimited Beeline Premium Internet for 2 months - at AMD33 900.